Yardım Ekipmanlar Hakkında Yanlış Bilinenler

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
Markalar daha iyi değildir. Sen bilmeyince öye olmuyor.
size şöle söleyeyim evga markası cok iyi dendi arıza verdi kart zank ilgilenen olmadı markanın güvenirliğide önemli

arkadaşın demek istediği şu sanırsam bir bilinen marka var bide bilinmeyen marka var bilinmeyen marka daha iyi ama bizim milletimiz yenileğe acık olmadığına özelliği az olanı ama markalı olduğu için iyidir diyip almasına kızıyo buna en büyük örnek 4000 serisi kartlarda msi vs asus rog msiymı alırsınız asus rogmu ben şahsen msi alırım neden bu 4000 serilerinde soğutması daha iyi neden asus rog herzaman iyidir diyipte asus alayımki msi markasını sevmem ama değerleri görünce mecbur o markadan alıcam arkadaşın demek istediği buydu sanırım

Off yeni anladım dediğini 3 keredir okuyorum… Şimdi demek istediğim şu, logitech aynı özellikte mousesi 3500 lirayken başka markanın 2000 tl. Logitech diye 1500 tl fazla verilmez benim düşüncem. Mesela rampage 300 altına ürettiği ürünler fena sayılmaz çünkü başka seçenek kalmıyor. Ama üstüne çok daha iyi seçenekler varken rampage alınmaz. Her ürünün belirli bir ederi var, o ederin üstüne alınmaz. Ben olayı baya yanlış anladım kusura bakmayın

Aynen.
bu arada büyük bir markaysan kafana göre fiyat bicebiliyosun

KS

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,967
size şöle söleyeyim evga markası cok iyi dendi arıza verdi kart zank ilgilenen olmadı markanın güvenirliğide önemli

arkadaşın demek istediği şu sanırsam bir bilinen marka var bide bilinmeyen marka var bilinmeyen marka daha iyi ama bizim milletimiz yenileğe acık olmadığına özelliği az olanı ama markalı olduğu için iyidir diyip almasına kızıyo buna en büyük örnek 4000 serisi kartlarda msi vs asus rog msiymı alırsınız asus rogmu ben şahsen msi alırım neden bu 4000 serilerinde soğutması daha iyi neden asus rog herzaman iyidir diyipte asus alayımki msi markasını sevmem ama değerleri görünce mecbur o markadan alıcam arkadaşın demek istediği buydu sanırım

bu arada büyük bir markaysan kafana göre fiyat bicebiliyosun
Evet aslında benim dediğimi daha açık hale getirmişsin. Bizim millet bir mouse 400 liraya göre iyi deyince o zaman bu iyidir deyip 1000tlye bile alabiliyor.

Almasına kızıyo denilemez. Orası beni ilgilendirmez fakat ama bu bir yönledirme ile oluyor genelde. Yönlendirenler hata yapmış oluyor

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
Evet aslında benim dediğimi daha açık hale getirmişsin. Bizim millet bir mouse 400 liraya göre iyi deyince o zaman bu iyidir deyip 1000tlye bile alabiliyor.

Almasına kızıyo denilemez. Orası beni ilgilendirmez fakat ama bu bir yönledirme ile oluyor genelde. Yönlendirenler hata yapmış oluyor
ama şunda haklılar markanın bilinerliği güvenirliğide önemli

burda bana kalırsa teknoloji kanallarınında rolü var bi markaya tutuluyolar onla video cekiyolar objektif olmuyolar bununda etkisi var

KS

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,967
ama şunda haklılar markanın bilinerliği güvenirliğide önemli
Zaten önemli fakat bilinmeyince güvenilmez olmuyor. Bu markalar diğerlerine göre daha küçük oldukları için pek sponsorlukları yok ama çoğu markanın ürünlerinden iyi ürün üretiyolar fiyatına göre. Ben burda bilinen markaları gömmüyorum sadece bazı ürünlerinin gereksiz pahalı olduğu ve o ürünlerin fiyatına değmiyeceğini söylüyorum.

Ahmeet_1

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
892
Off yeni anladım dediğini 3 keredir okuyorum… Şimdi demek istediğim şu, logitech aynı özellikte mousesi 3500 lirayken başka markanın 2000 tl. Logitech diye 1500 tl fazla verilmez benim düşüncem. Mesela rampage 300 altına ürettiği ürünler fena sayılmaz çünkü başka seçenek kalmıyor. Ama üstüne çok daha iyi seçenekler varken rampage alınmaz. Her ürünün belirli bir ederi var, o ederin üstüne alınmaz. Ben olayı baya yanlış anladım kusura bakmayın

Aynen.
arkadaşım Logitech markalı sıfırı 2k olan mouse kullanıyordu basmamazlık yapnmaya başlayınca servise verdi ve SIFIRI ile değişim yapıp geri gönderdiler. Bak bu olay senin kalite anlayışında yok mesela varsa yoksa özellikler :) saydığın hangi marka Türkiye de bu hareketi yapacak garantisini verebiliyormusun. İnsanlara özellikleri iyi diye önerip aldırırken acaba sorun yaşadığında değişim ya da para iadesi garantisi var mı. Ama ben corsair razer steelseries ve Logitechin %99 bir sorun yaşadığında para iadesi ya da değişim garantisi var diyebiliyorum ve ona güveniyorum. Bu fiyatlandırma markanın kurumsal ve güvenilirliği ile ortak şekilde yukarı cıkıyor.

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
Zaten önemli fakat bilinmeyince güvenilmez olmuyor. Bu markalar diğerlerine göre daha küçük oldukları için pek sponsorlukları yok ama çoğu markanın ürünlerinden iyi ürün üretiyolar fiyatına göre. Ben burda bilinen markaları gömmüyorum sadece bazı ürünlerinin gereksiz pahalı olduğu ve o ürünlerin fiyatına değmiyeceğini söylüyorum.
asus rog cetra misal

g333 tekliyor ama asus rog diye alanlar oluyo

KS

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,967
arkadaşım Logitech markalı sıfırı 2k olan mouse kullanıyordu basmamazlık yapnmaya başlayınca servise verdi ve SIFIRI ile değişim yapıp geri gönderdiler. Bak bu olay senin kalite anlayışında yok mesela varsa yoksa özellikler :) saydığın hangi marka Türkiye de bu hareketi yapacak garantisini verebiliyormusun. İnsanlara özellikleri iyi diye önerip aldırırken acaba sorun yaşadığında değişim ya da para iadesi garantisi var mı. Ama ben corsair razer steelseries ve Logitechin %99 bir sorun yaşadığında para iadesi ya da değişim garantisi var diyebiliyorum ve ona güveniyorum. Bu fiyatlandırma markanın kurumsal ve güvenilirliği ile ortak şekilde yukarı cıkıyor.
Tüm hepsi yapar.

MEDAXs

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
283
Asusun klavyelerini ve mouselarini çok seviyorum kulaklık rahatlık corsair ses kasma razer
Asusun klavyesini kullanıyorum taş gibi güzel fakar mouselerinden 3 adet kullandım hepsinde minimum tuş gecikmesi 12ms fps oyunu oynayanlar için uzun bir süre. Şimdi razer kullanıyorum 0.2ms mouse üzerinde zirveye razer ve logitech oynuyor.

KS

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,967
Bu markalar servisten kısıp fiyat biçmiyolar. Diğer markalar bilindiği için fazla fiyat biçiyolar

Asusun klavyesini kullanıyorum taş gibi güzel fakar mouselerinden 3 adet kullandım hepsinde minimum tuş gecikmesi 12ms fps oyunu oynayanlar için uzun bir süre. Şimdi razer kullanıyorum 0.2ms mouse üzerinde zirveye razer ve logitech oynuyor.
Razer tercihim olurdu şahsen. Gpx pahalı

MEDAXs

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
283
Razer iyidir hocam
Screenshot_20230328-133310_YouTube.jpg

Hüsom

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
761
Ürün ü

Tam anlatamadım ya. Ucuz bütçede rampageye göre kaliteli altrenatifler var. Kısaca böyle

Hayır? sensor.fyi sitesinden bakabilirsiniz. Bir bilgisayar için işlemci neyse mouse içinde odur. Ninjutso sora ise paw3395 kullanır buda şu an en iyi sensördür(tabi razerin pixelart ile beraber ürettiği veya aynı şekilde logitechin sensörlerini saymassak. Aslında aynı sensöre kendi isimlerini veriyolar gibi kısaca aynı sayılırlar)

Ekli dosyayı görüntüle 18182
hocam anlaşılan yanlış kaynaklardan edinmişsiniz bilgiyi
razer'ı saymazsak diye birşey yok en iyi sensöre sahip demişsiniz

KS

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,967
hocam anlaşılan yanlış kaynaklardan edinmişsiniz bilgiyi
razer'ı saymazsak diye birşey yok en iyi sensöre sahip demişsiniz
Sensor.fyi mi yanlış kaynak🤓🤓 Bu kaynak sadece rastgele listelemiş. Truemove core en iyi sensör buna bakarsak?

Hayır ciddi anlamda buysa doğru kaynak ne deyim. Sensor.fyi yanlışmış… garip. En iyi sensör truemove core;
8500 cpi
300 İps ile en iyi sensör

KS

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,967
Bilmediğiniz markalara çok önyargılısınız. Yok kalite farkı var yok garantisi var felan. Aynı kalitede ve hepsininde 2 yıl garantisi var. Bu kadar önyargıyla yaklaşıp sert çıkmak yerine sorabilirsiniz akılınızdakileri ama bi bakıyorum herkes düşman kesilmiş. Ne deyim. Herkes kendi bildiğini en iyi sanıyor bildiğinin dışına çıkmıyor yeni şeyler öğrenmiyor. Kabul edelim hepimiz bazı şeyleri bilmiyoruz. Ben burda forumda bilinen bazı yanlışları düzeltmeye çalışıyorum yoksa kimsenin ne aldığı beni ilgilendirmez

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,150
Bilmediğiniz markalara çok önyargılısınız. Yok kalite farkı var yok garantisi var felan. Aynı kalitede ve hepsininde 2 yıl garantisi var. Bu kadar önyargıyla yaklaşıp sert çıkmak yerine sorabilirsiniz akılınızdakileri ama bi bakıyorum herkes düşman kesilmiş. Ne deyim. Herkes kendi bildiğini en iyi sanıyor bildiğinin dışına çıkmıyor yeni şeyler öğrenmiyor. Kabul edelim hepimiz bazı şeyleri bilmiyoruz. Ben burda forumda bilinen bazı yanlışları düzeltmeye çalışıyorum yoksa kimsenin ne aldığı beni ilgilendirmez
Tamam dostum sen 4090 alırken git inno3d al

Ahmeet_1

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
892
Dostum arcelik ile altus ayni fabrikadan uretilip cikiyor ayni parcalari kullaniyorlar neredeyse herseyleri ayni beyaz esya da gidip altus mu alirsin arcelik mi. :) Altus neden ucuz peki herseyi ayniyken. Marka ismi verdigi guven ve geri donuslerden dolayi arcelik farkini koyuyor. Turkiye piyasasina yeni giren markalari neden kanitlama cabasi icindesin. Zaten dediklerin gibiyse kendileri piyasa da cok rahat yer tutar. Ve dedigin firmalarin distribütörü belli degil

KS

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,967
Tamam dostum sen 4090 alırken git inno3d al
Verdiğin örnek logitech yerine ninjutso değilde hyperx haste alırken rampage almak gibi oldu. Ne deyim

Bu ürünleri kalitesiz sananlar daha yeni duyup araştırmaması kadar saçma bir şey yok. Siz gidin alın steelseries

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,150
Verdiğin örnek logitech yerine ninjutso değilde hyperx haste alırken rampage almak gibi oldu. Ne deyim

Bu ürünleri kalitesiz sananlar daha yeni duyup araştırmaması kadar saçma bir şey yok. Siz gidin alın steelseries
Tamam dostum alırım

KS

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,967
Tamam dostum alırım
Al:) Biraz yurtdışındaki incelemeleri incelemeni öneririm. Sponsoruluk olmadan yapılan incelemeleri. Türkçe istiyorsanda swarcow kanalının mouse tierlist bakabilirsin. Ben burda boşuna uğraşıyorum sanki bana alıyosunuz.

Ahmeet_1

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
892

Heh bu kadar isteyen istedigini alir zaten niye dayatiyorsun. Isterse razer alir isterse SteelSeries bu kadar basit. Sanki mouseu pazarlayan sensin

KS

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,967
Ekipman konusunda kötü dediğimiz forumlar bile delux, endgame markalarını biliyor.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri