CSGO Oynarken Birden Bilgisayar Donup Kalıyor

mami0715

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13
Merhabalar,

Uzun zamandır bu sıkıntıyı yaşıyorum.

Bilgisayarı temizlettim, macun yenilettim malasefki CSGO, Valorant oynarken bilgisayar donup kalıyor.

PES 2021 oynarken böyle bir sıkıntı ile karşılaşmıyorum fakat nedense CSGO oynuyorum tak bilgisayar gidiyor.

Sizce sorun nedir çözümü nedir?

Moderatörün son düzenlenenleri:

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Sisteminle alakalı bilgiler versen iyi olurdu. Oyun içi değerler ne durumda sıcaklık , kullanım falan hiç baktın mı ?

KS

mami0715

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13
Sisteminle alakalı bilgiler versen iyi olurdu. Oyun içi değerler ne durumda sıcaklık , kullanım falan hiç baktın mı ?
Onla alakalıdır diye temizlettim, macun yenilettim. Isınma ile ilgili bir sıkıntı yok. Isınma ile ilgili sıkıntı olsa direkt kendini kapatıyordu böyle bir zahmete girmiyordu. Zaten donunca bütün her şey çalışmaya devam ediyor. Fanlar vb. oyun arkada açık ama bilgisayar komple donuyor. Drrrrrrr diye kulaklığa ses geliyor.

s4lly

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
225
Sadece Pes'te değil de başka oyunlarda da test etme imkanınız varsa test edebilir misiniz? Özellikle de bilgisayarınızı zorlayacak oyunlar olursa güzel olur. Hatta işlemci bazlı oyun seçmeniz de güzel olur.

Bu sayede sorunun oyunda mı yoksa bilgisayarda mı olduğunu anlarız.

KS

mami0715

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13
Sadece Pes'te değil de başka oyunlarda da test etme imkanınız varsa test edebilir misiniz? Özellikle de bilgisayarınızı zorlayacak oyunlar olursa güzel olur. Hatta işlemci bazlı oyun seçmeniz de güzel olur.

Bu sayede sorunun oyunda mı yoksa bilgisayarda mı olduğunu anlarız.
Farklı oyunlarda da yaşamıştım. Bazen durduk yere tarayıcıda gezerken de oluyor. Bilgisayarcıyla konuştum. Hard diskinde sıkıntı olabilir SSD takalım dedi.

KS

mami0715

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
13
İşlemci veya ekran kartı bu hangisinin sıcaklığı bilmiyorum ama sıcaklığa bağlı frekans düşürüyor olabilir kontrol edin.
Pes, CSGO ve Valoranta göre daha ağır. Onda ekran kartı vb. daha fazla sıcak oluyor. Onda neden böyle bir sıkıntı olmuyor olabilir?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri