Bilgisayarımı dik koyunca çalışmıyor

batwan

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bilgisayarımdan ses geliyordu, ben de merak ettim hangisinden geliyor diye egzoz fanını anakarttan ve kasadan çıkarttım. Sonra başlattım bilgisayarı bilgisayar açılmadı, kapattım. 
Çıkarttığım fanı geri taktım ekran geldi daha sonra bios ekranında kaldı. Kapattım parçalara yeniden bastırdım bu sefer masaüstüne kadar geldim.Bilgisayarı dik konuma getirdim(açıkken) bilgisayar dondu.Bilgisayar kapalıyken dik konuma getirsem herhangi bir sıkıntı olur mu ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Sisteminizde bir akım sorunu var gibi duruyor. Kasaya şasi yapan bir bileşen vardır büyük ihtimalle. Şöyle yapın tüm sistemi kasadan sökün ve bir karton veya beyaz köpük gibi sert ama yumuşak bir malzeme üzerine anakartı koyup sistemi dışarıda montajlayın ve böyle açın sistem eğer sorunsuz açılırsa kasaya montajlarken bir devre kasaya dokunuyordur buda kasaya şasi yapıp diğer bileşenlere akım geçiriyordur bu yüzden sistemde sorun yaşıyorsunuzdur sistemi kasaya montajlarken bu dediklerimi inceleyip değen bir devre var mı iyice bakıp montajlayın.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri