.Bin uzantısını yanlışlıkla Win Rar ile açtım, nasıl düzeltirim

Ymelihbozgeyik

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13
Bir dosya indirmiştim, sıkıştırılmış sandım, Win Rar ile açmaya çalıştım, varsayılan birlikte aç uygulamasını Win Rar yapmış, nasıl düzelteceğim?

1658604377715.png

DicDall

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
regedit'i açın HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts\.bin klasörünü silin otomatik olarak varsayılan seçeneğini sıfırlayacaktır.

DicDall

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Bilgisayar sekmesinin sol tarafındaki çıkıntıya basın ardından belirttiğim klasör yolunu takip edip .bin klasörünü silin

DicDall

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
bilgisayarı yeniden başlatıp tekrar kontrol edin

DicDall

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
5
Arama yerine varsayılan uygulamalar yazın ardından Microsoft'un önerdiği varsayılanlara sıfırla seçeneğine basın

KS

Ymelihbozgeyik

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13
Ama şöyle bir sorun var, dosyayı win rar ile açamıyorum, hata veriyor

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Aşağıdaki yöntem işe yarayabilir ancak riski size aittir. Bir ayar vs. bozulabilir bu yüzden öncesinde her ihtimale karşın sistem geri yükleme noktası oluşturun derim.

Bir not defteri açın ve aşağıdaki kodları yapıştırın. Dosya > Farklı Kaydet seçeneğine basınca açılan pencerede Kayıt türü : Tüm dosyalar ve Dosya ado : Türkçe harf içermeyen bir isim olsun ve dosya adı sonuna .REG yazın. Örnek reset.REG gibi. Masaüstüne kaydedin ve daha sonra bu dosyanın üzerine çift tıklayın, soruya evet seçeneğinden onay verin ve sistemi yeniden başlatıp kontrol edin.

Windows Registry Editor Version 5.00

[-HKEY_CLASSES_ROOT\.bin]

[HKEY_CLASSES_ROOT\.bin]
"NoOpen"=""

[HKEY_CLASSES_ROOT\.bin\PersistentHandler]
@="{098f2470-bae0-11cd-b579-08002b30bfeb}"

[-HKEY_CLASSES_ROOT\SystemFileAssociations\.bin]

[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts\.bin]

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileExts\.bin\OpenWithList]

[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Roaming\OpenWith\FileExts\.bin]

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri