Aoc 24G2U Ekranda Yırtılma

Ogicim

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
144hz de oyun oynarken ekranda birden bire yırtılmalar olmaya başladı. Kabloyu da değiştirdim fakat yine düzelmedi. En son ayarlardan 120hz e çekmek zorunda kaldım. Bu sorunun sebebi nedir? Monitörü garantiye göndericem fakat kendi sitelerinde herhangi bir şey bulamadım bu konuda da bilgisi olan var mı?

Ekli dosyalar

• 5d2b7255-cf76-48b3-bd5b-9f4d64cc54c3.jpg
    5d2b7255-cf76-48b3-bd5b-9f4d64cc54c3.jpg
    115.5 KB · Görüntüleme: 18

Lory

Monitör Uzmanı
Monitör Uzmanı
Tepki
779
Freesync veya gsync açmayı deneyebilirsin.

Tefnut

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
236
Bu bildiğimiz sync kaynaklı yırtılmalara pek benzemiyor, kartı başka sistemde deneme veya sistemi başka bir kartla deneme şansınız var mı?

Lory

Monitör Uzmanı
Monitör Uzmanı
Tepki
779
Evet alabiliyorum
Fotoğrafı yeni gördüm ben. Aynı sistemi televizyon veya başka bir monitörden deneyin. Aynı şey oluyor mu bakın. Monitörün ayarları ile oynadıysanız sıfırlayın. Özellikle hız ayarlarına bakın. Güzel ama eski bir monitör 24g2u. Bende de aynısı var. Ömrü tükeniyor olabilir.

KS

Ogicim

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bu bildiğimiz sync kaynaklı yırtılmalara pek benzemiyor, kartı başka sistemde deneme veya sistemi başka bir kartla deneme şansınız var mı?
Çift monitör kullanıyorum diğer monitörde böyle bi sorun yok kartla alakalı olduğunu sanmıyorum

Fotoğrafı yeni gördüm ben. Aynı sistemi televizyon veya başka bir monitörden deneyin. Aynı şey oluyor mu bakın. Monitörün ayarları ile oynadıysanız sıfırlayın. Özellikle hız ayarlarına bakın. Güzel ama eski bir monitör 24g2u. Bende de aynısı var. Ömrü tükeniyor olabilir.
Monitör ayarlarında tek değiştirdiğim şey 144’ten 120 hz e çekmek oldu onun dışında bütün ayarlar ilk kutusundan çıktığı gibi

Lory

Monitör Uzmanı
Monitör Uzmanı
Tepki
779
Çift monitör kullanıyorum diğer monitörde böyle bi sorun yok kartla alakalı olduğunu sanmıyorum

Monitör ayarlarında tek değiştirdiğim şey 144’ten 120 hz e çekmek oldu onun dışında bütün ayarlar ilk kutusundan çıktığı gibi
Yinede bi overdrive ayarlarına bakın ve en yavaşa alıp deneyin bence.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri