Bu Monitör Bu Sistemde Çalışır Mı?

Aboxbtr

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
80
Monitörü fps oyunları için 360hz istedim 0.5ms tepkime süresi yazıyor ama ne kadar doğru bilmiyom ne kadar düşük olursa o kadar iyi olur benim için birde anakart ve ekran kartında sabit kalmak istedim 50k bile fazla bana 50kya toplamak istiyorum ama istenileni elde edebilirmiyim bu 3ü sabit kalsa
sabit kalmak istediğiniz ekran kartı ve anakart ne,bunları satın alacakmısınız elinizde var mı?

KS

kerem24

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
sabit kalmak istediğiniz ekran kartı ve anakart ne,bunları satın alacakmısınız elinizde var mı?
3060 ekran kartım şuanki kullandığım sistemde var onu kullanırım. Anakartta 7 veya 8 tane yönlendiriliyor yazısı var attığım ürünler en sonki yazımda o anakartı almam lazım maaşı almaya az kaldı asgari ücretle çalışıyom 22k civarı olucak elimdeki para

Aboxbtr

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
80
3060 ekran kartım şuanki kullandığım sistemde var onu kullanırım. Anakartta 7 veya 8 tane yönlendiriliyor yazısı var attığım ürünler en sonki yazımda o anakartı almam lazım maaşı almaya az kaldı asgari ücretle çalışıyom 22k civarı olucak elimdeki para
Overclock yapmayacaksanız rog serisi yapmıyorsanız, sırf ses için bu kadar güçlü bir anakarta gerek yok hocam,
onun yerine arkadaşların söylediği gibi ses kartı alırsınız,

top-tier sistem kurmadığınız için 360 hz galiba valorant yada csgo için bu yüzden işlemcimizin güclü olması gerekiyor

41.549
Psu'yu ileride belki ekran kartı yükseltirsiniz diye 1000w seçtim fakat kasa ile psu uyumlu mu bilmiyorum
kasa 360mm destekliyor

KS

kerem24

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
Overclock yapmayacaksanız rog serisi yapmıyorsanız, sırf ses için bu kadar güçlü bir anakarta gerek yok hocam,
onun yerine arkadaşların söylediği gibi ses kartı alırsınız,

top-tier sistem kurmadığınız için 360 hz galiba valorant yada csgo için bu yüzden işlemcimizin güclü olması gerekiyor

41.549
Psu'yu ileride belki ekran kartı yükseltirsiniz diye 1000w seçtim fakat kasa ile psu uyumlu mu bilmiyorum
kasa 360mm destekliyor
Ben sesleri olabildiğince en iyi şekilde duymak istediğim için bu anakartı tercih ettim bu anakartı almam lazım bu sistem uyumlumu bahsettiğim anakart ekran kartı ve monitörle

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,103
Ben sesleri olabildiğince en iyi şekilde duymak istediğim için bu anakartı tercih ettim bu anakartı almam lazım bu sistem uyumlumu bahsettiğim anakart ekran kartı ve monitörle
illa o anakartı alacaksan şöyle yap. (Kesinlikle bu fiyata bu anakartı önermem saçmalıktan başka bir şey değil)
Güç kaynağı ve kasa olarak ileride yeni bir ekran kartı alıp almayacağınıza bağlı. Eğer 4080 4090 falan almayı düşünüyorsanız arkadaşın attığı 1000w modeli alın ama 7800x3d 3060 kalacağım diyorsanız şunu alın
Kasa olarak da baya büyük bir model attım farklı bir modelde seçebilirsiniz.

38.2k ediyor 750w olan güç kaynağıyla

KS

kerem24

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
illa o anakartı alacaksan şöyle yap. (Kesinlikle bu fiyata bu anakartı önermem saçmalıktan başka bir şey değil)
Güç kaynağı ve kasa olarak ileride yeni bir ekran kartı alıp almayacağınıza bağlı. Eğer 4080 4090 falan almayı düşünüyorsanız arkadaşın attığı 1000w modeli alın ama 7800x3d 3060 kalacağım diyorsanız şunu alın
monitörün fiyatı yükaelmiş keşke alsaydım yeni yıl gelmedi bile 12kdan 15kya yükselmiş monitör :( bu attıklarınızla nasıl olur sistem sorun çıkarmaz deilmi

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,103
Bir sorun yaşamazsınız. Ekran kartı yükseltmeyi düşünmüyorsanız daha ucuz uygun bir kasa seçebilirsiniz ve gene söylüyorum o anakarta o para saçmalık fakat karar verdiyseniz bu şekilde yapabilirsiniz.

KS

kerem24

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
Bir sorun yaşamazsınız. Ekran kartı yükseltmeyi düşünmüyorsanız daha ucuz uygun bir kasa seçebilirsiniz ve gene söylüyorum o anakarta o para saçmalık fakat karar verdiyseniz bu şekilde yapabilirsiniz.
Anakarta dair bilgileri aldığımda unutmazsam yazarım

Aboxbtr

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
80
benim attığım sistemde anakartı istediğiniz gibi yaparsanız 46 bin tl tutuyor 15 binde monitör 16 bin,
sizin tercihiniz

KS

kerem24

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
Birçok anakart o sesi veremiyor onun için seçtim ses benim için çok önemli son seviye ses kasmam lazım normal sesi şuanda kasıyorum zaten

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,103
bütçeye göre sistem mi belirliyoruz 7800x3dyi çalıştırabilicek en düşük sistemimi?
Senin attığın sistemle benim attığımın arasında dağlar kadar fark varmış gibi konuşuyorsun. O sıvı soğutucuya 5k vericeğine 7800x3d için yeterli olan ls720 se yi alabilirsin. Ve zaten onu alacağına lianli trinity alırsın fanları daha güçlü hem de daha ucuz.

KS

kerem24

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
Senin attığın sistemle benim attığımın arasında dağlar kadar fark varmış gibi konuşuyorsun. O sıvı soğutucuya 5k vericeğine 7800x3d için yeterli olan ls720 se yi alabilirsin. Ve zaten onu alacağına lianli trinity alırsın fanları daha güçlü hem de daha ucuz.
360hz monitörün fiyatı çok yükselmiş yılbaşında düşmezmi acaba

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,103

Ekli dosyalar

• Screenshot_20231205-042350_YouTube.jpg
    Screenshot_20231205-042350_YouTube.jpg
    237.4 KB · Görüntüleme: 4
Son düzenleme:
KS

kerem24

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
Fikrim yok ama 360hz ye gerek olmadığını düşünüyorum hz olarak 240 üstü boş gibi geliyor

Şuna isterseniz göz atabilirsiniz.
Eğer inmezse mecbur alacağım dahada yükselmeden.işin saçmalığı asgari ücrete daha zam gelmedi.bunlar üstüne zam koyuyor

KS

kerem24

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
Fikrim yok ama 360hz ye gerek olmadığını düşünüyorum hz olarak 240 üstü boş gibi geliyor

Şuna isterseniz göz atabilirsiniz.
ege monitörü değiştirmeye karar verdim eğer değiştirirsem tn panel alacağım 360 hz 0.5 olan hangi tn panel en uygun fiyata oluyor

egecabbar

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,103
ege monitörü değiştirmeye karar verdim eğer değiştirirsem tn panel alacağım 360 hz 0.5 olan hangi tn panel en uygun fiyata oluyor
TN panel niye alıyorsunki gecikme için ise çok azcık bir gecikme için çok daha kötü renklere bakıcaksın. Benq dan başka 360hz TN panel üreten yok diye biliyorum 20k ya falan kesinlikle alınmıycak bir monitör istersen bakabilirsin.

Paneller arasındaki renk farkına isterseniz buradan bakabilirsiniz

Ekli dosyalar

• panel.png
    panel.png
    675 KB · Görüntüleme: 5

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri