Bu Monitör Bu Sistemde Çalışır Mı?

Lory

Monitör Uzmanı
Monitör Uzmanı
Tepki
758
Bu duruma uzuldum simdi :( 360hzlik monitoru almadim almayi dusunuyorum demek istedim , bendeki 3k fiyatli monitor 165 hz almadim yani merak etme ama 360 sabit fps alabilmem icin fps ve hikayeli oyunlarda en iyi performansi verebilecek nasil bi sistem toplamaliyim profesyonel olarak oynuyorum dedigim gibi haliyle ekipmaninda hakkini vermesi lazim performansli oynayabilmem icin maksat fiyatida yakmasin istiyom
İyi bir işlemci ve iyi bir ekran kartı lazım. R5 7600 ve 4600ti ikilisi tam sana göre bence. 30k ya böyle bir sistem toplanabilir.

Lory

Monitör Uzmanı
Monitör Uzmanı
Tepki
758
Bu sistem profesyonel oynamam icin yeterlidir degilmi birde bu monitoru kullanmismiydiniz daha once
R5 7600 size 2k da bile 500+ FPS verir merak etmeyin. İşin nirvası değil tabii ama yeterlidir. Bir kere alıyım en iyisini alayım derseniz 7800x3d şuan rakipsiz. Sistem toplamada yardımcı olabilirim.
Monitörü daha önce kullanmadım. Ancak bir monitörün nasıl olduğunu bilmek için kullanmaya gerek yok. Araştırdığım için hangisnin daha iyi olduğunu biliyorum.

KS

kerem24

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
R5 7600 size 2k da bile 500+ FPS verir merak etmeyin. İşin nirvası değil tabii ama yeterlidir. Bir kere alıyım en iyisini alayım derseniz 7800x3d şuan rakipsiz. Sistem toplamada yardımcı olabilirim.
Monitörü daha önce kullanmadım. Ancak bir monitörün nasıl olduğunu bilmek için kullanmaya gerek yok. Araştırdığım için hangisnin daha iyi olduğunu biliyorum.
Evet yardimci olursaniz sevinirim maksat daha fazla masrafa girmek istemiyom 22k para bosa gitti diye icim yandi

Lory

Monitör Uzmanı
Monitör Uzmanı
Tepki
758

Bunlar 34k tutuyor.
İstersen biraz kısabiliriz.esela 3060 yaparsak hem soğutucu alabilirsin hem de bütçe rahatlar.

Monitörü buradan alabilirsin.

KS

kerem24

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12

Bunlar 34k tutuyor.
İstersen biraz kısabiliriz.esela 3060 yaparsak hem soğutucu alabilirsin hem de bütçe rahatlar.

Monitörü buradan alabilirsin.
Dedigim gibi profesyonel olarak oynamama engel degilse 3060ta olur full performanslı olması önemli , birde dedginiz 7800x3d alirsak ne kadara gelir

Lory

Monitör Uzmanı
Monitör Uzmanı
Tepki
758
Dedigim gibi profesyonel olarak oynamama engel degilse 3060ta olur full performanslı olması önemli , birde dedginiz 7800x3d alirsak ne kadara gelir
Tabii. FPS oyunları için zaten en önemli bileşen işlemcidir. Ekran kartı da güzel zaten yeterli. 1080p de tüm hikayeli oyunları 60fps üstü oynatır.

7800x3d alsan bı 6k daha fazla vermen gerek.
Ama bu işlemci için birazdaha kaliteli parçalar alman gerekiyor. En azından anakart ve ramler daha iyi olmalı ki tam performans al. Ha birde bu çok ısınıyor güzel de bir soğutucu lazım.

KS

kerem24

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
Tabii. FPS oyunları için zaten en önemli bileşen işlemcidir. Ekran kartı da güzel zaten yeterli. 1080p de tüm hikayeli oyunları 60fps üstü oynatır.

7800x3d alsan bı 6k daha fazla vermen gerek.
Ama bu işlemci için birazdaha kaliteli parçalar alman gerekiyor. En azından anakart ve ramler daha iyi olmalı ki tam performans al. Ha birde bu çok ısınıyor güzel de bir soğutucu lazım.
tam performans alacagim anakart ve rami ne onerirsin yine butceyi yakmayacak bisey

Lory

Monitör Uzmanı
Monitör Uzmanı
Tepki
758

Lory

Monitör Uzmanı
Monitör Uzmanı
Tepki
758
14 is gunu yaziyodu almazlar birde kullandigim icin hic ihtimal yok , alacagim parcalar akakce guvenilir sitemi ordan hic almadim
Akakçe size en ucuz satıcıları gösteren bir site. Yani kendisi satmıyor altta link var bütün sitelerdeki fiyatları karşılaştırıyor. Güvenilir yani.

Bu arada sistemini parça parça satabilirsin. Ekran kartı yine 3060 olacak çünkü bence ekran kartı hariç sat sistemi.

KS

kerem24

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
Akakçe size en ucuz satıcıları gösteren bir site. Yani kendisi satmıyor altta link var bütün sitelerdeki fiyatları karşılaştırıyor. Güvenilir yani.

Bu arada sistemini parça parça satabilirsin. Ekran kartı yine 3060 olacak çünkü bence ekran kartı hariç sat sistemi.
Ekran kartinda sorun yoksa tmm onu satmayayim birde benim m2 ssd okuma yazmasi daha iyi degilmi onu napayim satayimmi

Lory

Monitör Uzmanı
Monitör Uzmanı
Tepki
758
Ekran kartinda sorun yoksa tmm onu satmayayim birde benim m2 ssd okuma yazmasi daha iyi degilmi onu napayim satayimmi
Sendeki SSD çöp bildiğin. O okuma yazmalar doğru değil yarısından daha düşük normalde o değerler. Kalitesiz bir SSD kısaca.

KS

kerem24

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
Sendeki SSD çöp bildiğin. O okuma yazmalar doğru değil yarısından daha düşük normalde o değerler. Kalitesiz bir SSD kısaca.
O zaman cakma marka dogru tahmin ettim satmak ugruna bunuda yaptilar ama hangisinin gercek oldugunu anlamak icinde bi yazilim varmis videolarda goruyodum ondanda ben anlamiyom birde eriniyom tabi nasil bulabilirim onun disinda gercek degeri yazani

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri