Yardım Bios Güncelleme

B06DO

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
bios güncellerken böyle bir hata veriyor ne yapmam gerek

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    23.2 KB · Görüntüleme: 30

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
Galiba uygulama ile güncellemeyi deniyorsunuz , bunu yapmayın. Anakartın modelini yazıp Gigabyte sitesinden son sürümü indirin ve USB belleğe atın. Sonra Bios üzerinden güncelleyin. Yüksek ihtimalle olacaktır. Anakart modeli nedir ?

KS

B06DO

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Galiba uygulama ile güncellemeyi deniyorsunuz , bunu yapmayın. Anakartın modelini yazıp Gigabyte sitesinden son sürümü indirin ve USB belleğe atın. Sonra Bios üzerinden güncelleyin. Yüksek ihtimalle olacaktır. Anakart modeli nedir ?
B550M DS3H
direk bios dan yapmaya çalıştım ordada hata verdi

TatarOğlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
211
4 gün önce sizin dediğiniz gibi hatta Taner hocam ın videosunda dediği gibi hem zip li hemde zip den çıkartarak USB ye attım. Bios u oradan güncelledim sorun yaşamadım

B550M DS3H
direk bios dan yapmaya çalıştım ordada hata verdi
Hocam orada nasıl bir hata aldınız peki? Varmı ona ait bir foto

hiyper

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
81
4 gün önce sizin dediğiniz gibi hatta Taner hocam ın videosunda dediği gibi hem zip li hemde zip den çıkartarak USB ye attım. Bios u oradan güncelledim sorun yaşamadım

aynen arkadaşın dediği gibi zipten çıkarıp dene eğer yapmadıysan

KS

B06DO

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4

aynen arkadaşın dediği gibi zipten çıkarıp dene eğer yapmadıysan
.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Görsel 2023-03-23 saat 18.43.01.jpg
    WhatsApp Görsel 2023-03-23 saat 18.43.01.jpg
    133 KB · Görüntüleme: 22

TatarOğlu

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
211
Hocam bazı yabancı forum sitelerinde şöyle bişey söylenmiş. USB eğer exFAT ise onu Fat32 ye formatlayın demişler. Normalde ikisini de okuyor bilgisayar ancak USB flash I Fat32 de olup olmadığını da Bi kontrol edebilir misiniz?

Yazan arkadaş sorunun çözüldüğünü yazmış. Eski bir usb ye zip dosyasını çıkartmış olmuş

Ekli dosyalar

• IMG_20230323_195455.jpg
    IMG_20230323_195455.jpg
    2.4 MB · Görüntüleme: 12

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
bios güncellerken böyle bir hata veriyor ne yapmam gerek
Merhaba bende geçen gün yaptım, aynı anakart var ilk görselde, Bios part numarası doğru değil diyor. Öncelikle şuna dikkat edin anakartınızın Rev numarası kaç anakartın sol kısmının alt taraflarına yakın yazar. Bende ki Rev 1.3 ona uygun yükledim. Siz sizin Rev sürümüne uygun biosu, gigabyte ın sitesinden anakartı seçip, rev numarasını seçip bios indirmeniz? Eğer bilmiyorsanız görselden bakın yapamazsanız siz görsel atın rev kodunu, size vereceğimiz bios u indirin.
1000.png

KS

B06DO

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Merhaba bende geçen gün yaptım, aynı anakart var ilk görselde, Bios part numarası doğru değil diyor. Öncelikle şuna dikkat edin anakartınızın Rev numarası kaç anakartın sol kısmının alt taraflarına yakın yazar. Bende ki Rev 1.3 ona uygun yükledim. Siz sizin Rev sürümüne uygun biosu, gigabyte ın sitesinden anakartı seçip, rev numarasını seçip bios indirmeniz? Eğer bilmiyorsanız görselden bakın yapamazsanız siz görsel atın rev kodunu, size vereceğimiz bios u indirin.
Ekli dosyayı görüntüle 17910

ben vatan bilgisayardan aldım rev 1.0 yazıyor anakrtımdan bakamam ekran kartı takılı oldugundan çıkaramam ama vatan bilgisayarın sitesinde rev1.0 yazıyor

Ekli dosyayı görüntüle 17910
bide sistemim bu sadece dedigim gibi anakartı özelleştirme kısmından degiştirdim b550 yaptım

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517

ben vatan bilgisayardan aldım rev 1.0 yazıyor anakrtımdan bakamam ekran kartı takılı oldugundan çıkaramam ama vatan bilgisayarın sitesinde rev1.0 yazıyor

bide sistemim bu sadece dedigim gibi anakartı özelleştirme kısmından degiştirdim b550 yaptım
Anakartın kutusunda da yazar. Bios küçük bir işlem ama yanlış yapılırsa büyük sıkıntılar getirir. Yanlış Bios yüklemeniz anakartı tuğla yapar yani kullanılmaz hale gelir, servise gidip orada bios atılması gerekir, evde yapılamaz o yüzden ya anakartınızın üstünden bakın, benim de ekran kartı takılı görünüyor altından bakınca ya da kutusunda ki rev numarasını teyit edin.

Sitelerde ki görsel temsili olabilir. en iyisi donanımdan bakmak.

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Ekli dosyayı görüntüle 17917
dediginiz dogru çıktı rev 1.5 yazıyor bios güncelleme linkini bulabilirmisiniz yanlış birşey yapmayım
Evet en yeni revizyon ve bios güncellemesi 2 adet var siz vereceğim linkten Windows sürümünüze göre oradan seçin 10 veya 11 altından biosa basıp indirin flash belleğe çıkarıp arkadaki beyaz bios usb yerine takın sağlıklı olması açısından .
B: F2a 11.22 MB 2023/02/08

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Ekli dosyayı görüntüle 17917
dediginiz dogru çıktı rev 1.5 yazıyor bios güncelleme linkini bulabilirmisiniz yanlış birşey yapmayım
Dönüş yapmadınız olumlu veya olumsuz bir sonuç aldınız mı, ona göre konu kapatılsın. Bir de şu fotoğrafı kaldırın lütfen, SNo suna kadar var. Garanti sorgulattım istemsizce :)
Ürün AdıGIGABYTE ANAKART AMD AM4 MATX B550M DS3H
Çıkış Tarihi06/03/2023
Garanti Bitiş Tarihi05/03/2026
Garanti DurumuGarantili

KS

B06DO

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
4
Dönüş yapmadınız olumlu veya olumsuz bir sonuç aldınız mı, ona göre konu kapatılsın. Bir de şu fotoğrafı kaldırın lütfen, SNo suna kadar var. Garanti sorgulattım istemsizce :)
Çıkış Tarihi06/03/2023
Garanti DurumuGarantili
sorunu çözdüm sagolun

Çıkış Tarihi06/03/2023
Garanti DurumuGarantili
sno nedir

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
sorunu çözdüm sagolun

sno nedir
Anlattığımız şekilde çözüme ulaştı değil mi ?
SN, anakartınızın üstünde ki etikette yazıyor attığınız fotoğrafta, O numara ile endeks bilişim sitesine girip, garanti sorgulama kısmından sorgulayabiliyorsunuz. Bu gördüğünüz Çıkış Tarihi ve Bitiş Tarihi , Garanti Durumu sizin ürününüzün :) 6 mart 2023 te işleme alınmış bitiş 5 mart 2026 :) 3 sene garantili.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri