Çözüldü B450 S2h Anakarta Bios güncellemesi nasıl yapabilirim ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
B450 S2h anakartım var şu an bios R5 5500 e uyumlu mu bilmiyorum.Elimde uygun bir işlemci de yok USB bellek üzerinden bios flashback destekliyor mu bu anakart ve ayrıca bios güncellemesini nasıl yapabilirim bu anakartta ?

KS

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Büyük ihtimal biosu eski ve işlemciyi desteklemiyor.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Anakart işlemcisiz BIOS güncellemesi desteğine sahip değil.

Anakart F62 sürüm BIOS ile 5500 destekliyor.

Kaynak : http://www.gigabyte.com.tr/products/page/mb/b450m_s2h#support-cpu

Ekran Alıntısı.PNG

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Flashback o anakartta yok diye biliyorum. Anakartı servise yollayıp güncelletebilirsin veya bilgisayarcılar da bu işi yapar. Vatan da falan güncelleyebiliyorlar.

KS

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Flashback o anakartta yok diye biliyorum. Anakartı servise yollayıp güncelletebilirsin veya bilgisayarcılar da bu işi yapar. Vatan da falan güncelleyebiliyorlar.
Vatan yapıyorsa vatana götürebilir yoksa şu an aklımda anakartı iade edip MK II almak bile var.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Güncelleme sadece eski işlemci ile yapılabilir. 3000 serisi işlemci uygundur BIOS güncellemesi için. Vatan Bilgisayar yapıyor mu bilmiyorum ama teknik destek bölümünden sorabilirsiniz.

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Güncelleme sadece eski işlemci ile yapılabilir. 3000 serisi işlemci uygundur BIOS güncellemesi için. Vatan Bilgisayar yapıyor mu bilmiyorum ama teknik destek bölümünden sorabilirsiniz.
Hocam ben de başka forumda gördüm birisi yapıyor demiş ama Vatan da açıkta işlemci varsa yapıyorlar demiş her mağazada olmayabilir belki.

KS

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
Elinde sanırım eski işlemci yok. Bu ürünleri alıp çalışacak mı o tür bir soru sormuş kullanıcı. En azından ben böyle anladım.
Elimde şu an işlemci ve anakart mevcut fakat elimde bios güncelleyebilmek için eski bir işlemci yok nasıl yapabilirim diye soruyorum.

KS

APRİLİKUKA

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
889
BIOS Flasback neden sordunuz o halde? Ben onu sorduğunuz için işlemci yok sandım.

Atılan video ile güncellemenizi yapabilirsiniz.
Tam detaylı bilgi veremedim sanırım size, işlemcim R5 5500 ve bios güncellemesi yapmadan çalışmıyormuş diye gördüm işlemcimi kullanmadan nasıl güncelleyebilirim diye düşünüyorum.Onun için Flashbacki sordum

ckribrahim

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,099
Tam detaylı bilgi veremedim sanırım size, işlemcim R5 5500 ve bios güncellemesi yapmadan çalışıyormuş diye gördüm işlemcimi kullanmadan nasıl güncelleyebilirim diye düşünüyorum.Onun için Flashbacki sordum
Anakartı yakın zamanda aldığını biliyorum ama üretim tarihine ulaşabilirsen. Güncel mi değil mi onu anlayabiliriz.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
F62 BIOS sürümü 09/02/2022 bu tarihte yayınlanmış. Anakart bu sürüm üzerine 2 sürüm daha BIOS güncellemesi almış. Yani bu verdiğim tarihten eski bir üretim tarihine sahip değilse ki pek olması değil güncelleme gerekmeden işlemci çalışacaktır anakartta.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri