Animasyon için, Maya, Zbrush gibi programlar için uygun laptop önerir misiniz?

kupracinar

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocamlat merhabalar. Ben üniversite öğrencisi, çizim yapmayı seven animasyonla kendi çapında ilgilenen biriyim. Daha çok ilgilenmek, eğitimini almak ve karakter tasarımı/mini animasyonlar yapabilmek istiyorum. Ama öğrenciyim dediğim gibi ve bilgim de çok sınırlı. Çok fazla para vermek istemiyorum.
Bilgisayarda baktığım özellikler bunlar oldu: işlemci i7 9.nesil 9750h, ram 16gb, ekran kartı nvidia geforce gtx1660 Ti ssd de minimum 256gb.
Ama abartmış mıyım? Çok mu yüksek performanslı bunlar başlangıç için?
önerebileceğiniz orta ayarda ihtiyacımı görecek bilgisayarlar var mı?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
9750h alabileceğiniz taşınabilir cihazlardaki en makul ve en güçlü işlemcilerden birisi ve işlem kapasitesi çekirdek başarımı konusunda sizi yarı yolda bırakmaz. Bu yazılımlar ve bunun gibi yazılımlar için şunlar önemli. İşlemci "Çekirdek performansı ve çok çekirdekli olması" 9750h bunu fazlasıyla karşılıyor + RAM "En az 8 GB önerilen 16 GB ve üzeri olmalı sahnedeki ploygon sayısı direkt Cache olarak RAM 'de tutulur buda RAM ihtiyacını ploygon sayısına göre arttırır." + Depolama "SSD şart 240 GB veya üzeri dosya boyutuna göre değişir" ve son olarak Zbrush ve Maya için GPU önemsiz sayılır ama modelleme aşamasında sorun yaşamamak için güncel en düşük GPU modeline sahip bir ürün size avantaj sağlar. 1660 Ti fazla olmuş burada 1650 modellere bakabilirsiniz bütçeden kısmak için dediğim gibi GPU önemsiz. Bu işler için profesyonel GPU 'lar kullanılıyor o modellerde çok çok pahalı ileride Profesyonel seviyede işiniz olur para kazanırsınız o zaman bu tarz makineler alırsınız ama şuan için NVIDIA GTX , RTX veya AMD RX serisi bir GPU 'ların en yüksek modelleri bile bu işler için uygun değil. Bu iş için üretilen GPU 'lar farklı.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri