CPU çok ısınıyor

Kararsız111000

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Arkadaşlar önce sistemimi belirteyim
İntel i3 12100f
Radeon rx 6600
B610 anakart
16gb tam 3200mhz
M2 SSD
İntel stok fan kullanıyorum Arkadaşlar benim sorunum ise ara sıra CPU'nun aşırı ısınması 70° derecelere kadar çıkıyor fakat bunu anlamam şöyle oluyor oyun oynarken bi anda AMD software ile oynadığım oyun örnek LoL sürekli alttab yaparcasına ikisi aralarında gidip geliyor ve kontrolü kaybediyorum alt f4 atıyorum kapatmıyor alt tab yapıyorum durmuyor bende kasanın güç butonundan kapatmak zorunda kalıyorum tekrar açıtıpımda ise bios açılıyor bir bakmışım 70 hatta 72-75 derecelere çıkmış işlemci
Genellikle LoL oynarken oluyor Asetto Corsa, CS , Valorant gibi oyunları oynarken bu sorun karşıma gelmiyor
Önceden böyle bir durum yaşayıp düzelten varsa yardımına gerçekten ihtiyacım var çünkü korkmaya başlıyorum.

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
70 Derece yüksek bir sıcaklık değil ki ? 75 Bile değil. 80'Lere yaklaşınca gelince artık bir sorun olur yada stok fan belki termal macun değişimi iş görür ama onun aşağısında sıkıntı yok. Sizin sorununuz başka bir şey bence ve sadece LoL de yaşanıyor demişsiniz.

S C O

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,162
70-75°C Olan Bir İşlemci, Çok Sıcak Derece Değil Ki? Kardeşim Her Bilgisayarda Olan Birşey Bu Oyun Oynarken Isınması Hayat Normal Yani.. CPU Güç Bindiriyorsun Sonuç'da Kardeşim..

Yok Ben Oyun Oynarken CPU Çok Isınmasın Dersen İşlemci Stok Fanını Değiştirmeni Öneririm Sana..

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
70-75°C Olan Bir İşlemci, Çok Sıcak Derece Değil Ki? Kardeşim Her Bilgisayarda Olan Birşey Bu Oyun Oynarken Isınması Hayat Normal Yani.. CPU Güç Bindiriyorsun Sonuç'da Kardeşim..

Yok Ben Oyun Oynarken CPU Çok Isınmasın Dersen İşlemci Stok Fanını Değiştirmeni Öneririm Sana..

Sıvı soğutmanın kalitesini bilmiyorum ama markadan tahminim kötüdür ve bence 120mm sıvı soğutma almak yerine üst seviye hava soğutma almak çok daha mantıklı. Ben 88-89 derece gördüm bu kadar umursamadım.

S C O

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,162
Sıvı soğutmanın kalitesini bilmiyorum ama markadan tahminim kötüdür ve bence 120mm sıvı soğutma almak yerine üst seviye hava soğutma almak çok daha mantıklı. Ben 88-89 derece gördüm bu kadar umursamadım.
Kardeşim Zaten Her Bilgisayarda Olan Şey Bu, Oyun Oynarken " RAM , Ekran Kartı " Dan Çok İşlemcıye Yük Biniyor Çok Fazla Sıcaklık Da Yok Yani

MirvaLe

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
131
Normal değerler fakat şu kısmı araştırmak gerek
( AMD software ile oynadığım oyun örnek LoL sürekli alttab yaparcasına ikisi aralarında gidip geliyor ve kontrolü kaybediyorum alt f4 atıyorum kapatmıyor alt tab yapıyorum durmuyor bende kasanın güç butonundan kapatmak zorunda kalıyorum tekrar açıtıpımda ise bios açılıyor )

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Arkadaşlar önce sistemimi belirteyim
İntel i3 12100f
Radeon rx 6600
B610 anakart
16gb tam 3200mhz
M2 SSD
İntel stok fan kullanıyorum Arkadaşlar benim sorunum ise ara sıra CPU'nun aşırı ısınması 70° derecelere kadar çıkıyor fakat bunu anlamam şöyle oluyor oyun oynarken bi anda AMD software ile oynadığım oyun örnek LoL sürekli alttab yaparcasına ikisi aralarında gidip geliyor ve kontrolü kaybediyorum alt f4 atıyorum kapatmıyor alt tab yapıyorum durmuyor bende kasanın güç butonundan kapatmak zorunda kalıyorum tekrar açıtıpımda ise bios açılıyor bir bakmışım 70 hatta 72-75 derecelere çıkmış işlemci
Genellikle LoL oynarken oluyor Asetto Corsa, CS , Valorant gibi oyunları oynarken bu sorun karşıma gelmiyor
Önceden böyle bir durum yaşayıp düzelten varsa yardımına gerçekten ihtiyacım var çünkü korkmaya başlıyorum.
Stok fan ile bu değerler anormal değil. Ayrıca kasanız nedir hava akışı nasıl onu da bilmiyoruz. Sıcaklıkları düşürmek için stok fandan kurtulun ve kasanız iyi hava akışına sahip bir model değilse yani MESH değilse kasa değişimiyle veya MESH ise fan takviyesi ile hava akışını yükseltin.

KS

Kararsız111000

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Soruyu foruma tam attım elektrikler gitti cevaplarınızı şuan baktım sıcaklık değerinin anormal olmamasını bilmek içimi sakinleştirdi fakat hala amd software ile açık olan programın alt tab yaparcasına gidip gelmesi kafamı yoruyor onuda bir araştıracağım

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
@ugur.gozaydin

Uğur Hocam, Benim Bilgisayar Birleşenleri Çok Çok Eski Şöyle Örnek Vermek Gerekirse DDR2 Anakart Kullanıyorum İşlemci De " intel dual core 2.50 ghz " Var İşlemci Sıcaklığı 70-75 Arası Oyun Oynarken
Buradan sizin sorunuza yanıt vermem doğru değil konuyu dağıtmamak adına ama eski sistemlerde sıcaklık artışı anormal değil. Tabi çözüm için bir şeyler yapılabilir ama kendi konunuzu açın yada özelden yazın lütfen.

S C O

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,162
Buradan sizin sorunuza yanıt vermem doğru değil konuyu dağıtmamak adına ama eski sistemlerde sıcaklık artışı anormal değil. Tabi çözüm için bir şeyler yapılabilir ama kendi konunuzu açın yada özelden yazın lütfen.
Özür Dilerim Hocam Yorumu Siliyorum Hocam Hemen Kusura Bakmayın Lütfen
@ugur.gozaydin

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri