Combobox hataları c#

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

WhoWudi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar bu konuda hatalar alıyorum nasıl düzeltebilirim fikri olanlar belirtirse mutlu olurum :)

Screenshot_3.png

Moderatörün son düzenlenenleri:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Vallahi çoook uzun zamandır C# ile kodlama işlerine ara verdiğim için pek fikrim yok diyebilirim. Basit işlemleri bile unutmuşum şu koddan onu anladım. :)

Art

Klavye Delikanlısı
Tepki
323
Hata tam olarak neyi gösteriyor tek metod gördüğüm için anlayamadım, hatayı tam olarak açıklar mısınız? combobox1 nesnesini oluşturdunuz mu öncelikle? Kodu tam olarak atarsanız çözebiliriz.

KS

WhoWudi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hata tam olarak neyi gösteriyor tek metod gördüğüm için anlayamadım, hatayı tam olarak açıklar mısınız? combobox1 nesnesini oluşturdunuz mu öncelikle? Kodu tam olarak atarsanız çözebiliriz.
öncelikle form4 deki combobox ile ilgili bir sorun ama comboboxları oluşturmuş olmama rağmen böyle bir hata veriyor. Aldığım hatada bu;

Screenshot_4.png

Moderatörün son düzenlenenleri:

aerowing

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
29
Uzmanlığım farklı dillerde ama yardımcı olmaya çalışacağım. Access modifiers denen bir konudan ötürü hata alıyorsunuz. Bir property'nin erişimi için public, package-private, protected ve private diye belirttiğimiz özellikler var. Bunlar bir nesne veya özelliğine (property veya field olarak duymuş olabilirsiniz) hatta fonksiyonlar da dahil olmak üzere erişimi söyler. Tam hakim değilim ama arayüzü yaptığınız ekranda, ilgili combobox'ı seçtiğinizde özellikleri bölümünde göreblirsiniz. Modifiers diye geçiyor olabilir, Türkçe karşılığını ne yazılmış olabilir bilemedim. Bu alanı public'e çekerseniz sorunun düzelmesini bekleyebiliriz :)

KS

WhoWudi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Uzmanlığım farklı dillerde ama yardımcı olmaya çalışacağım. Access modifiers denen bir konudan ötürü hata alıyorsunuz. Bir property'nin erişimi için public, package-private, protected ve private diye belirttiğimiz özellikler var. Bunlar bir nesne veya özelliğine (property veya field olarak duymuş olabilirsiniz) hatta fonksiyonlar da dahil olmak üzere erişimi söyler. Tam hakim değilim ama arayüzü yaptığınız ekranda, ilgili combobox'ı seçtiğinizde özellikleri bölümünde göreblirsiniz. Modifiers diye geçiyor olabilir, Türkçe karşılığını ne yazılmış olabilir bilemedim. Bu alanı public'e çekerseniz sorunun düzelmesini bekleyebiliriz :)
teşekkür ederim sorun çözüldü :)

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Sorunun çözümünü paylaştığınız için teşekkür ederim.
teşekkür ederim sorun çözüldü :)
Çözüldüğüne sevindim.

Başka sorularınız için foruma yine bekleriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri