Bu Monitör Bu Sistemde Çalışır Mı?

Lory

Monitör Uzmanı
Monitör Uzmanı
Tepki
758
En uygun hangisi biraz araştırıcam 384 khz yüksek çözünürlüklü bulabilirsem yazarım ona göre sistemle uyumluysa onu toplarız
kHz gibi şeyler hakkında pek bilgim yok açıkçası ama çok katkıları olacağını sanmıyorum.

KS

kerem24

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
kHz gibi şeyler hakkında pek bilgim yok açıkçası ama çok katkıları olacağını sanmıyorum.
Baya katkıları oluyor ses çok yükseliyor ve yüksek çözünürlüklü olursa eğer belki bahsettiğim sesi elde edebilirim yüksek seste kristallik ortaya çıkmış oluyor inş alabilirsem test edicem.bir tane buldum en uygun olanlardan inş uyuyodur sisteme 7000serisi amd ile uyumluymuş sanırım , efsane bişey 🙂

Son düzenleme:
KS

kerem24

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
@Kürşat Kütükçü hocam lory bana bu sistemi toplamamı istemişti sizinde fikrinizi almak istiyorum bu sistem istediğim şeyleri verirmi en sonki attığım anakartı seçtim sisteme uyumlumu birde diğer parçaları değiştirmiştik 2 tanesini işlemciyi yükselttiğimiz için

KS

kerem24

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12

Kürşat K.

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
1,271
Dengesizlik var Sistemde sistem için bütçen Nedir kasa PSU düşük tutup 12 bin TL lik anakart koymak hiç akıllıca olmaz sistemlerde denge önemlidir her parçası ile dengeli olmalı

KS

kerem24

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
Dengesizlik var Sistemde sistem için bütçen Nedir kasa PSU düşük tutup 12 bin TL lik anakart koymak hiç akıllıca olmaz sistemlerde denge önemlidir her parçası ile dengeli olmalı
Anakarttan yana ve monitörden yana sabit kalmak istedim bu anakartın ses şiddeti ve çözünürlüğü iyi her anakartlarda bulunmuyor. Bütçeyi 50 ile 60 arasında düşünüyorum ama ne kadar az harcarsam o kadar iyi olur benim için malum çok pahalılar elimdeki sistemde 3060 var zaten

Kürşat K.

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
1,271
Anakarttan yana ve monitörden yana sabit kalmak istedim bu anakartın ses şiddeti ve çözünürlüğü iyi her anakartlarda bulunmuyor. Bütçeyi 50 ile 60 arasında düşünüyorum ama ne kadar az harcarsam o kadar iyi olur benim için malum çok pahalılar elimdeki sistemde 3060 var zaten
Nereden biliyorsun iyi olduğunu b650 kaliteli modellerin neredeyse hepsinde iyi sen müzik işi ile mi uğraşıyorsun ses yongasına o kadar para vermek bana mantıklı gelmiyor eğer ses işi yapmıyorsan kaldı ki onu yapıyorsan dahi çeşitli cihazlar gerekiyor onun için çözünürlük ten kastın nedir çözünürlüğü monitör verir iyi bir ekran kartı ve kaliteli bir monitör ile kaliteli hissiyat alabilirsin sırf Rog ismi var diye tonlarca para vermeyin bence bütçeniz uçuk değilse

KS

kerem24

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
Nereden biliyorsun iyi olduğunu b650 kaliteli modellerin neredeyse hepsinde iyi sen müzik işi ile mi uğraşıyorsun ses yongasına o kadar para vermek bana mantıklı gelmiyor eğer ses işi yapmıyorsan kaldı ki onu yapıyorsan dahi çeşitli cihazlar gerekiyor onun için çözünürlük ten kastın nedir çözünürlüğü monitör verir iyi bir ekran kartı ve kaliteli bir monitör ile kaliteli hissiyat alabilirsin sırf Rog ismi var diye tonlarca para vermeyin bence bütçeniz uçuk değilse
Müzikten ziyade ses kasmak için gerekiyor ses şiddeti önemli benim için birçok anakartta yoktu olanlarda pahalı uygun fiyata bulamadım 384khz destekliyodu bu anakart çözünürlük dediğimde ses çözünürlüğü , asus rogun kulaklığı için temiz net ses veriyo demişlerdi anakart olarak onun için tercih ettim

Kürşat K.

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
1,271
Müzikten ziyade ses kasmak için gerekiyor ses şiddeti önemli benim için birçok anakartta yoktu olanlarda pahalı uygun fiyata bulamadım 384khz destekliyodu bu anakart çözünürlük dediğimde ses çözünürlüğü , asus rogun kulaklığı için temiz net ses veriyo demişlerdi anakart olarak onun için tercih ettim
Sen bilirsin ama dengesiz bir komisyon olmuş ses kartı alıp da takabilirdin x670 den daha pahalı fiyata bunu kesinlikle almazdım

KS

kerem24

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
Sen bilirsin ama dengesiz bir komisyon olmuş ses kartı alıp da takabilirdin x670 den daha pahalı fiyata bunu kesinlikle almazdım
Peki yolladığım bu monitör iyimi fps oyunları için 360hz almak istedim 0.5ms olayı yalan diyorlar birçok monitör için bu monitör ve anakarta nasıl bir sistem ayarlayabilirim yardım edebilirmisin.ses kartı creative soundblaster g6 var ama istenileni elde edemedim ses şiddeti çok ama kristallik yok

Kürşat K.

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
1,271
Peki yolladığım bu monitör iyimi fps oyunları için 360hz almak istedim 0.5ms olayı yalan diyorlar birçok monitör için bu monitör ve anakarta nasıl bir sistem ayarlayabilirim yardım edebilirmisin.ses kartı creative soundblaster g6 var ama istenileni elde edemedim ses şiddeti çok ama kristallik yok
Sistem için bütçen nedir

Lory

Monitör Uzmanı
Monitör Uzmanı
Tepki
758
Anakart yerine ayrı ses kartı da alabilirsin.

Lory

Monitör Uzmanı
Monitör Uzmanı
Tepki
758
50k ile 60k arası elimden geldiğince uyguna getirmeye çalışıyom çok fiyatlılar , belki yılbaşı indirimleri yapabilirler
Bilgisayar sektöründe genelde cokciyi indirimler olmuyor. Beklemeye değmez bence

KS

kerem24

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
Anakart yerine ayrı ses kartı da alabilirsin.
Ses kartım creative soundblasterx g6 var ses şiddeti güzel 10 yada 11e kadar anca açıyom çok açınca fazla geliyo ses 50ye getiremem bile belkide 😂

Bilgisayar sektöründe genelde cokciyi indirimler olmuyor. Beklemeye değmez bence
1k veya 2k oynadığı oluyor tüm ürünlerde yapsam baya farkeder

Son düzenleme:

Kürşat K.

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
1,271

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-12-08-22-22-40-215_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-12-08-22-22-40-215_com.android.chrome.jpg
    333 KB · Görüntüleme: 8

Aboxbtr

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
80
Monitörsüz 60 tutmuş bütçem için çok fazla birde attığınız anakartta bahsettiğim özellik yok ekran kartını sabit tutmak istedim 4070tida fiyatı çok artıyor
ekran kartını 3060 tutucaksınız, monitör dahil 60 bin değil mi yanlış anlamıyoruz?

KS

kerem24

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
ekran kartını 3060 tutucaksınız, monitör dahil 60 bin değil mi yanlış anlamıyoruz?
Monitörü fps oyunları için 360hz istedim 0.5ms tepkime süresi yazıyor ama ne kadar doğru bilmiyom ne kadar düşük olursa o kadar iyi olur benim için birde anakart ve ekran kartında sabit kalmak istedim 50k bile fazla bana 50kya toplamak istiyorum ama istenileni elde edebilirmiyim bu 3ü sabit kalsa

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri