Bütün tarayıcılarda Bağlantınız gizli değil hatası

semoloko

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
18
Bütün denediğim tarayıcılarda bu hatayı veriyor bir sürü video izledim hiç biri çözüm olmadı amazon prime gaminge girmeye çalışıyorum böyle diyor yaklaşık 2 haftadır böyle çıldırmak üzereyim

Art

Klavye Delikanlısı
Tepki
323
Cvp: Bütün tarayıcılarda Bağlantınız gizli değil hatası

Merhaba, herhangi bir VPN kullanıyor musunuz, veya kendinize özel bir dns oluşturdunuz mu? Problem çoğunlukla bunlardan kaynaklanmaktadır, bunun harici ortak wifi kullanmaktan da kaynaklanabilir. Siz tarayıcı önbelleğini, çerezleri ve geçmişi silip tekrar deneyin. Bir de telefon mobil verisi ile deneyin. Sonucu buraya yazın lütfen.

KS

semoloko

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
18
RE: Cvp: Bütün tarayıcılarda Bağlantınız gizli değil hatası

Art' Alıntı:
Merhaba, herhangi bir VPN kullanıyor musunuz, veya kendinize özel bir dns oluşturdunuz mu? Problem çoğunlukla bunlardan kaynaklanmaktadır, bunun harici ortak wifi kullanmaktan da kaynaklanabilir. Siz tarayıcı önbelleğini, çerezleri ve geçmişi silip tekrar deneyin. Bir de telefon mobil verisi ile deneyin. Sonucu buraya yazın lütfen.

Vpn kullanmıyorum , özel dns oluşturdum fakat oto da bu hatayı verınce dns değiştirerek denedim yine olmadı.Çerezleri yaklaşık 3 kere sildim mobbil veriden giriyor ethernet kablosuyla bağlı pc  anakartta wifi desteğide var ama ondan olduğunu düşünmüyorum önceden açılıyordu.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129

Tarayıcı ayarlarınızı sıfırlayıp deneyin. İşe yaramazsa aşağıdakileri deneyin.

Tüm ağ ayarlarınızı sıfırlamak ve Cache dosyalarını silmek için aşağıdakileri uygulayın.
  • @echo off
  • netsh winsock reset
  • netsh winhttp reset proxy
  • netsh int ip reset a.txt
  • ipconfig /flushdns
  • ipconfig /registerdns
  • ipconfig /release
  • ipconfig /renew
  • netsh advfirewall reset
  • netsh int tcp set global autotuninglevel=normal
  • netsh interface tcp set heuristics disabled
  • del /s /f /q "%userprofile%\Recent\"*.*
  • del /s /f /q "C:\Windows\Prefetch\"*.*
  • del /s /f /q "C:\Windows\Temp\"*.*
  • del /s /f /q "%userprofile%\appdata\local\temp\"*.*
  • exit
Birkaç yöntem ile bunları girebilirsiniz. Birincisi CMD yani Komut istemini yönetici olarak çalıştırıp ilk satır ve son satır hariç tek tek her satırı el ile yazıp her satır sonunda ENTER tuşuna basıp komutun tamamlanmasını beklemek ve sonraki satıra geçmek. Diğer yöntem ise bir Not Defteri açın ve yukarıdaki kodları yazın yada kopyala yapıştır yapın. Dosya / Kaydet deyip Masaüstünü seçin ve Kayıt türü ayarını Tüm dosyalar yapın. Daha sonra dosyaya bir isim verin. Örneğin Reset.bat burada Reset dosya adı .bat dosya tipi oluyor. Yani bir isin verip sonuna .bat yazacaksınız. Daha sonra Kaydet deyin. Bu oluşan dosyayı masaüstünde bulup sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştıracaksınız ve bir siyah DOS ekranı açılacak. İşlemleri uygulayacak ve DOS ekranı kapanacak. Eğer bir onay vs. isterse yada bir işlemde çok uzun süre takılırsa ki 1 dk. sürecektir en uzun işlem bundan uzun sürerse bir tuşa basıp (Tercihen ENTER) geçebilirsiniz. "Del" komutlarına kadar olan kod kısmı interneti komple sıfırlayacak ve diğer kısım sistemdeki kalıntı dosyaları temizleyecek. İşlemlerden sonra DOS ekranı kapanacak ve siz sistemi yeniden başlatacaksınız. Sistem açıldığında biraz bekleyin yeniden ayarlamalar yapılacak otomatik olarak sonra internet gelecek. Tekrar deneyin sorun devam ediyor mu bakın.

Eğer işe yaramazsa aşağıdakileri deneyin.
  • Sistem saatinizi ve tarihinizi kontrol edin. Eğer dünya saatinden ve tarihinden farklıysa sorun budur büyük ihtimalle. Ayrıca saat diliminizi kontrol edin. UTC+03:00 olarak seçili olmalı diliminiz.
  • Windows güncellemeleriniz var mı kontrol edin ve varsa yapın. Aynı şekilde BIOS güncellemesiniz varsa onunda yapılması ağ kartı odaklı bir sorun varsa çözecektir.
  • Tarayıcının Gizli Mod özelliği ile arama yapmayı deneyin. İşe yararsa tarayıcınızı silip tekrar kurun ki CCleaner öneririm kaldırma işlemi için.  
  • Ağ kartınızı komple silin ve yeniden yükleyin. Bunun için yine CCleaner yazılımını öneririm.

celilcicekk

Moderatör
Moderatör
Tepki
5

Merhabalar.
Herkese açık bir Wi-Fi ağı kullanıyorsanız ağınızı değiştirin
Bilgisayarınızın tarih ve saatini kontrol edin.
Bağlantınız Gizli Değil’ hatası alan internet sitesini gizli modda açın.
İnternet tarayıcınızın tarama verilerini temizleyin.
Antivirüs yazılımınızı devre dışı bırakın.

Devrim59

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
46
konuyla hiç alakalı değil ama kusura bakmayın ben konu açmayı bulamadım nerden açılıyor ?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129

@"Mertdvrim" Site ana sayfasından ilgili kategoriye girin Yeni Konu butonunu göreceksiniz.

KS

semoloko

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
18
Mertdvrim' Alıntı:
konuyla hiç alakalı değil ama kusura bakmayın ben konu açmayı bulamadım nerden açılıyor ?

Katogoriler var ana sayfada sorunuz neyle alakalıysa oraya girdiğinizde +YENİ KONU diye çıkıyor

ugur.gozaydin' Alıntı:
Tarayıcı ayarlarınızı sıfırlayıp deneyin. İşe yaramazsa aşağıdakileri deneyin.

Tüm ağ ayarlarınızı sıfırlamak ve Cache dosyalarını silmek için aşağıdakileri uygulayın.
  • @echo off
  • netsh winsock reset
  • netsh winhttp reset proxy
  • netsh int ip reset a.txt
  • ipconfig /flushdns
  • ipconfig /registerdns
  • ipconfig /release
  • ipconfig /renew
  • netsh advfirewall reset
  • netsh int tcp set global autotuninglevel=normal
  • netsh interface tcp set heuristics disabled
  • del /s /f /q "%userprofile%\Recent\"*.*
  • del /s /f /q "C:\Windows\Prefetch\"*.*
  • del /s /f /q "C:\Windows\Temp\"*.*
  • del /s /f /q "%userprofile%\appdata\local\temp\"*.*
  • exit
Birkaç yöntem ile bunları girebilirsiniz. Birincisi CMD yani Komut istemini yönetici olarak çalıştırıp ilk satır ve son satır hariç tek tek her satırı el ile yazıp her satır sonunda ENTER tuşuna basıp komutun tamamlanmasını beklemek ve sonraki satıra geçmek. Diğer yöntem ise bir Not Defteri açın ve yukarıdaki kodları yazın yada kopyala yapıştır yapın. Dosya / Kaydet deyip Masaüstünü seçin ve Kayıt türü ayarını Tüm dosyalar yapın. Daha sonra dosyaya bir isim verin. Örneğin Reset.bat burada Reset dosya adı .bat dosya tipi oluyor. Yani bir isin verip sonuna .bat yazacaksınız. Daha sonra Kaydet deyin. Bu oluşan dosyayı masaüstünde bulup sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştıracaksınız ve bir siyah DOS ekranı açılacak. İşlemleri uygulayacak ve DOS ekranı kapanacak. Eğer bir onay vs. isterse yada bir işlemde çok uzun süre takılırsa ki 1 dk. sürecektir en uzun işlem bundan uzun sürerse bir tuşa basıp (Tercihen ENTER) geçebilirsiniz. "Del" komutlarına kadar olan kod kısmı interneti komple sıfırlayacak ve diğer kısım sistemdeki kalıntı dosyaları temizleyecek. İşlemlerden sonra DOS ekranı kapanacak ve siz sistemi yeniden başlatacaksınız. Sistem açıldığında biraz bekleyin yeniden ayarlamalar yapılacak otomatik olarak sonra internet gelecek. Tekrar deneyin sorun devam ediyor mu bakın.

Eğer işe yaramazsa aşağıdakileri deneyin.
  • Sistem saatinizi ve tarihinizi kontrol edin. Eğer dünya saatinden ve tarihinden farklıysa sorun budur büyük ihtimalle. Ayrıca saat diliminizi kontrol edin. UTC+03:00 olarak seçili olmalı diliminiz.
  • Windows güncellemeleriniz var mı kontrol edin ve varsa yapın. Aynı şekilde BIOS güncellemesiniz varsa onunda yapılması ağ kartı odaklı bir sorun varsa çözecektir.
  • Tarayıcının Gizli Mod özelliği ile arama yapmayı deneyin. İşe yararsa tarayıcınızı silip tekrar kurun ki CCleaner öneririm kaldırma işlemi için.  
  • Ağ kartınızı komple silin ve yeniden yükleyin. Bunun için yine CCleaner yazılımını öneririm.

Hepsini yaptım olmadı ağ kartımı nasıl sileceğim

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129

Ağ kartınızı ister Aygıt Yöneticisinden (Cihazı Kaldır-Sürücü Yazılımını Sil onayı ile) kaldırabilrisiniz ister 3. parti bir yazılımla. Öncesinde ağ kartınızın sürücüsünü sisteme almayı unutmayın ki sonrasında indirme yapamazsınız ağ kartı kaldırılınca.

KS

semoloko

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
18

Şuanda pc açılmıyor bir sorunla karşılaştı diyor kalıyor

ugur.gozaydin' Alıntı:
Ağ kartınızı ister Aygıt Yöneticisinden (Cihazı Kaldır-Sürücü Yazılımını Sil onayı ile) kaldırabilrisiniz ister 3. parti bir yazılımla. Öncesinde ağ kartınızın sürücüsünü sisteme almayı unutmayın ki sonrasında indirme yapamazsınız ağ kartı kaldırılınca.

Sıfırla yapıyorum açılmıyor böyle kalıyor

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129

Doğru bir şekilde girdiğinize emin misiniz? O kodların sisteme şuana kadar zarar verdiği kimse olmadı ki kendimde kullanıyorum sürekli.

KS

semoloko

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
18

Sistemi geri yükledim açtım ama sorun devam ediyor en sonunda sırf bu yüzden format atıcam

KS

semoloko

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
18

ugur.gozaydin' Alıntı:
Doğru bir şekilde girdiğinize emin misiniz? O kodların sisteme şuana kadar zarar verdiği kimse olmadı ki kendimde kullanıyorum sürekli.

Olabilir tabii ki

ugur.gozaydin' Alıntı:
Bir önerim daha var. Bekleyin.

Evet var artık onu yapacağım tekrar teşekkür ederim herşey için

ugur.gozaydin' Alıntı:
Bir önerim daha var. Bekleyin.

Nedir

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129

1. Windows ayarları > Ağ ve İnternet > Ara sunucu kısmında Otomatik ara sunucu kurulumu ayarını Ayarları otomatik olarak algıla kısmının aktif olduğundan emin olun.
  2. C:\Windows\System32\drivers\etc konumuna girin ve hosts dosyanızı hosts.old olarak adlandırın. Eğer bir yönetici onayı isterse onay verin yok izin vermez ise dosyayı kesip masaüstüne alın. Daha sonra bir text editörü açın. Not Defteri olur varsa Notepad++ olabilir açın ve aşağıdaki kodu yapıştırıp ve kaydet deyin. Kaydet penceresinde dosya adını hosts yapın ve Dosya türü(Kayıt türü) ayarını Tüm Dosyalar(All types) yapın ve kaydedin. Bu oluşturduğunuz dosyayı 3 numaralı konuma yapıştırın. 
Yapıştırılacak metin;

• # Copyright (c) 1993-2009 Microsoft Corp.
    #
    # This is a sample HOSTS file used by Microsoft TCP/IP for Windows.
    #
    # This file contains the mappings of IP addresses to host names. Each
    # entry should be kept on an individual line. The IP address should
    # be placed in the first column followed by the corresponding host name.
    # The IP address and the host name should be separated by at least one
    # space.
    #
    # Additionally, comments (such as these) may be inserted on individual
    # lines or following the machine name denoted by a '#' symbol.
    #
    # For example:
    #
    #      102.54.94.97    rhino.acme.com          # source server
    #      38.25.63.10    x.acme.com              # x client host

# localhost name resolution is handled within DNS itself.
    # 127.0.0.1      localhost
    # ::1            localhost
Sistemi yeniden başlatın ve böyle bir deneyin.

NOT : Bu işlemdeki risk size ait. Windows az önce yaşadığınız gibi hasar alabilir tekrar aynı şeyler olmasın diye önden yazıyorum bunu.

KS

semoloko

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
18

Bekliyorum

ugur.gozaydin' Alıntı:
  1. Windows ayarları > Ağ ve İnternet > Ara sunucu kısmında Otomatik ara sunucu kurulumu ayarını Ayarları otomatik olarak algıla kısmının aktif olduğundan emin olun.
  2. C:\Windows\System32\drivers\etc konumuna girin ve hosts dosyanızı hosts.old olarak adlandırın. Eğer bir yönetici onayı isterse onay verin yok izin vermez ise dosyayı kesip masaüstüne alın. Daha sonra bir text editörü açın. Not Defteri olur varsa Notepad++ olabilir açın ve aşağıdaki kodu yapıştırıp ve kaydet deyin. Kaydet penceresinde dosya adını hosts yapın ve Dosya türü(Kayıt türü) ayarını Tüm Dosyalar(All types) yapın ve kaydedin. Bu oluşturduğunuz dosyayı 3 numaralı konuma yapıştırın. 
Yapıştırılacak metin;

#
    #
    # space.
    #
    #
    # For example:
    #

NOT : Bu işlemdeki risk size ait. Windows az önce yaşadığınız gibi hasar alabilir tekrar aynı şeyler olmasın diye önden yazıyorum bunu.

Sıkıntı değil olmadı bir daha yüklerim :D

ugur.gozaydin' Alıntı:

Yapıştırılacak metin;

#
    #
    # space.
    #
    #
    # For example:
    #

İlk host donsyasını silecek miyim

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129

Hayır .old olarak ismini değiştireceksiniz yedek olarak kalacak.

KS

semoloko

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
18

ugur.gozaydin' Alıntı:

Not defteri olanı mı

ugur.gozaydin' Alıntı:
Bu şekilde yaptım doğruysa yeniden başlatıcam

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri