Darboğaz Sorunu

VValtieL

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Merhaba Arkadaşlar,

Bugün ekran kartım geldi ve oyunlarda test etmeye başladım ilk başlarda hiçbir sorun yokken ilerleyen zamanlarda oyunlarda küçük takılmalar vs. olmaya başladı MSI Afterburner indirerek oyun içi kullanım ve sıcaklık değerlerine baktım ve sanırım sistemde darboğaz var eğer gerçekten darboğaz varsa işlemcimi i5 12400f yapmam sorunu çözer mi yeterince güçlü bir işlemci mi?

Bu arada oyunları 2K da test ettim.

Sistem
Asus Prime H610M-K
i3 12100f
PNY RTX 3070 Ti
16 GB 3200 MHz RAM

God of War
gow-min.png

gow 2-min.png

Cyberpunk
cyber-min.png

cyber 2-min.png

cyber 3-min.png

Moderatörün son düzenlenenleri:

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
3070Tİ 12400F için bile sınır diye biliyorum eğer bütçeniz varsa yükseltmişken daha iyisini almak gerekir.

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
12400F de alınır. Kullanabilirsiniz. Dediğim gibi 12100F bu karta göre biraz düşük kalmış.

KS

VValtieL

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
12400F de alınır. Kullanabilirsiniz. Dediğim gibi 12100F bu karta göre biraz düşük kalmış.
Sıcaklıklar nasıl hocam? Ekstra soğutucu almam gerekir mi? Yoksa işlemci yükseltildiğinde sıcaklıklar düşebilir mi? (Stok fan kullanıyorum)

KS

VValtieL

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Ben de yasiyorum benzer monitör aldim klavye kaldi 12 yillik klavye kullaniyorum :D. Lakin sizin böyle bi sansiniz yok işlemci fazla isinir. Daha dusuk butce bilirse ugur hocam bilir
ID-Cooling olanı alabilirim ama kurulumunu nasıl yapacağımı bilmiyorum.

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
ID-Cooling olanı alabilirim ama kurulumunu nasıl yapacağımı bilmiyorum.
Hocam benim bildiğim kadarıyla soğutucu hazır geliyorsa sadece vidaları var. Daha önce bir kasadan hava soğutma sökmüştük çok basit yani. Kablosunu da eski soğutucuyu çıkarttığınız yere takıyorsunuz o kadar.

KS

VValtieL

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Hocam benim bildiğim kadarıyla soğutucu hazır geliyorsa sadece vidaları var. Daha önce bir kasadan hava soğutma sökmüştük çok basit yani. Kablosunu da eski soğutucuyu çıkarttığınız yere takıyorsunuz o kadar.
Evet hocam kablosunu nereye takacağımı biliyorum fakat vidaları biraz uğraştırır gibi geldi. Ayrıca termal macun yanında veriyorlardır değil mi?

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
Evet hocam kablosunu nereye takacağımı biliyorum fakat vidaları biraz uğraştırır gibi geldi. Ayrıca termal macun yanında veriyorlardır değil mi?
Hazır sürülü geliyor olabilir. Tahminim bu yönde ama yüzde yüz eminim diyemem. Bildiklerimi hep internetten öğreniyorum tecrübe etme şansım olmadı ki size kesin vardır diyebileyim.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri