Bi gariplik var sanki.

agathusia

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
222
xfx 6800xt merc ekran kartım var. i5 12400f işlemcim var. Herşey stock bu arada. Monitörüm de 2k. CSGO VOlO hariç tüm oyunları 2k oynuyorum. Boşta ekran kartı 33 derecelerde ama işlemcim o zamanlarda bile 50-55 derecelerde. Full yükte ekran kartı max 73 derece görüyor cpu ise 67 70 arası. Ayrıca mesela voloda 300 fps falan görüyor ortalama. Ayarların da düşük olduğunu belirteyim, her volo cs oynayan gibi bende kısıyorum. Ayrıca lol de oyun bi anda donuyor bilgisayar hiçbir şeye tepki vermiyor ve bilgisayarı kasadan kapatmak zorunda kalıyorum. Açıldığında da amd sürücüsü watmann falan bi bildirim çıkıyor.

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
Ekran kartı sürücüsünü kaldırıp farklı sürüm deneyebilirsiniz belki hataya çözüm olabilir.

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,015
xfx 6800xt merc ekran kartım var. i5 12400f işlemcim var. Herşey stock bu arada. Monitörüm de 2k. CSGO VOlO hariç tüm oyunları 2k oynuyorum. Boşta ekran kartı 33 derecelerde ama işlemcim o zamanlarda bile 50-55 derecelerde. Full yükte ekran kartı max 73 derece görüyor cpu ise 67 70 arası. Ayrıca mesela voloda 300 fps falan görüyor ortalama. Ayarların da düşük olduğunu belirteyim, her volo cs oynayan gibi bende kısıyorum. Ayrıca lol de oyun bi anda donuyor bilgisayar hiçbir şeye tepki vermiyor ve bilgisayarı kasadan kapatmak zorunda kalıyorum. Açıldığında da amd sürücüsü watmann falan bi bildirim çıkıyor.
AYARLAR DÜŞTÜKÇE YÜK İŞLEMCİYE BİNİYOR İŞLEMCİNİN DAHA SICAK OLMASI NORMAL.

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303
Sürücü whql değilse onu kurun, denildiği gibi valo, cs, lol gibi oyunlar işlemci ağırlıklı, ekran ayarlarını yükseltmeniz zorlamaz.

KS

agathusia

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
222
KS

agathusia

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
222

Ekli dosyalar

• aa.png
    aa.png
    124.7 KB · Görüntüleme: 9
  • aaa.png
    aaa.png
    145.7 KB · Görüntüleme: 9

yunusx36

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
3,015
DDU İNDİRİN SONRASINDA GÜVENLİ MODDA BİLGİSAYARI AÇIP DDU YU AÇIN VE AMD DRİVERINI KALDIRIN ARDINDAN LİNKTEN 22.11.2 SÜRÜMÜNÜ İNDİRİN

KS

agathusia

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
222
DDU İNDİRİN SONRASINDA GÜVENLİ MODDA BİLGİSAYARI AÇIP DDU YU AÇIN VE AMD DRİVERINI KALDIRIN ARDINDAN LİNKTEN 22.11.2 SÜRÜMÜNÜ İNDİRİN
Şuan güvenli modda dediğiniz işlemleri yaptım ve attığınız linkten indiriyorum.

KS

agathusia

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
222
Güvenli moddan çıkıp kurulumu yapın çıkmak için yeniden başlatmak yetiyor
Dediklerinizi uguladım. Bundan sonrası artık biraz zamana kalıyor bakalım. Sağolun herşey için.

Ekli dosyalar

• b.png
    b.png
    649.6 KB · Görüntüleme: 9

Redfire146

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
30
dostum benzer sorunlar bende de var lakin sende çözülebilir, whql etiketli son çıkan driveri kur bilgisayarına daha sağlıklı çalışacağı kesinleşiyor sorun devam ederse önereceğim 3 5 bişey var adım adım uygularsın
öncelikle denetim masası> donanım ve ses> güç seçenekleri sağ tarafta ki güç düğmelerinin yapacaklarını seç kısmına girip şu anda kullanılmayan ayarları değiştire tıklayıp hızlı başlatmayı kapat, hatta garanti olması için uyku ve kilitle tiklerini de kaldır, bu sorunu çözmez ise msi afterburner indirip ayarlarından resmi sınırlar dışındaki hız aşırtma yapılırken ekran kartını sıfırla tikini kaldırın, bu da çözmez ise biostan fast boot özelliğini kapatın.

KS

agathusia

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
222
dostum benzer sorunlar bende de var lakin sende çözülebilir, whql etiketli son çıkan driveri kur bilgisayarına daha sağlıklı çalışacağı kesinleşiyor sorun devam ederse önereceğim 3 5 bişey var adım adım uygularsın
öncelikle denetim masası> donanım ve ses> güç seçenekleri sağ tarafta ki güç düğmelerinin yapacaklarını seç kısmına girip şu anda kullanılmayan ayarları değiştire tıklayıp hızlı başlatmayı kapat, hatta garanti olması için uyku ve kilitle tiklerini de kaldır, bu sorunu çözmez ise msi afterburner indirip ayarlarından resmi sınırlar dışındaki hız aşırtma yapılırken ekran kartını sıfırla tikini kaldırın, bu da çözmez ise biostan fast boot özelliğini kapatın.
Driver işini hallettim. Ama sonrası için dediğiniz şeyleri tam olarak ne için yaptığımızı anlamadım. Neyi değiştiriyoruz ve yapma amacımız ne onu da açıklarsanız çok sevinirim.

Redfire146

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
30
Driver işini hallettim. Ama sonrası için dediğiniz şeyleri tam olarak ne için yaptığımızı anlamadım. Neyi değiştiriyoruz ve yapma amacımız ne onu da açıklarsanız çok sevinirim.
eğer driveri yükledikten sonra dahi aynı sorun devam ederse hepsi birer çözüm olabilecek potansiyele sahip tavsiyeler. devam edip etmediğini bir kaç gün içinde öğreneceksiniz

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri