Corsair Spec Delta Kasa Fan Rengi

KS

Cihanny

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Yok mu arkadaşlar bilen bir türlü çözemedim tek renk yanıyor sadece başka renk yanmıyor

Mertay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
905
Yok mu arkadaşlar bilen bir türlü çözemedim tek renk yanıyor sadece başka renk yanmıyor

Hocam onun çözümü başka türlü değil. Ya anakarta takacaksın rgb header lazım pin girişi, yoksa kontrolcüye sata kablosundan güç verip direkt çalıştırman gerekli. Şurada bir video var;

KS

Cihanny

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Hocam onun çözümü başka türlü değil. Ya anakarta takacaksın rgb header lazım pin girişi, yoksa kontrolcüye sata kablosundan güç verip direkt çalıştırman gerekli. Şurada bir video var;

Hocam güç verdim ancak anakartta takacak yer yok

KS

Cihanny

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
16528012015853053561289544472670.jpg
bunu takacak yer bulamıyorum

KS

Cihanny

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Alttaki sata kablosu varya, güç kaynağından oraya bir ucu takın. Bu 4 pinli yere de kasadan arka tarafta bir yerde RGB kablosu olması lazım
Nasıl bir kablo tam olarak nerde birde hocam hadi kontrol edemiyorum ama renkler döngüsel olarak değişmiyor sadece sarı yanıyor o nasıl oluyor onun bir çözümü var mı

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Söylemişler zaten de bende üzerinden geçeyim. 4 adet RGB fanın uçlarını birbirine birleştiren 1 adet uca çeviren bir kablo olması lazım aşağıdaki kablo gibi veya fanlar direkt birbirine atlamalı olabilir.

10362568835122.jpg

Fanları buna birleştirdikten sonra o beyaz düğmeli kontrolcünün 4 pin iğneli ucuna fanları ve daha sonra bu beyaz kontrolcünün altındaki diğer tarafa aşağıdaki duran SATA POWER kablosunu PSU üzerinden gelen bir SATA POWER kablosuyla birleştiriyorsunuz hepsi bu kadar.

Aşağıdaki resimdeki sağ taraftaki kısım kontrolcüden çıkan kısım. Sol taraftaki kısım PSU üzerinden geliyor. Birbirine bağlanacak!!!

10136917442610.jpg

KS

Cihanny

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Söylemişler zaten de bende üzerinden geçeyim. 4 adet RGB fanın uçlarını birbirine birleştiren 1 adet uca çeviren bir kablo olması lazım aşağıdaki kablo gibi veya fanlar direkt birbirine atlamalı olabilir.

10362568835122.jpg

Fanları buna birleştirdikten sonra o beyaz düğmeli kontrolcünün 4 pin iğneli ucuna fanları ve daha sonra bu beyaz kontrolcünün altındaki diğer tarafa aşağıdaki duran SATA POWER kablosunu PSU üzerinden gelen bir SATA POWER kablosuyla birleştiriyorsunuz hepsi bu kadar.

Aşağıdaki resimdeki sağ taraftaki kısım kontrolcüden çıkan kısım. Sol taraftaki kısım PSU üzerinden geliyor. Birbirine bağlanacak!!!

10136917442610.jpg
peki kasanın bu kontrolcü olmadan da otomatik olarak renk değiştirmesi gerekmiyor mu bende tek renk yanıyor sadece

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,129
Eğer kontrolcü doğru bağlı değilse sorun onda olabilir. Ayrıca kontrolcü üzerindeki tüm tuşları denediniz mi?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri