BIOS'a giremiyorum

xermonia44

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
başlıkta belirttiğim gibi bios'a giremiyorum bu bilgisayarın ilk kullanıcısı benim , şifre koymadım . fabrikadan şifreli bios 
bios pilini çıkarttım 5 dk beklettim düzelmedi bayaa bi uzun beklettim yine düzelmedi pili çıkarıp takınca ayarlar sıfırlandı sanırım 
artık bilgisayarı fişe taktıgım anda tetikleniyor fanlar çalışıyor sonra kapanıyor fakat elektrik kesilirse elektrik geldiğinde bilgisayar açılıyor .

fakat halen bios şifreli :(
şifreyi nasıl kaldırıcam cmos jumper'ı falan diyorlar bilgisi olan yazabilirmi. açma kapama tuşunun kablosunun falan takıldığı yerde 2 pinli birşey var o olabilir mi acaba ? 

Anakart : Fujıtsu d3041-A1
bios : phoenix

smart38

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Şifre olmaması lazım şifreliyse kullanım klavuzu yada yanında gelen belgelerde şifre bulunur eğer bulamazssan müşteri hizmetlerini ara ve oraya sor

WalterHolk

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
13
Biosta şifre mi bana çok saçma geldi. Ben dün frekansları bozdum pili cıkar tak yaptım herşey sıfırlandı tekrar oc yaptım :D bu arada 1070 e 2200 denemeyin :D

KS

xermonia44

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
şifreyi yazmadan enter olmuyor , 5 6 senelik anakart kullanma kılavuzu falan yok müşteri hizmetleride destek verir mi ? ,Fujıtsu Phoenix Siemens deniyorum olmuyor ne yapıcam hiç bilmiyorum ya

KS

xermonia44

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
sorun çözüldü , power switch kablolarının takıldığı yerde 2 pinli bi jumper varmış onu 2 pin sola çektim açtım bilgisayarı şifre kalktı

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri