Asus Dual Arez RX580 8GB Isınma Sorunu

k4antr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Merhaba Arkadaşlar, Yardımınıza İhtiyacım Var.

Asus Dual Arez Rx580 8GB OC Ekran kartım var. 31 Ocak 2021 yılın da sistemi toplamıştım bakımlarını düzenli bir şekilde yaptırdım. Fan ayarı için msi afterburner kullanıyorum otomatik mod da kendisi ayarlıyor. Ona rağmen Ranch simulator ets 2 gibi oyunlar da 80-88 arası dereceleri görüyorum ve direk oyunlardan yanma korkusuyla çıkıyorum.

Gta 5 gibi oyunlar da 70 - 75 arası sıcaklık oluyor. Kasam + olarak üst kısma 2 adet fan taktırdım. Soğutma sistemi olayının yeterli olduğunu düşünüyorum kasa ferah ve geniş bir alanda oda sıcaklığı da o kadar fazla değil.

Undervolt - Asus gpu tweak gibi şeyler yazmışlar ama ben o işlerden pek anlamıyorum. Detaylı anlatabilecek birisi varsa yardımcı olabilir mi ? Şimdiden ilginiz ve yardımınız için teşekkür ediyorum.

Moderatörün son düzenlenenleri:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Kart zaten ısınan bir seriden ürün ama sıcaklıklar biraz anormal sayılır evet. Kartın temizlik ve macun vs. gibi bakımlarını yaptınız mı?

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757
Kullandığınız macun nedir ? Termal pad uygulaması düşündünüz mü ? Kasanız mesh mi ?

KS

k4antr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Kullandığınız macun nedir ? Termal pad uygulaması düşündünüz mü ? Kasanız mesh mi ?
Bilgisayarcı yapmıştı bakımlarını. Macun markasını bilmiyorum ama gri renkti. Ben cooler master marka termal macun almıştım. Bilgisayarcı o macuna çok sıvı ve beyaz renk olduğu için başka macun sürdü. Termal pad ve mesh kasa nedir? Detaylı açıklar mısınız?

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757
Bilgisayarcı yapmıştı bakımlarını. Macun markasını bilmiyorum ama gri renkti. Ben cooler master marka termal macun almıştım. Bilgisayarcı o macuna çok sıvı ve beyaz renk olduğu için başka macun sürdü. Termal pad ve mesh kasa nedir? Detaylı açıklar mısınız?
Kasanın önü cam mı ? yoksa delikli delikli metal mi ? önü hava alacak şekilde mi tasarlanmış ?

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757
O macunların 4 de 3 ü çöptür , düzgün hava akışı ve doğru termal macun değişimi ile o kart 80 ın üstüne çıkmaz.

KS

k4antr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Kasa iyi hava akışında ama macun iyi olmayabilir. veya MX-5 yada NOCTUA NT-H1 / NT-H2 öneririm ekran kartı için.
MX-5 satışını bulamadım çoğu yerde satıştan kaldırılmış. Pullsar Ice Dragon 15.7 W/MK ve NOCTUA NT-H1 / NT-H2 için en f/p ürün hangisi sizce?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Hepsi başarılı ürünler. Pullsar ürünlerini mining işiyle uğraşan bir akrabam kullanıyor oldukça iyi macunlar ama NOCTUA markasıda çok iyidir. Hangisi ucuzsa o alınabilir. Önerdiğim tüm ürünlerin F/P oranları yüksek.

KS

k4antr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Hepsi başarılı ürünler. Pullsar ürünlerini mining işiyle uğraşan bir akrabam kullanıyor oldukça iyi macunlar ama NOCTUA markasıda çok iyidir. Hangisi ucuzsa o alınabilir. Önerdiğim tüm ürünlerin F/P oranları yüksek.
Yardımlarınız için size ve herkese teşekkür ederim umarım sorun çözülür :)

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Yardımlarınız için size ve herkese teşekkür ederim umarım sorun çözülür :)
Konu aktif kalacak. Denemelerinizi yapıp sonucu bildirirsiniz. Birde kartı açtığınızda kart üzerinde termal pad var mı kontrol edin. Varsa kullanılan pad ürünleri yerine yine Pullsar markasının ürünlerini öneririm. ASUS desteğe yazın bu kart için kullanılan pad ürünleri kaç mm kalınlıktaysa size gönderir bilgisini. Biraz fazla masraf olur ama kayda değer düşüş yaşatır.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri