Corsair 4000X Temperli Cam Elimde Kaldı!

L0ckeNN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
82
1 Hafta öncesinde aldığım Corsair 4000x kasasına sistemi takıyordum. Bugün SSD geldi ve takmak için temperli camı çıkartırken bir anda elimde patladı. Evet patlayıverdi etrafa saçıldı. Hayatımda ilk defa böyle bir şey yaşıyorum normal mi?

Patlayan cama dokunsam yine kırılıyor en küçük parçasına kadar kırılıyor. Kızarıyormuş gibi ses çıkıyor. Şansım kötüymüş ya 20 yılda bir pc toplayalım dedik. Her şey bir anda oldu nasıl oldu ne oldu anlayamadım başta :(

Fotoğraflar
-
unnamed (3).jpg
unnamed (2).jpgunnamed (1).jpg

Moderatörün son düzenlenenleri:

Semih48

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
78
Durduk yere mi böyle oldu. Sistem çalışmıyor iken ?

ATABEY

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
6
Bende böyle bir şeyi ilk defa gördüm. Çok ilginç olmuş. Geçmiş olsun.

KS

L0ckeNN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
82
Durduk yere mi böyle oldu. Sistem çalışmıyor iken ?
Sistem çalışmıyordu, SSD'yi takmak için çıkartırken elimde patlayıverdi. Yere koyucakken oldu tam ne oldu anlayamadım. Prize bile takılı değildi. Kafam allak bullak oldu yemin ediyorum

KS

L0ckeNN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
82

Bu videoyu gördükten sonra benim üründe sıkıntı var gibi geldi, gülemiyorum artık :(

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
@ugur.gozaydin @OceanLaB @BatuhanKLC şimdi ben ne yapabilirim ? Ürün defolu olabilir mi bu kadar kolay kırılması normal mi ? Temperli camı ayrı alabilir miyim yoksa garantiyle mi konuşmalıyım :(
Bu videodaki güçlendirilmiş temperli cam o başka kasalardaki ürün başka. Kasalardaki ürün sertleştirilmiş cam olarak geçiyor ve bir defa kırılırsa tuzla/buz oluyor. Kırılma yapısı normal ama öyle kolay kolay darbe almadan kırılmazlar. Sizdeki üründe bir sorun vardı yüksek ihtimalle.

KS

L0ckeNN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
82
Bu videodaki güçlendirilmiş temperli cam o başka kasalardaki ürün başka. Kasalardaki ürün sertleştirilmiş cam olarak geçiyor ve bir defa kırılırsa tuzla/buz oluyor. Kırılma yapısı normal ama öyle kolay kolay darbe almadan kırılmazlar. Sizdeki üründe bir sorun vardı yüksek ihtimalle.
Hocam ben qp'den satın aldım değiştirirler mi acaba ya da corsair'e ulaşma imkanım var mı destek hattı gibi

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Corsair desteğe mail atın. Corsair bu konularda iyi bir marka ürünü size gönderebilir cam olarak.

QP kullanıcı hatası diyecektir ama deneyin şansınızı.

KS

L0ckeNN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
82
Corsair desteğe mail atın. Corsair bu konularda iyi bir marka ürünü size gönderebilir cam olarak.

QP kullanıcı hatası diyecektir ama deneyin şansınızı.
Hocam sizi darlıyor gibi olucam ama corsair türkiye ile nasıl iletişime geçebilirim :( Yurt dışı sitesi çıkıyor destek yazınca

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
TR üzerinde bildiğim muhatap olacağınız bir mail veya yer yok. Sadece garanti belgesinde yazan firma neyse orası sizin muhatabınız.

-Şurayı deneyin.

Ayrıca daha önce klavyem için mail attığım ve geri dönüş aldığım [email protected] bu mail adresi var.

ValarMorghulish

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
169

Burasıda 2018de distributor olduklarını söylüyorlar. Hangisi doğru bende şaşırdım :D

@OceanLaB belki siz biliyorsunuzdur hocam bu markayla daha önce işbirliği yapmışsınızdır.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131

Burasıda 2018de distributor olduklarını söylüyorlar. Hangisi doğru bende şaşırdım :D

@OceanLaB belki siz biliyorsunuzdur hocam bu markayla daha önce işbirliği yapmışsınızdır.
Kullanıcının garanti belgesinde hangi firma olduğu yazar. Bu kadar bilinmez bir durum değil. Ayrıca tek firma yok Distribütör olarak markanın iş birliği yaptığı. ve iki firmada iş ortağı.

KS

L0ckeNN

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
82
TR üzerinde bildiğim muhatap olacağınız bir mail veya yer yok. Sadece garanti belgesinde yazan firma neyse orası sizin muhatabınız.

-Şurayı deneyin.

Ayrıca daha önce klavyem için mail attığım ve geri dönüş aldığım [email protected] bu mail adresi var.
Kullanıcının garanti belgesinde hangi firma olduğu yazar. Bu kadar bilinmez bir durum değil. Ayrıca tek firma yok Distribütör olarak markanın iş birliği yaptığı. ve iki firmada iş ortağı.
Boğaziçi bilgisayar ile çalıştıkları için boğaziçi garantili şekilde gönderilmiş ürün bana. Şimdi qp,corsair USA,Corsair zendesk ve boğaziçine fotoğraflı bir şekilde mail atıyorum umarım geri dönerler :(

Atalayq

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
418
camı çıkarırken kritik bir noktasına darbe falan aldı mı? Ben elimden 2-3 kere düşürdüm sorun olmadı ama arkadaş çıkarırken kasaya çarptı senin ki gibi dağıldı.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri