Soru Bu Sistem Alınır Mı?

thedocem

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
Oyun oynamak için yeterli olmaz mı hocam? kullanım amacım genellikle hikayeli oyunlar için

KS

Laws

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
135
Oyun oynamak için yeterli olmaz mı hocam? kullanım amacım genellikle hikayeli oyunlar için
Hocam bence guzel is görür ben sahsen uzun vadeli olsun diye kaliteli seyler bulmaya calisiyorum

thedocem

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
anladım hocam,bende biraz uzun vadeli olsun istiyorum ama bütçe yüzünden bazı yerlerden kısmak zorunda kalıyorum

thedocem

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
teşekkürler hocam görüşleriniz için,ben size tam aklıma yatan sistemi kurduğumda iletişime geçsem uyar mı size?

KS

Laws

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
135

thedocem

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
Bu sistem bencede makul,tek sıkıntım hoca işlemciyi değiştiremiyor oluşumuz.Bir de hocam bu hangi sıvı soğutucuyu eklemek en mantıklısı? bildiğim kadarıyla amd işlemciler biraz daha fazla ısınıyor

5600 bizi ne kadar götürür?

KS

Laws

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
135
Bu sistem bencede makul,tek sıkıntım hoca işlemciyi değiştiremiyor oluşumuz.Bir de hocam bu hangi sıvı soğutucuyu eklemek en mantıklısı? bildiğim kadarıyla amd işlemciler biraz daha fazla ısınıyor

5600 bizi ne kadar götürür?
Bi 240mm sivi sogutma gider gibi ama guzel bi kaliteli kule sogutma yeter diyenide var 5600 nerden baksan tam emin olmamakla birlikte 2,3 yil fln goturur belki daha fazla 32mb onbellek iyi gibi cekirdek bakimindanda fena değil ama ileride upgrade edilinilecek birsey bence

KS

Laws

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
135
anladım hocam,alternatif bir şey bulursak paylaşırız yine

hocam bir de bu sistemi 1080p de kullansak darboğaz yapar mı yoksa 2k ya geçmemiz mi gerekli?
Bence guclu bir islemci 1080p de belki cok az bi darbogaz yapabilir ama 2k da yapmaz diye biliyorum

KS

Laws

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
135
Bende hocam pek guvenmiyorum birde 3d modellemeyle fln ugrastigim icin nvidia almam en mantiklisi

Bu pc de guzel alinabilir bunu alip sivi sogutma takmak mantikli olabilir veya

Bu sistemi alip kule sogutucu ama kararsiz kaldim
Egerki butce artarsa gaming gendekini biraz ozellestirip 13400f yapip almak daha mantikli olabilir diger sistemde fena degil ama 4070 in yaninda 5600 dusuk kalir gibi yani guzel goturur ama 4070 e layik mi orasi sorgulanir

thedocem

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
gaming gendekini 13400f yapacak bütçem var ama sıvı soğutma için bütçem pek yok

bu da 2k'daki performansı hocam

KS

Laws

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
135
gaming gendekini 13400f yapacak bütçem var ama sıvı soğutma için bütçem pek yok

bu da 2k'daki performansı hocam
Az once tam bunu izliyordum aslinda ryzen 5 5600 lu olani alip ustunde birde guzel bi sivi sogutucu alsak ileridede islemci upgrade yapmak mantikli olabilir

thedocem

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12

bu 13400f in testi hocam,bu işlemci sanırım daha önde ama soğutma kısmını nasıl çözeceğiz onu bilmiyorum

https://www.sinerji.gen.tr/sinerji-...-nvme-m2-ssd-rtx4070-oyun-bilgisayari-p-36417
bunun için ne düşünüyorsunuz hocam işlemci yükseltilip üstüne sıvı soğutmasıyla? biraz yine fiyat yüksek ama
bunların da hocam işlemcileri yükseltip yanlarına sıvı soğutmalar ekleniyor

kusura bakmayın baya bir sistem oldu 😂

Son düzenleme:
KS

Laws

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
135

bu 13400f in testi hocam,bu işlemci sanırım daha önde ama soğutma kısmını nasıl çözeceğiz onu bilmiyorum

https://www.sinerji.gen.tr/sinerji-...-nvme-m2-ssd-rtx4070-oyun-bilgisayari-p-36417
bunun için ne düşünüyorsunuz hocam işlemci yükseltilip üstüne sıvı soğutmasıyla? biraz yine fiyat yüksek ama

Hocam internet bitti tamda yazarken simdi gordum kusura bakmayin

Ince hesaptakilerin fiyatlari cok pahali

Sinerjideki guzelmis parcalari fln bi anakartı biraz dusuk kaliyor ama iyi gibi sogurmasida var bence pckolikteki hala en uygun secenek ileride yukseltmek daha mantikli 1 2 yıla

Son düzenleme:
KS

Laws

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
135

Bu sistemde anakarti yukseltip istege bagli ssd yukseltip ve kasayi 750w yapip alabiliriz hocam ben sahsen kasayi corsair icue 4000x yapip alirim gibi duruyor giriş turleri ve sogutmasi daha iyi diye biliyorum yani ben anakart + Belki ramler ve kasayi ozellestirip almayi dusunuyorum yanindada su sivi sogutma oyi gider muhtemelen kaliteli bir marka hazir indirimdeymis

thedocem

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
yok hocam önemli değil
sıvı soğutmayı takmamız için anakartı çıkarmamız gerekiyor değil mi?

KS

Laws

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
135
yok hocam önemli değil
sıvı soğutmayı takmamız için anakartı çıkarmamız gerekiyor değil mi?
Gerekmiyor diye biliyorum ben sogutucuyu al islemciye macun surup yak sonrada fanlari montele bide guc kablosu fln onu takinca bitiyor diye biliyorum

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri