Anonymous Çeviri Trojan Mi

Racoon

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
1712940314930.png

Böyle bir uyarı verdi sorun olur mu

okankygsz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
42
Valla bende o çeviri ekibinin yaptıklarını kullanıyorum.Starfielde yaptığım yamayı da virüs olarak gördü ama artık girmediğim için sildim.Lakin çeviri konusunda başarılılar kullanmaya devam ederim gibi

NyxeniQ

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
44
Ben de kaspersky ve anonymous çeviri kullanıyorum ancak şu ana kadar hiç böyle bir uyarı almadım belki çevirinin oyuna işlenmesi için gereken bir kod veya başka bir şey bu uyarıyı vermesine neden olmuş olabilir (tamamen varsayımsaldır bu konuda bilgim yeterli seviyede değil)

okankygsz

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
42
Valla ben başka oyunlar için mod kurmaya çalıştığımda eskiden(30 yaşındayım) hep virüs programlarını kapatırdık sebebi virüs algılar ve silerdi otomatik.Bu yüzdendir çeviri yaptırdığım oyunlara virüs diyince çok takmam ama cidden virüs ise hayal kırıklığına uğrarım.Benimde çok yeterli bilgim yok açıkcası

wooserr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
35

aslında başlıkta ismi vardı ama neyse kusura bakmayın geç cevap verdim
Backdoor oluşturan yani bilgisayarında arka kapı portu oluşturan crypterlanmış bir dosya var. Ne işe yarıyor dersen bilgisayarına bir kapı açıyor ve istediği zaman o kapıdan girebiliyor. Kurmamanı öneririm.

Son düzenleme:
KS

Racoon

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Backdoor oluşturan yani bilgisayarında arka kapı portu oluşturan crypterlanmış bir dosya var. Ne işe yarıyor dersen bilgisayarına bir kapı açıyor ve istediği zaman o kapıdan girebiliyor. Kurmamanı öneririm.
anladım kurmadım zaten ama forumlarda herkes güvenilir falan demiş garip

wooserr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
35
anladım kurmadım zaten ama forumlarda herkes güvenilir falan demiş garip
Kurma kankam inceledim bizzat eğer isterlerse bilgisayarını bir daha açılmamak üzere anakartını yakabilirler bilgilerini alabilirler vs.

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
812
Anonymous ekibinin çevirisi olan 20'den fazla oyunu oynadım ve bu zamana kadar herhangi bir sorunla karşılaşmadım ve şuanda da oynamayı planladığım bir oyun olan Dragon's Dogma 2 için çeviri yapıyorlar, bu çeviri tamamlandıktan sonra tekrar üyelik alıp kullanmaya devam edeceğim. Tavsiye ederim.

Virüs uyarısı ile ilgili olarak, ekibin kendi Discord sunucusundaki SSS kanalına alttaki gibi bir açıklama mevcut. Yapılan açıklamaya bakmanızı veya o açıklama sizi tatmin etmezse ya da @wooserr 'in açıklaması ile yinede tereddüte düşerseniz çeviri ekibi ile konuşmanızı tavsiye ederim.

1713219616883.png

Ancak yinede @Sahuraka 'nın da dediği gibi her yamaya veya moda %100 güvenilir denilemez, buradaki son tercih her zaman kullanıcıya aittir.

ahmetalikyc

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
65
Bu virüstotal sonucu benim için gayet iyi bir sonuç olurdu ve ihtiyacım varsa kullanırdım. Bazı antivirüs programları çok iyi olmadığından virüs olmayan programları virüs algılayabiliyor, kendi yazdığım program virüstotalde temiz çıkmamıştı mesela. Bazı antivirüs programları tanıyamadıkları müdaheleci programları tehdit algılayıp sallamasyon tespit yapıyor, siz Kaspersky, Malwarebytes, Eset gibi daha bilindik ve güvenilir antivirüslerin sonuçlarına bakın.

Son düzenleme:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri