Ana kart önerisi

Efuli53

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba arkadaşlar,

3500 TL kadar bir bütçem var anakart almak istiyorum. Söyle beni 3 - 5 sene götürecek bir anakart olursa süper olur.

Şu an Ryzen 5 3600X işlemcisini kullanıyorum.
Ekran karti 3060 Ti

Not:Anakarttan sonra işlemciyi değiştireceğim.Önerilere açığım

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,015
Merhaba arkadaşlar,

3500 TL kadar bir bütçem var anakart almak istiyorum. Söyle beni 3 - 5 sene götürecek bir anakart olursa süper olur.

Şu an Ryzen 5 3600X işlemcisini kullanıyorum.
Ekran karti 3060 Ti

Not:Anakarttan sonra işlemciyi değiştireceğim.Önerilere açığım
İşlemci için bütçen nedir ona göre anakart önereceğim

Fake God

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
119
Eğer overclock gibi bir iş ile uğraşmayacaksanız görsellik de sizin için çok önemli değilse değiştirmeyi düşündüğünüz işlemciye uygun en düşük chipsetli anakartı alabilirsiniz. Anakart seçiminde ilk bakılması gereken kullanmayı düşündüğünüz ram hızını desteklemesi sonrasında ise kulllanacağınız maksimum sayıda usb ve m2 gibi slotların sayısıdır. Overclock ile uğraşmayacaksanız daha iyi bir chipset fakat slot sayısı az olan yada bazı özelliklerden yoksun anakart alacağınıza chipseti düşürüp diğer özellikleri alın derim. Anakartın performansa etkisi yok sayılabilir.

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,015
İŞLEMCİ:

ANAKART:

ANAKARTTAKİ 3500 TL BÜTÇEDEN 300TL KESİP İŞLEMCİYE İÇİN OLAN BÜTÇEYE EKLEME YAPIPIL 100 TL DE BÜTÇE ARTIRIMI OLURSA BU İKİLİ İYİ OLUR.

Tabi bu işlemci için soğutma gerekli 1000-1300 TL civarı bir kule tipi iş görür.

KS

Efuli53

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İŞLEMCİ:

ANAKART:

ANAKARTTAKİ 3500 TL BÜTÇEDEN 300TL KESİP İŞLEMCİYE İÇİN OLAN BÜTÇEYE EKLEME YAPIPIL 100 TL DE BÜTÇE ARTIRIMI OLURSA BU İKİLİ İYİ OLUR.

Tabi bu işlemci için soğutma gerekli 1000-1300 TL civarı bir kule tipi iş görür.
Şuan Thermaltake TH240 ARGB CL-W286-PL12SW-A Sıvı Soğutmalı Soğutucu var

Uygun olurmu?

KS

Efuli53

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Tesekkürler

Eğer overclock gibi bir iş ile uğraşmayacaksanız görsellik de sizin için çok önemli değilse değiştirmeyi düşündüğünüz işlemciye uygun en düşük chipsetli anakartı alabilirsiniz. Anakart seçiminde ilk bakılması gereken kullanmayı düşündüğünüz ram hızını desteklemesi sonrasında ise kulllanacağınız maksimum sayıda usb ve m2 gibi slotların sayısıdır. Overclock ile uğraşmayacaksanız daha iyi bir chipset fakat slot sayısı az olan yada bazı özelliklerden yoksun anakart alacağınıza chipseti düşürüp diğer özellikleri alın derim. Anakartın performansa etkisi yok sayılabilir.
Teşekkür ederim cevap için.Değerlendireceğim

KS

Efuli53

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Şuan bende B450m dragon ana kart var.Eskidi artık o yüzden değiştirmek istiyorum.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri