Donanıma Ayrılmış Ram Sorunu

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
İşlemcide sorun olduğundan emin olmadan değişim yapmayın. Baksın bilgisayarcı belleklerde mi anakartta mı yoksa işlemcide mi sorun var. Ona göre masraf yapın.

KS

xlinus

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
56
İşlemcide sorun olduğundan emin olmadan değişim yapmayın. Baksın bilgisayarcı belleklerde mi anakartta mı yoksa işlemcide mi sorun var. Ona göre masraf yapın.
Tamam hocam genel olarak herkes işlemciden dolayı yaşamis sorunu bu yüzden söylemiştim. Ramleri yeni aldık.

shogun

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
338
Yurdışında bir kişide aynı sorun varmış ve çözmüş.

Looks like the lead channel (slots 1-3 is dead, do you have a third party cooler for the CPU? If so may be too tight in a corner or side throwing the MC (memory controller) off, try loosening then snug down. If no joy, might check for bent/broken pins, if nothing there may be bad mobo

pride

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Daha dün aynı sorunu yaşadım,8x2 ram aldım iki rami de görüyor ama windows için 7.95 gb ayırıyor görünüyordu. Bayağı araştırdım işlemci değiştiren bile varmış. Ben sorunu ramlarin yerini değiştirererk çözüm. Bende 2 slot var sağdakini sola-soldakini sağa aldım düzeldi. Bir deneyin isterseniz umarım işinizi görür

ali efe

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
merhaba hiç bir yerde bulamadım sistemem ayrılmış rem 8 gb rem bunu nasıl düşürüm

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri