Disk Kullanımı Durduk Yere %100 Olup Bilgisayar Donuyor

Generaltr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
resimde de görebileceğiniz gibi disk kullanılmadığı halde %100 oluyor virüs yok tarattım 3 saat önce başladı yaklaşık 30 kere 5 10 sn donmuştur
yine yaklaşık 3 saat önce crsytal disk mark indirip arka arkaya 3 kere yüksek ayarda mı denir nasıl denir bilmiyorum test yaptım emin değilim ama belki bu stres ssd'yi bozmuştur

Ekli dosyalar

• kj.PNG
    kj.PNG
    99.4 KB · Görüntüleme: 9

TheTibet

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,633
resimde de görebileceğiniz gibi disk kullanılmadığı halde %100 oluyor virüs yok tarattım 3 saat önce başladı yaklaşık 30 kere 5 10 sn donmuştur
yine yaklaşık 3 saat önce crsytal disk mark indirip arka arkaya 3 kere yüksek ayarda mı denir nasıl denir bilmiyorum test yaptım emin değilim ama belki bu stres ssd'yi bozmuştur
görev yöneticisi pek dogru göstermiyor , diskini tarat ve bicimlendir

ByMrOwl

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
81
Bence bilgisayarda virüs var zamanında böyle bir şey yaşamıştım fakat ben google chrome dosyalarından kaynaklandığını bulabilmiştim sende neyin ne kullandığını göstermemiş. Zamanında Chrome silip tekrar yüklediğimde her türlü tekrar bu sorun oluyordu dosya kendini sildirmiyordu bir şekilde en son format atıp temiz kurduktan sonra düzeldi

Arthemis.

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
153
Bence bilgisayarda virüs var zamanında böyle bir şey yaşamıştım fakat ben google chrome dosyalarından kaynaklandığını bulabilmiştim sende neyin ne kullandığını göstermemiş. Zamanında Chrome silip tekrar yüklediğimde her türlü tekrar bu sorun oluyordu dosya kendini sildirmiyordu bir şekilde en son format atıp temiz kurduktan sonra düzeldi
Katılıyorum şahsen bir uygulama kurup silmiştim, baya tarama v.s yaptım falan gitmedi baya boşta bile geç açılıyordu makine, en çare temiz yol format ile geçti. Bazı sorunlarda ssd hasar görebiliyor ama virüs olma olasılığı fazla gibime geldi.

Ahmetzkan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
73
Format sonrası düzelmezse veya kısa süre sonra tekrarlarsa ssd ölmüştür aksi halde virüs veya bir şey kullanıyor.

KS

Generaltr

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
konuda belirttiğim gibi crsytal disk mark yüzünden bu hâle geldiğini düşündüğüm için aynı şeyi tekrar denersem düzelebilir diye düşündüm ve düzeldi 4 saattir donma takılma yok

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri