Böyle Bir Sorun Alıyorum

Tulpar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
20
Merhaba Arkadaşlar,

Nasıl çözebilirim.

Bir şey yapmadığım zaman açık dünyada uzak olan yerler siyah oluyor. İki wolfstein oyununda da oldu grafik ayarları kendi düzenlediği ayarlarda oynuyorum.

Ekli dosyalar

• IMG_2022_07_24_22_57_42_6103830395293139678194.jpg
    IMG_2022_07_24_22_57_42_6103830395293139678194.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 17
Moderatörün son düzenlenenleri:
KS

Tulpar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
20
Monitördeki siyah dengesi ayarınızı kontrol eder misiniz.
Hocam monitorün düğmesine bakıyorum bulamadım böyle bir ayar HDCR diye bir şey açtım ekrana canlılık geldi.

Bir de youtubeden araştırdım regedit,hkey local machine ,software,intel: intelde gmm diye anahtar kurup bit değerine göre ayarlattırıyor sonra ondalık değeri 512 yaptım yeniden başlattım ama ayrılmış video belleği 8192 toplam kullanılabilir grafik belleği 16279 mb değişen hiç bir şey olmadı

KS

Tulpar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
20
Sorun monitörlerde değilde sistem-oyun stabilizasyonunda sorun var gibi geldi bana. Ama tam emin olamadım açıkçası...
Cyberpunk ultra ayarlarda oynuyorum o oyun açık dünya demeye daha müsait ancak böyle bir sorun yaşamadım forza,tomb raider,metro gibi oyunlarında hepsinde ultra ayarlar da sorun olmadı.

KS

Tulpar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
20
Black Eq diye geçen bir ayar monitör ayarlarında. Birde sorun sadece bu 2 oyunda mı var?
Evet hocam wolfstein the new clasic ve youngblood oyununda new clasic e çok takılmadım bitirdim. Benchmark testim yaptı rtx açık ultra ayarda 140-100 fps alıyorum kullanılan vram 4gb kullanılabilir olan 8 gb yine de hata veriyor nedense ve fakat rtx açık olduğu halde uzakta bir tel varla yok arasında yaklaşınca tel dikenli telmiş çok önemli bir şey değil ama madem bu sistemlere bu kadar para veriyoruz bunları vaadediyorlar peki neden bu dikenli tel uzaktan gözükmüyorda yanına gidince belirgenleşiyor. Belki de sorun oyundadır.
Bu arada nvdia dan oyunu optimize etmeye çalıştım ama xbox game pass üzerinden oynadığım(ben öyle düşünüyorum) için oyun orada gözükmüyor.sürücülerim güncel

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri