Bir Yönetici Tarafından Erişim Engellendi

hyperbeast

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar, benim bilgisayarda bir bugün farkettiğim bir olay oldu uygulama silmeye çalıştığımda dosya bulunamadı veya buna erişiminiz yok falan diyordu. Hizmetlere girmeye çalışıyorum bir yönetici tarafından engellendi diyor. Az önce kontrol ettiğimde program kaldır düzgünce çalışıyordu fakat hizmetlere (en azından şuan farkettiğim sadece o) giremiyorum yönetici tarafından engellendi falan diyor ne yapmalıyım

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Hesabınızda ki Yönetici haklarınızı ya kaybetmişsiniz yada hiç almadan bir kullanıcı oturumu başlatmışsınız. Bu sorun için 3 yöntem var hepsi aşağıda yazıyor.

1. En kolay yöntem aşağıdaki olan ama bunu uzun kullanımda önermem.

• Başlata CMD yazın ve Yöntici Olarak Çalıştırın.
  • Açılan siyah ekrana net user administrator /active:yes yazın "Kopyaya/Yapıştır yapmayın" ve ENTER tuşuna basın.
  • Daha sonra oturumu kapatın ve yeni oluşmuş olan bu tam yetkiye sahip hesabınızdan giriş yapın.
  • NOT : Bu hesapta tam yetki sahibisiniz ama dediğim gibi bu tam yetki verdiği için sistemde bilmediğiniz sitelerde geziyor ve bilmediğiniz dosyaları indiriyor/kuruyorsanız bu sisteme virüs bulaşmasını çok kolaylaştırır. İşlemler için izin alma gibi bir durum olmadığı için.
2. Yönetici izni alma; (Bu işlem Windows 8/10 için geçerli Windows 7 sürümünü artık çok hatırlamıyorum eğer Win 7 kullanıyorsanız söylersiniz bakarım nasıl oluyormuş onda.)
  • Başlata Çalıştır yazın ve uygulamayı çalıştırın. Yada kısayol olarak Windows Tuşu + R tuşlarını kullanarak uygulamayı çalıştırın.
  • Açılan ufak pencereye lusrmgr.msc yazın ve Tamam deyin.
  • Açılan pencerede sol menüden Gruplar bölümüne tıklayın ve sağ bölümde Administrators kısmına çift tıklayın.
  • Açılan pencerede Üyleler listesi var bu kısımda yetkisi olan kullanıcılar olur eğer listede sizin kullanıcı adınız yoksa Ekle... butonuna basın.
  • Açılan ufak pencerede Gelişmiş... butonuna basın ve açılan pencerede Şimdi Bul butonuna basın.
  • Aşağıdaki Arama sonuçları: kısmında kullanıcı adınızı bulup Tamam/Tamam deyin ve listeye kullanıcı adınızı ekleyin.
  • Daha adınız listedeyse artık Uygula/Tamam deyip işlemleri bitirin ve pencereleri kapatın.
  • Sistemi yeniden başlatın ve işlemin işe yarayıp yaramadığını kontrol edin.
3. Yönetici hesabı açma. (Bu işlem Windows 8/10 için geçerli Windows 7 sürümünü artık çok hatırlamıyorum eğer Win 7 kullanıyorsanız söylersiniz bakarım nasıl oluyormuş onda.)
  • Başlata Ayarlar yazın ve açın.
  • Hesaplar bölümüne girin ve sol menüden Aile ve diğer kullanıcılar kısmına tıklayın.
  • Sağ bölümden Diğer kullanıcılar kısmında Bu bilgisayara başka birini ekle kısmına tıklayın.
  • Açılan pencerede Bu kişinin oturum açma bilgilerine sahip değilim kısmına tıklayın ve sonraki kısımda Microsoft hesabı olmayan bir kullanıcı ekleyin kısmına tıklayın.
  • Kullanıcı adı oluşturun ve isterseniz Parola oluşturun ve İleri deyin.
  • Oluşan kullanıcıyı göreceksiniz Diğer kullanıcılar kısmında bu kullanıcıya bir defa tıklayın ve Hesap türünü değiştir deyin.
  • Açılan pencerede Hesap türü kısmını Yönetici yapın ve Tamam deyin.
  • Artık oturumu kapatıp bu kullanıcı ile normalde olması gerektiği gibi Yönetici hesabını kullanabilirsiniz.

Tavsiyem önce 2 numaralı yöntemi sonra işe yaramaz ise 3 numaralı yöntemi deneyin.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri