Bilgisayar Hiç tepki vermiyor lütfen yardım edin.

leeuwen

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar,

Parça parça farklı yerlerden sistem topladım. Hepsi 0 garantili ürünler.

Anakart : Asus Prime B450m A-II
İşlemci : Ryzen 5 5600x
Ekran Kartı : PNY rtx 3060
Ram : PNY 8+8 3200MHZ
PSU : Cooler Master Elite 600w V4
M2: Samsung Evo 980 500gb

Sorunum şu tüm parçalarını pcye topladım kablolamalarindan tutun vidalamasina kadar tüm adımları YouTube dan izleyerek yaptım. Kurulum bittikten sonra Kasanın power tuşuna basmama rağmen ne fanlar dönüyor ne ekrana görüntü geliyor tepkisiz kalıyor.

Fakat anakartin üzerindeki RGB ledler yanıyor. Anakartta kısa devre yapmaya çalıştım tepki olmadi, ekran kartını çıkardım hdmı ile onboarddan tepki almaya çalıştım yine olmadı. Sorunun ne olduğunu bir turlu bulamıyorum.

Telefon anakart slotundan şarj oluyor fakat PC ne yaparsam yapayım acilmiyor fanlar bile donmuyor lütfen yardim edin.

Moderatörün son düzenlenenleri:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Merhabalar parça parça farklı yerlerden sistem topladım. Hepsi 0 garantili ürünler.
Anakart : Asus Prime B450m A-II
İşlemci : Ryzen 5 5600x
Ekran Kartı : PNY rtx 3060
Ram : PNY 8+8 3200MHZ
PSU : Cooler Master Elite 600w V4
M2: Samsung Evo 980 500gb

Sorunum şu tüm parçalarını pcye topladım kablolamalarindan tutun vidalamasina kadar tüm adımları YouTube dan izleyerek yaptım. Kurulum bittikten sonra Kasanın power tuşuna basmama rağmen ne fanlar dönüyor ne ekrana görüntü geliyor tepkisiz kalıyor. Fakat anakartin üzerindeki rgb ledler yanıyor. Anakartta kısa devre yapmaya çalıştım tepki olmadi , ekran kartını çıkardım hdmı ile onboarddan tepki almaya çalıştım yine olmadı. Sorunun ne olduğunu bir turlu bulamıyorum. Telefon anakart slotundan şarj oluyor fakat PC ne yaparsam yapayım acilmiyor fanlar bile donmuyor lütfen yardim edin.
Eğer montajda sorun yoksa ve işlemcide soğutucu olarak ekstrem baskı yoksa, anakart 5600X için BIOS güncellemesine sahip olmayabilir. Parça parça mı toparladınız yoksa hazır sistem mi?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri