cl değerleri farklı ramler bir arada çalışır mı ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tolga Bahçeci

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Öncelikle merhaba arkadaşlar forumda yeniyim ve sizlere bir sorum olacak, şimdi benim pcde oem bir ram var aynısını bulamadım başka bir marka ram alsam aynı mhz aynı voltaj fakat cl değeri farklı, eski ramim cl9 alacağım cl 10,cl9 ram bulamadım eğer alırsam sorunsuz çalışırlarmı yardım edin lütfen iyi forumlar.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
CL yani gecikme değerleri Voltaj ve frekanslardan daha önemli. Tabi hepsi eş olmalı ama CL yani gecikme süreleri frenaksa bağlı sürelerini belirlediğiniz nokta. CL9 ile CL10 arasında fark çok az sayılır muhtemelen sorun olmaz sistem otomatik olarak 2 RAM 'i eşitler ama eğer bu olmaz ise manuel OC ile 2 RAM 'i sizin eşitlemeniz gerekir bu eşitlemeden sonra 100% sorunsuz çalışacaktır.

KS

Tolga Bahçeci

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
CL yani gecikme değerleri Voltaj ve frekanslardan daha önemli. Tabi hepsi eş olmalı ama CL yani gecikme süreleri 
frenaksa bağlı sürelerini belirlediğiniz nokta. CL9 ile CL10 arasında fark çok az sayılır muhtemelen sorun olmaz sistem otomatik olarak 2 RAM 'i eşitler ama eğer bu olmaz ise manuel OC ile 2 RAM 'i sizin eşitlemeniz gerekir bu eşitlemeden sonra 100% sorunsuz çalışacaktır.

Yorumunuz için teşşekkür ederim,bir adet ram buldum sizce bu uyum sağlarmı ve elımdeki ram 4 gb sorun olur mu?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
CPU-Z yazılımı kurun ve önce Memory sekmesinden sonra SPD sekmesinden dolu slot numaranızı seçip buradaki bilgileride SS olarak kaydedip buraya yükleyin ve link paylaşın bakalım ne tür bir bellek kullanıyorsunuz ona göre öneride bulunalım.

KS

Tolga Bahçeci

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
CPU-Z yazılımı kurun ve önce Memory sekmesinden sonra SPD sekmesinden dolu slot numaranızı seçip buradaki bilgileride SS olarak kaydedip buraya yükleyin ve link paylaşın bakalım ne tür bir bellek kullanıyorsunuz ona göre öneride bulunalım.

buyurun.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,130
DDR3 1333 MHz CL9 1.5V 4GB bir bellek bu RAM sizde aynı değerlerde başka bir marka olur aynı marka olur bir RAM alıp birlikte kullanabilirsiniz.

Örneğin bu 8GB aynı özelliklerde.

Buda aynı RAM in 4GB olan modülü.

KS

Tolga Bahçeci

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
ugur.gozaydin' Alıntı:
DDR3 1333 MHz CL9 1.5V 4GB bir bellek bu RAM sizde aynı değerlerde başka bir marka olur aynı marka olur bir RAM alıp birlikte kullanabilirsiniz.

Örneğin bu 8GB aynı özelliklerde.

Buda aynı RAM in 4GB olan modülü.

Çok teşekkür ederim verdiğiniz linkteki rami sipariş verdim tekrardan çok sağolun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri