Dizüstü bilgisayarımı satmak istiyorum fiyat konusunda yardımcı olur musunuz ?

PraimFaya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhabalar,

Aranıza yeni katılan biri olarak, öncelikle umarım doğru konu açılımı yapıyorumdur, yanlış bir durum teşkil etsin istemem kesinlikle :)

Kullanmakta olduğum Dizüstü Oyuncu Bilgisayarımı satmak istiyorum arkadaşlar ama fiyatlandırma konusunda emin olamıyorum, tüm bilgileri sizler ile paylaşsam bana yardımcı olabilir misiniz, tavsiyelerinizi de alabilirim, sistem toplamak istiyorum çünkü ihtiyacım var, ekstra çalışıyorum da beraberinde destek olması dileğim, şimdiden teşekkür ederim :)

Ürünü aldığım tarih 10.02.2018
  • Abra A7 V7.2 17.3" Oyun Bilgisayarı  
  • Intel® Kaby Lake Core™ i7-7700HQ 4C/8T; 6MB L3; 8GT/s; 2.8GHz > 3.8GHz; 45W; 14nm
  • Intel® HM175 Express Chipset 
  • 4GB GDDR5 nVIDIA® GeForce® GTX1050 Ti 128-Bit DX12 
  • 17.3" Full HD 1920x1080 IPS Mat LED Ekran
  • 8GB (1x8GB) DDR4L 1.2V 2400MHz SODIMM 
  • Intel 600P 256GB M.2 Sata PCIe 3.0 x4 (Okuma: 1570 MB/s - Yazma: 540 MB/s) 
  • RGB Tam Renk Aydınlatmalı Klavye (Türkçe Q) 
  • Intel® Dual Band Wireless-AC 3168, 1x1 AC + Bluetooth 4.2 M.2 2230 (433 Mbps) 

6980HX

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Cvp: Dizüstü bilgisayarımı satmak istiyorum fiyat konusunda yardımcı olur musunuz ?

Hiçbir sorunu yoksa tahminimce 6500TL civarı eder şuanki piyasada.

KS

PraimFaya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
RE: Cvp: Dizüstü bilgisayarımı satmak istiyorum fiyat konusunda yardımcı olur musunuz ?

6980HX' Alıntı:

Bataryasında sorun var fakat onu da yenilemeyi düşünüyorum, son kez teknik serviste tüm sorunlarını halletmeyi umuyorum, sonrası Allah ne verdi ise..
İnternette araştırdım benzer aşağı yukarı, 8-9 gibi de düşündüm ama hem haksızlık gibi geliyor hem de fırsatçılık olmasın dedim, yardımlarınızla yapabileceklerimi değerlendirmek istiyorum, teşekkür ederim :)

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
Cvp: Dizüstü bilgisayarımı satmak istiyorum fiyat konusunda yardımcı olur musunuz ?

Benzer yada denk donanımlar 2. el sitelerinde aynı marka için konuşuyorum 7K ile 9K arasından gidiyor araştırdığım kadarıyla. Çoğu 15" sizin ki 17" bu batarya ömrü ve termal dizayn anlamında artıdır. Yani siz batarya problemini çözerseniz cihazı ortalama 8K civarından satabilirsiniz gibi düşünüyorum.

6980HX

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
RE: Cvp: Dizüstü bilgisayarımı satmak istiyorum fiyat konusunda yardımcı olur musunuz ?

PraimFaya' Alıntı:
6980HX' Alıntı:

Bataryasında sorun var fakat onu da yenilemeyi düşünüyorum, son kez teknik serviste tüm sorunlarını halletmeyi umuyorum, sonrası Allah ne verdi ise..
İnternette araştırdım benzer aşağı yukarı, 8-9 gibi de düşündüm ama hem haksızlık gibi geliyor hem de fırsatçılık olmasın dedim, yardımlarınızla yapabileceklerimi değerlendirmek istiyorum, teşekkür ederim :)

Geçen gün Itopya'da 1650ti 10300H işlemcili Lenovo ideapad laptop satıldı 9999TL'ye, Bim'de GTX1050 10300H işlemcili HP laptopta 8 Bin TL'ydi. Neredeyse 4 yıllık bir laptop olduğu düşününce sizin laptop bence o kadar para etmez. 8000TL'ye bir koyun talep olmazsa düşürürsünüz, bana kalırsa 7000TL eder maksimum.

KS

PraimFaya

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0

Tabii hepsi aklımdan geçmiyor değil, çoğu zaman neden olmasın benimde artılarım ekranın büyük olması kartın Tİ olması oyuncu bilgisayarı olması gibi şeyler ile avutmalarım mevcut, yanısıra dediğiniz gibi 4 yıllık olması da ortada lakin sıfır laptoplara baktığım zamanda da yüksek miktarda 1 GHz işlemcili bilgisayarları 5-6 bin TL ye koyanlar da mevcut, bunlara şaşırıyorum, böyle olması hem üzücü hem de neden dedirtiyor insana, doların artışta olmasından kaynaklı yüksek fiyatlarda mevcut ve marka destekli olarak özelliklerin yanı sıra Markanın da para etmesi mevcut, düşüne düşüne yiyiip bitiriyorum resmen kendimi, hepsini deneyeceğim önerilere hala açığım ve teşekkür ederim tekraren :)

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,139
6980HX' Alıntı:
PraimFaya' Alıntı:

Geçen gün Itopya'da 1650ti 10300H işlemcili Lenovo ideapad laptop satıldı 9999TL'ye, Bim'de GTX1050 10300H işlemcili HP laptopta 8 Bin TL'ydi. Neredeyse 4 yıllık bir laptop olduğu düşününce sizin laptop bence o kadar para etmez. 8000TL'ye bir koyun talep olmazsa düşürürsünüz, bana kalırsa 7000TL eder maksimum.

Söylediğiniz fiyatlar kampanya fiyatları. O tür indirimleri tabi siz biz takip ediyoruz ama 2. el piyasasında ne fiyatlara neler satılıyor bir görseniz neden o fiyat ortalamasında 2. elde satıldığına hak verirsiniz. Araştırdım ve ortalama 7K ile 9K arasında kullanıcının makinesi ayarında yada benzerinde bileşenlere sahip aynı marka laptop ürünleri satılıyor. Tabi fiyatta pazarlık yapılabilir ama dediğim gibi 8K ortalamasında satışı 2. elde.

6980HX

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
ugur.gozaydin' Alıntı:
6980HX' Alıntı:

Söylediğiniz fiyatlar kampanya fiyatları. O tür indirimleri tabi siz biz takip ediyoruz ama 2. el piyasasında ne fiyatlara neler satılıyor bir görseniz neden o fiyat ortalamasında 2. elde satıldığına hak verirsiniz. Araştırdım ve ortalama 7K ile 9K arasında kullanıcının makinesi ayarında yada benzerinde bileşenlere sahip aynı marka laptop ürünleri satılıyor. Tabi fiyatta pazarlık yapılabilir ama dediğim gibi 8K ortalamasında satışı 2. elde.
O da doğru ikinci el piyasasını bilmiyorum dediğiniz gibi olabilir. Otomobillerin ikinci el piyasasını düşününce hak verdim.
İkinci el piyasası çok karışık olsa da kalkıp kimsenin o cihaza 9000TL para vereceğini düşünmüyorum ben, şimdi ikinci el gtx1650 piyasasına baktım 7750-8000TL'den başlıyor. 8 Bin TL'ye konulabilir gibi alıcı durumuna göre pazarlık veya fiyat indirimi de yapılabilir.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri