Donanım Arşivi Forum Hk.

disappointed

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Herkese selamlar, iyi forumlar. Geçen günlerde Donanım Arşivi forumda şahsın birisi buranın ortamını kötüleyen bir konu açtı. Burada hakaret filan çok oluyormuş, Donanım Arşivi o yönden çok daha iyiymiş. Ben çok forum takip eden biri değilim, arada bir işim düşerse girer çıkarım. Bunu yazdıkları forumda bugün bir şeye şahit oldum. Ergenin birisi durduk yere birisine hakaret etti, hem de konuyla alakasız. Onu birkaç kişiyle beraber raporladık fakat bu ergene hiçbir yaptırımda bulunmadılar, raporlayana uyarı geldi. Forum kurallarını moderatörlere hatırlatan kişiyi bir de neredeyse azarladılar. Herkese ceza vermiyoruz dediler. E o zaman kural koymanın anlamı nedir? Adama göre muamele yapıyorsunuz. Bende baktım böyle keyfi muameleler ve bir sürü ergen veletler var, orayı bıraktım geldim buraya.

ibrahimdeneme

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
59
Herkese selamlar, iyi forumlar. Geçen günlerde Donanım Arşivi forumda şahsın birisi buranın ortamını kötüleyen bir konu açtı. Burada hakaret filan çok oluyormuş, Donanım Arşivi o yönden çok daha iyiymiş. Ben çok forum takip eden biri değilim, arada bir işim düşerse girer çıkarım. Bunu yazdıkları forumda bugün bir şeye şahit oldum. Ergenin birisi durduk yere birisine hakaret etti, hem de konuyla alakasız. Onu birkaç kişiyle beraber raporladık fakat bu ergene hiçbir yaptırımda bulunmadılar, raporlayana uyarı geldi. Forum kurallarını moderatörlere hatırlatan kişiyi bir de neredeyse azarladılar. Herkese ceza vermiyoruz dediler. E o zaman kural koymanın anlamı nedir? Adama göre muamele yapıyorsunuz. Bende baktım böyle keyfi muameleler ve bir sürü ergen veletler var, orayı bıraktım geldim buraya.
Hoşgeldiniz

Mehmet Erdoğan

Administrator
Admin
Tepki
796
hoşgeldin

SmileFate

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
816
Sağ olsun hem yöneticilerimiz hem de moderatörlerimiz sürekli aktifler ve içerikleri inceliyorlar. Bahsedilen türde bir olaya burada henüz rastlamadım ve rastlayacağımı düşünmüyorum da.

PCH Foruma HoşGeldiniz ♥

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Hoşgeldiniz hocam, rahatsız olduğum noktalar var ama doğrudan isim vererek kötülemek yasak olduğundan çok dile getirmedim.
Gördüğüm kadarıyla balık baştan kokar diyeyim siz anlayın :)

KS

disappointed

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Hoşgeldiniz hocam, rahatsız olduğum noktalar var ama doğrudan isim vererek kötülemek yasak olduğundan çok dile getirmedim.
Gördüğüm kadarıyla balık baştan kokar diyeyim siz anlayın :)
Hoşbuldum hocam. İsim derken söz konusu forumun yöneticileri mi, ergen velet diye tabir ettiklerim mi? :)

BilgisayarcıGenç

Mahalle Bilgisayarcısı
Mahalle Bilgisayarcısı
Tepki
1,269
5 Yıldır bazen ara ara bazen çoğunlukla foruma uğrarım. Haddi aşan konuşmalara veya hakarete denk gelmedim. Bireysel problemler olabilir forumun işleyişine ve kalitesine etki etmediği sürece bunlar genel sorunlar değil. Soru başlıkları açılır, çoğunlukla kaliteli bilgiler verilir ve konu kapanır. Geyik kategorisinde eğlenmek amacıyla yazılan cevaplar da tuzu biberi.

Qlay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
107
Sağ olsun hem yöneticilerimiz hem de moderatörlerimiz sürekli aktifler ve içerikleri inceliyorlar. Bahsedilen türde bir olaya burada henüz rastlamadım ve rastlayacağımı düşünmüyorum da.

PCH Foruma HoşGeldiniz ♥
Bende denk gelmedim şuana kadar kaliteli insan bakımından güzel bir yer umarım hep böyle kalır.

Mertay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
912
bu forumda genelde küfür hakaret veya karşıdakini incitici bir şey demediğin sürece ban görmedim bir de reklam yasak. kimsenin hiç bir ortamı bozmaya hakkı yok bence. hoş geldiniz.

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,161

Sen orayı bir de benim dönemimde görecektin...
WR-Dredd.gif

Hangi konuda ne tür sorunlar yaşandı bilmiyorum. Muhtemelen moderatörlerin deneyimsizliğine denk gelmiştir.
Her sitede olduğu gibi, oradaki kadrolar da sık sık değişiyor. Ve uygun aday yoksa, en uygun olabilecek kişileri seçiyorlar.
Raporu görüntüleyen kişiler de yeterince deneyimli değilse, açıkça ihlal olmadığı zaman neyin ihlal olduğuna karar veremeyebiliyorlar.
Gerçekten ihlal olmasına rağmen yanlış karar verilmişse de rapora bakan kişinin acemiliğine denk gelmiş diyelim.
Yine de ergenler, veletler vs. demeye gerek yok. Bir de böyle küçük şeyler için forumları bırakmaya da gerek yok.
Her sitede yaşı küçük veya forum deneyimi olmayan üyeler olabiliyor. Çokta şey yapmamak lazım yani.
Yarın burada da aynı şey olursa ve buradan da başka siteye giderseniz, o zaman nasıl gelişecek topluluklar? :LOL:

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
Hiçbir yeri bence kötülemeye gerek yok. Sonuçta hepsi aynı amaçta insanlara yardımcı olmak için varlar. Ben de bazen oraya yazıyordum ama denildiği gibi moderatörler rastgele bile ceza verebiliyorlar. Bu forumun kötülenmesi de ayrı komik. Her geçen bir yere sallayarak büyüyor herhalde.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Hoşbuldum hocam. İsim derken söz konusu forumun yöneticileri mi, ergen velet diye tabir ettiklerim mi? :)
Platform olarak hocam, eleştiriye tahammül yok ve bunun sebebi balığın başı kısmından kastettiğim Abdullah bey, sistemi beğenmedim yazarken evinize roket falan gelebilir. Yazmayayım diyordum ama tutamadım kendimi basit sebeplerden ego için ban atıyorlar

Furkanreis

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
81
Evet çoluk çocuk dolu orası indirim konusu veya fp sistem konusu acsan hemen cevap yazarlar ama bir soru sordunmu kimse cevqplamiyor o sitede

KS

disappointed

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
8
Bir kişi kural ihlal ediyorsa ve sen görmezden geliyorsan bu o ve onun gibi kişileri daha da cesaretlendirmekten başka bir işe yaramaz ve bozulma kaçınılmaz olur. Ben biraz ilkeli biriyim. Dikkat ederseniz imla ve noktalamaya bile elimden geldiğince dikkat ederim. Biz insan olarak diğer canlılardan ayrışmamız lazım diye düşünüyorum. Ergen velet diyorum ama bu gerçek. Çünkü durduk yere bir kişi bir başkasına hakaret ediyorsa bu ergenlik bunalımı olsa gerek. Aklıma başka bir şey gelmiyor. Orayı kötülemek için yazmadım aslında. Orayı en çok paylaştıkları indirimler için takip ediyordum. Birkaç kişi gerçekten çok güzel indirimler paylaşıyordu. Burada da var mı öyle bir olay bilmiyorum.

KafadanKontak

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
246
Burası harici forumlarda legal olmayan bir konuda bile tavsiye bekleyen bir kişiye bunun yasal bir konu olmadığını yazdığım için ceza yemiş biri olarak evet kin tutmuyorum ama bu muameleyi görmek de o forumun prestjini gözümden düşürdü.

PC Hocası ekibini geçen sene Ocak ayında seneler sonra ilk masaüstü bilgisayar toplamaya karar verdiğim zaman Youtube'dan denk gelerek tanıdım ve hemen hemen ilgi alanımdaki tüm videoları izleyerek çok şey öğrendim. Kibar ve saygılı bu ekibi Sistem Savaşları #5'e katılma maceramda daha da yakından tanıdım ve yüz yüze tanışmadan bile bu kadar benimseyebilmem beni bile şaşırttı. Forumda da kendileri gerçekten aktif ve yardımcı olmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Evet her dakika bir konu açılmıyor belki forumda, diğer forumlara nazaran daha sakin, ama eklenen konular da hemen hemen hiç gözden kaçmıyor ve olabildiğince çözüme ulaştırılıyor hem forum hem de yöneticiler tarafından.

Benzer forumlarda her gün yüzlerce başlık hiç bir cevap ve çözüm bulamadan yitip gidiyor. O yüzden buranın da kıymetini bilmek gerek.

@OceanLaB @İsmail @Mehmet Erdoğan ve diğer ekip üyelerri. Emeğinize sağlık. Forumdaki saygılı ve efendi kitlenin sebebi de sizin başarılı yayınlarınız, içerikleriniz ve yönetiminizdir..

Son düzenleme:

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri