Bilgisayarı Ne Zaman Temizlesem Bir Şey Oluyor, Açılmıyor.

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
600
Arkadaşlar daha bu sabah bilgisayarı bir sileyim dedim, parça falan sökmedim sadece görünen yerleri ve asıl amacım olan fanların kanatlarını sildim. Taktım bilgisayarı açılmadı. Fanlar dönüyor görüntü falan yok. Ve bu iş ne zaman pcyi silsem olmaya başladı. Yaklaşık 4. 5. falan bu. Yani çözümünü de anlayamadım yanlış bir yere mi dokunuyorum bilemedim. Bazen kablolarla oynayınca düzeliyor, bazen statik elektriktir falan diyorum tuşuna falan basıyorum açılıyor ama her defasında başka bişey yapıyorum bi anlayamadım huyunu :D
Bu sefer de önceden denediklerimi denedim olmadı, yarım saat camı açıp koydum önüne taktım açıldı. Yani anakarta değmemeye baya özen gösteriyorum ama bilemedim. 20 dk de temizleyip 1 saat açmaya uğraşıyorum. Fikirlerinizi bekliyorum:)

s4lly

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
225
Hocam statik elektrik yüzünden olabilir. Statik elektrik belli bir süre geçtikten sonra parçadan boşalıyor. Kalıcı hasara neden oluyor mu bilmiyorum. Ama antistatik eldiven kullanmayı deneyebilirsiniz. Linkini bırakıyorum aşağıya. Onun haricinde anlamadığım bir kısım var. Sorununuz hala devam ediyor mu? Yani sistem açıldı mı yoksa hala görüntü gelmemeye devam ediyor mu?

KS

Rediron

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
600
Hocam statik elektrik yüzünden olabilir. Statik elektrik belli bir süre geçtikten sonra parçadan boşalıyor. Kalıcı hasara neden oluyor mu bilmiyorum. Ama antistatik eldiven kullanmayı deneyebilirsiniz. Linkini bırakıyorum aşağıya. Onun haricinde anlamadığım bir kısım var. Sorununuz hala devam ediyor mu? Yani sistem açıldı mı yoksa hala görüntü gelmemeye devam ediyor mu?

Açıldı, açıldı. Teşekkür ederim öneriniz için. Bende bi tane siyah antistatik eldiven vardı termal macunla gelen, kayboldu sonra. Olmadı bidahakine bi antistatik eldiven alırım.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri