Yardım Ekipmanlar Hakkında Yanlış Bilinenler

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,488
Al:) Biraz yurtdışındaki incelemeleri incelemeni öneririm. Sponsoruluk olmadan yapılan incelemeleri. Türkçe istiyorsanda swarcow kanalının mouse tierlist bakabilirsin. Ben burda boşuna uğraşıyorum sanki bana alıyosunuz.
Hayır bak anlamadığın nokta şu zaten son defa böyle bir mesajla açıklayacağım bir insan mesela nusrette yemek yer bilir yani kaliteli olduğunu falan biraz daha para öder aynı tada aynı kaliteye sahip başka mahalle arası vardır insanlar isim güven verdiği için gitmeyebilir anlatabilmisimdir umarım

KS

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,985
Heh bu kadar isteyen istedigini alir zaten niye dayatiyorsun. Isterse razer alir isterse SteelSeries bu kadar basit. Sanki mouseu pazarlayan sensin
Aldıktan sonrası beni ilgilendirmez fakat sizin gibi burda gelipte bilmediği markaya sallamaz. Lamzu, pulsar, ninjutso, xtrfy(bak bunu tenz kullanıyo madem bi oyuncu kullanmalı) endgame firmalarını araştırabilirsin

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,488
Aldıktan sonrası beni ilgilendirmez fakat sizin gibi burda gelipte bilmediği markaya sallamaz. Lamzu, pulsar, ninjutso, xtrfy(bak bunu tenz kullanıyo madem bi oyuncu kullanmalı) endgame firmalarını araştırabilirsin
Haklı bu konuda ama tr de tanınan firmalar daha güvenli

KS

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,985
Hayır bak anlamadığın nokta şu zaten son defa böyle bir mesajla açıklayacağım bir insan mesela nusrette yemek yer bilir yani kaliteli olduğunu falan biraz daha para öder aynı tada aynı kaliteye sahip başka mahalle arası vardır insanlar isim güven verdiği için gitmeyebilir anlatabilmisimdir umarım
Aslında benim içinde iyi bir örnek oldu. Nusretten yediğimiz ette kalitelidir ama orada 1000 liraya yediğimizi başka yerde 400 liraya yeriz. Aradaki 600 tl farkın sebebi ise tanınmışlıktır

KS

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,985
Tamam bilinmeyen markalar kaliteli anladım.
Herkes gametech e yönelsin ! Çok kalitelidir 👍🏿(!)
🤓🤓🤓🤓 Anladım. Yurtdışında araştır bakim bilinmeyen marka mıymış? Hayır araştırmadan konuşmak ne bilim. Araştır gel insan gibi tartışalım dimi?

Benim için swarcow gayet iyi ama güvenilir bir kaynak isteyenler;

İsteyen yabancı kaynaklarada bakabilir.

KS

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,985
Çoğu kişi bu işin içinde olmadığı için bu markaları bilmiyor fakat bu markalar bu işi hobi olarak yapanlar tarafından ekipman konusuna yoğunlaşmış kanallar tarafından inceleniyor büyük kanallar tarafından değil, ki zaten bu adamlar araba parasına ekipman alıcak seviyede manyak insanlar. İyi olmasa neden gidip alsınlar bu kadar paraları varken enayi mi bu adamlar? Redditde araştırma yapabilirsiniz. Bu insanlar mouse hakkında hemen hemen her şeyi araştırıyo inceliyo ve deneyimliyor. Mesela razer viper v2 pro 2300 tl iken logitech tarafında rakipleri 3000 lirayı geçiyor. Şimdi razer kötü mü oluyor? Bu markalar logitechle razerla kıyaslanan markalar fakat logitech gibi markalar sponsorluk olaylarıdır, marka tanınmışlığı olsun daha fazla kar koyuyor çünkü eninde sonunda o malı satar. Ben burda logitech veya steelseries kötü demedim bazı ürünleri gereksiz pahalı dedim.
Mesela bu ses konusu içinde geçerli
Bu işin içinde olan insanlar çoğumuzun duymadığı ürünler kullanıyor çünkü kaliteli. Biz bilmeyince kaliteli olmamış olmuyor dimi? Şimdi biz kulaklık desek sony felan deriz ama adamlar daha iyilerini kullanıyor ama biz bu markaları bilmiyoruz çünkü reklam yapmıyolar

Ahmeet_1

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
892
Turkiye de distribütörü belli olmayan markadan alisveris yapmak istemiyor insanlar valla bu kadar zor degil anlamak. Alacak kisi 350-400ips alsa kac yazar 600 alsa kac yazar kimse ozellik köpeği degil. Hem gorunusu şık olsun hem markasi kafami agritmasin diyorlar. Sende diyorsun ki ozelligi bunun daha iyi ama gorunusu berbat ve distribütörü belirsiz ama yurtdisinda cok iyi marka bundan al. Ozellik arayanlar gider alir zaten arkadasim. Ama normal oyuncu mouse bakanlar hem gorunusu guzel olsun hem garantisi kafami agritmasin diyor allah allah. Bu markalar dunyada senin saydiklarindan 5 -10 kat daha cok satiyor onlari alanlar salak sen akillisin. Oyunlarda rank kasanlar zaten senin dediklerini aliyor umarim anlarsin

KS

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,985
Turkiye de distribütörü belli olmayan markadan alisveris yapmak istemiyor insanlar valla bu kadar zor degil anlamak. Alacak kisi 350-400ips alsa kac yazar 600 alsa kac yazar kimse ozellik köpeği degil. Hem gorunusu şık olsun hem markasi kafami agritmasin diyorlar. Sende diyorsun ki ozelligi bunun daha iyi ama gorunusu berbat ve distribütörü belirsiz ama yurtdisinda cok iyi marka bundan al. Ozellik arayanlar gider alir zaten arkadasim. Ama normal oyuncu mouse bakanlar hem gorunusu guzel olsun hem garantisi kafami agritmasin diyor allah allah. Bu markalar dunyada senin saydiklarindan 5 -10 kat daha cok satiyor onlari alanlar salak sen akillisin. Oyunlarda rank kasanlar zaten senin dediklerini aliyor umarim anlarsin
Distrübütörleri connectgame ve wraithesport yani belirsiz değil. Daha çok bilinmiyorlar ama sıkıntısız iş yapıyolar. Connectgame daha bilindik tabi belki ona daha rahat güvenirsniz. Şimdi 350-400 ips farkedilmez ama 400 ips ile 650 ips fark eder. Sana anlatamadığım konu şu, bu fiyatı vericek adam zaten hard oyun oynuyodur ve iyi bir mouse arar gidipte 1000 liralıkla aynı özellik vericek mouseye para vermez dimi? Hayır anlamıyorum güvenilir bir inceleme attım modartın bir sürü örnek verdim. Görüntü için alıcaksa alır max 900-1000 liraya

Ayrıca görüntü olayına çoğu kişi takılmaz. Eline oturur mu, iyi bir performansı var mı buna bakar. Sen takılıyorsan dersin ki “Ben bunların görüntüsünü sevmiyorum, pek bilmediğim markalar yorum yapamam. Ben görüntüsüne önem veriyorum bunlar pek hoşuma gitmiyor.” Düzgün bir dille tartışmak varken neden hala inatla insanlar bakmaz onlar e sporcu değil diyorsun? Belki hard oynuyor? Herkes ben gündelik kullanımda kullanıcam arada oyun oynuycam bir oyunuda hard oynamam takılır çıkarım diyorsa zaten bu parayı vermez.

Ahmeet_1

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
892
Distrübütörleri connectgame ve wraithesport yani belirsiz değil. Daha çok bilinmiyorlar ama sıkıntısız iş yapıyolar. Connectgame daha bilindik tabi belki ona daha rahat güvenirsniz. Şimdi 350-400 ips farkedilmez ama 400 ips ile 650 ips fark eder. Sana anlatamadığım konu şu, bu fiyatı vericek adam zaten hard oyun oynuyodur ve iyi bir mouse arar gidipte 1000 liralıkla aynı özellik vericek mouseye para vermez dimi? Hayır anlamıyorum güvenilir bir inceleme attım modartın bir sürü örnek verdim. Görüntü için alıcaksa alır max 900-1000 liraya
O parayi veren kisi hard oyun oynar diye bisey yok iste. Ben ve cevrem zevkten oynuyoruz ranklarimiz yüksek denilebilir oyunlarda ama hicbirimiz de yok 400ips mis yok 600mus umrumizda degil. He radyanta kasan arkadas var o inceliyor senin gibi gider alir zaten. Parasi olan begendigi mouse parasini veriyor ozellikleri didikdidik incelemiyor

KS

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,985
O parayi veren kisi hard oyun oynar diye bisey yok iste. Ben ve cevrem zevkten oynuyoruz ranklarimiz yüksek denilebilir oyunlarda ama hicbirimiz de yok 400ips mis yok 600mus umrumizda degil. He radyanta kasan arkadas var o inceliyor senin gibi gider alir zaten. Parasi olan begendigi mouse parasini veriyor ozellikleri didikdidik incelemiyor
Hard oynuyorsa inceler. O parayı verip hard oynamıycak kişi sayısı çok azdır ve bunu belirtir işte ben gündelik kullanım için alıcam eğlenmek için oynuyorum der. Zaten oyunu hard oynayan biri özelliğe ve rahatlığa dikkat eder. Kişisel bir düşünce için ısrar etmek saçma. Dediğiniz kişiler genelde 100 kişide 1 kişidir

Beğendiği mouse belki 1000 tlye satılırken stok kalmadı ve birden biri 2000e stok koydu ve oda onu beğenip aldı? Bir arkadaşım araştırmadı gitti 2kya rampage kulaklık aldı ama piyasa fiyatı 1k. Zaten buraya gelen adam iyisini sorar dimi? Yoksa gider gözüne güzel gözükeni alır. Biz öneri sunarız ben beğenmedim der başkasını sunarız.

Hüsom

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
761
Çoğu kişi bu işin içinde olmadığı için bu markaları bilmiyor fakat bu markalar bu işi hobi olarak yapanlar tarafından ekipman konusuna yoğunlaşmış kanallar tarafından inceleniyor büyük kanallar tarafından değil, ki zaten bu adamlar araba parasına ekipman alıcak seviyede manyak insanlar. İyi olmasa neden gidip alsınlar bu kadar paraları varken enayi mi bu adamlar? Redditde araştırma yapabilirsiniz. Bu insanlar mouse hakkında hemen hemen her şeyi araştırıyo inceliyo ve deneyimliyor. Mesela razer viper v2 pro 2300 tl iken logitech tarafında rakipleri 3000 lirayı geçiyor. Şimdi razer kötü mü oluyor? Bu markalar logitechle razerla kıyaslanan markalar fakat logitech gibi markalar sponsorluk olaylarıdır, marka tanınmışlığı olsun daha fazla kar koyuyor çünkü eninde sonunda o malı satar. Ben burda logitech veya steelseries kötü demedim bazı ürünleri gereksiz pahalı dedim.
Mesela bu ses konusu içinde geçerli
Bu işin içinde olan insanlar çoğumuzun duymadığı ürünler kullanıyor çünkü kaliteli. Biz bilmeyince kaliteli olmamış olmuyor dimi? Şimdi biz kulaklık desek sony felan deriz ama adamlar daha iyilerini kullanıyor ama biz bu markaları bilmiyoruz çünkü reklam yapmıyolar
dostum bu markaları muhtemelen senden daha önce duymuşumdur ve markaların çoğunu takip ediyorum benim ekipmanlara karşı zaafım var genelde çıkan haberleri vs. görürüm yakından takip ederim saydığın markaları da biliyorum ön yargı muhabbeti değil bu sadece ben neden yıllardır bu piyasada işini sadece ekipmanlara ayıran köklü şirketler varken gidip onlardan alayım logitech steelseries yıllardır bu piyasada bana gelmiş 2019'da kurulan şirketlerin mouse'larını atıyorsun her şey sensör değil bunun müşteri memnuniyeti var komforu var ömrü var bunları hesaba katmıyorsun logitech 40 steelseries 20 yıllık şirket sende bunları görmüyorsun işte

ESpor Oyuncuları kullanıyorsa iyi midir?
üstelik şu mesajına değineyim bilmiyorum twitch izliyor musun esporcular sponsorlu ürünleri 1-2 ay sözleşme süresince kullanırlar beğenirlerse de sürekli kullanırlar bir ton espor-yayıncı var gidip kendisi superlight satın alan bu adamların hepsi o kafada değil üstelik bunun için esporcular kullanıyor gidim alayım mantığına gerek yok az beyin varsa istatistiklere özelliklere bakar alırsın zaten

KS

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,985
dostum bu markaları muhtemelen senden daha önce duymuşumdur ve markaların çoğunu takip ediyorum benim ekipmanlara karşı zaafım var genelde çıkan haberleri vs. görürüm yakından takip ederim saydığın markaları da biliyorum ön yargı muhabbeti değil bu sadece ben neden yıllardır bu piyasada işini sadece ekipmanlara ayıran köklü şirketler varken gidip onlardan alayım logitech steelseries yıllardır bu piyasada bana gelmiş 2019'da kurulan şirketlerin mouse'larını atıyorsun her şey sensör değil bunun müşteri memnuniyeti var komforu var ömrü var bunları hesaba katmıyorsun logitech 40 steelseries 20 yıllık şirket sende bunları görmüyorsun işte
Ferrari 1947 yılında kurulmuşken bugatti 1998 yılında kurulmuş bir firma. Şimdi bugatti kötü mü olmuş oluyor? Tesla 2003de kuruldu, rakiplerinden kötü mü oluyor? Bahsettiğim mouse markaları işini gayet iyi yapan markalar ve kötü yorum görmedim(elbet vardır). Mesela bu firmaların alt bütçe için çok ürünü olmaması onların tanınmaması için bir sebep daha. Zaten bu bütçeye çıkıp araştıran adam eninde sonunda bu markalara bakar. Araştırmayanada neden bize güzel gelen fiyatına değmez bir ürün önerelim değil mi?

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,488
Ferrari 1947 yılında kurulmuşken bugatti 1998 yılında kurulmuş bir firma. Şimdi bugatti kötü mü olmuş oluyor? Tesla 2003de kuruldu, rakiplerinden kötü mü oluyor? Bahsettiğim mouse markaları işini gayet iyi yapan markalar ve kötü yorum görmedim(elbet vardır). Mesela bu firmaların alt bütçe için çok ürünü olmaması onların tanınmaması için bir sebep daha. Zaten bu bütçeye çıkıp araştıran adam eninde sonunda bu markalara bakar. Araştırmayanada neden bize güzel gelen fiyatına değmez bir ürün önerelim değil mi?
Hepsinin ismi duyulmuş senin konuyla tamamen mantıksız bir şey

KS

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,985
Hepsinin ismi duyulmuş senin konuyla tamamen mantıksız bir şey
O zaman şöyle bir örnek vereyim belki biraz kötü olcak ama aklıma bu geldi.
Yerli(!) Üretim olan aracımız togg mesela.
Fiyat karşılaştırması yapamam ama hem 200k ucuzua olsa ve aynı özellikleri sunsa başka bilinen bir marka yerine alır mıyız? Alırız.

İlla bilindik olucaksada gider razer viper v2 pro alırım

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,488
O zaman şöyle bir örnek vereyim belki biraz kötü olcak ama aklıma bu geldi.
Yerli(!) Üretim olan aracımız togg mesela.
Fiyat karşılaştırması yapamam ama hem 200k ucuzua olsa ve aynı özellikleri sunsa başka bilinen bir marka yerine alır mıyız? Alırız.
Hayır almam sonuç olarak arada kalite statü farkı var

KS

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,985
Hayır almam sonuç olarak arada kalite statü farkı var
Hocam marka diye üstüne para vermek oluyor aynı özellikte aynı kalitede bir ürüne. İnternetten ürün alırken amazonda genelde daha ucuz olur fakat mediamarkt, teknosa daha bilindiktir. Gerçi amazon bilmeyen kalmadı ama büyüklerimize anlatamıyoruz. Bu olayda büyüklerin onları güvenilir görme olayı gibi diyebilirim.

Bence almasanız bile önyargınızı aşıp biraz araştırın en azından bilginiz olur. Bende başta ben bilmediğim marka almam diyordum fakat araştırınca cidden marka olayını çok saçma bulmaya başladım

KS

Greewe_Greew

Ekipman Uzmanı
Ekipman Uzmanı
Tepki
2,985
Son olarakta şu videoyu izlemenizi öneririm;

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri