ekran kartı fan kullanımı 100

KS

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
Arıza farklı bir durum. Arıza ne olabilir sensörü bozuktur mesela , sıcak gösterir ama sıcak değildir gibi bir durum. Sıcaklık direk macunun kuruması ile alakalı.
yani ısınma arızası diye bişi yok

Arıza farklı bir durum. Arıza ne olabilir sensörü bozuktur mesela , sıcak gösterir ama sıcak değildir gibi bir durum. Sıcaklık direk macunun kuruması ile alakalı.
ama kime sorsam herkes arızalı dedi

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167

Arızalı ama ne konuda ? Bir şeyinde sıkıntı varsa bile direk sıcaklığa etki etmez ki. Dolaylı yoldan etki edebilir. Mesela fanda sorun varsa ondan dolayı ısınır ama kart arızalı değil fan değişir olur biter. Size arızayı da söylemeleri lazım.

KS

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
ve bu arada nihai performansta kullanıyorum pcyi bu sorun edermi ?

lckyvg

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
1,303

Arızalı olsa daha farklı sorunlar olur. Sıcaklı sorunları fan, macun, ped gibi bileşenlerle kaynaklıdır. Bakım ya da değişimle çözülür.

KS

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
Arızalı ama ne konuda ? Bir şeyinde sıkıntı varsa bile direk sıcaklığa etki etmez ki. Dolaylı yoldan etki edebilir. Mesela fanda sorun varsa ondan dolayı ısınır ama kart arızalı değil fan değişir olur biter. Size arızayı da söylemeleri lazım.
peki pcyi nihai performansta kullanıyorum bu pcye bir zararı olurmu ?

Arızalı olsa daha farklı sorunlar olur. Sıcaklı sorunları fan, macun, ped gibi bileşenlerle kaynaklıdır. Bakım ya da değişimle çözülür.
anladım

ugur29

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
30
şuan 81 derece oluyo oyunlarda thermal macunu yenilendiğinde o derecelerde olursa kötü olur diyorum kasam xigmatem aquria plus alttaki üç fanı içeriye üfler vaziyette değiştirirsem hava silikülasyonu iyi olur ama oda fayda etmez

yani 7/24 oyun oynadım diye kart harap olduysa bişey diyemem overclockllu kartla 7/24 oynayan yayıncının kartı bennimkinden soğuk anlam veremedim
Ekran kartın ne, benim ekran kartı 0 ama 80 derecede stabil sabit kalıyor fan hızları otomatik komple. İşlemci 70 80 aralığında

KS

Bayterek

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
242
Ekran kartın ne, benim ekran kartı 0 ama 80 derecede stabil sabit kalıyor fan hızları otomatik komple. İşlemci 70 80 aralığında
rtx 3060 12 gb 192 bit evga xc modeli

senin işlemcide ısınıyo hava silikülasyonu kötü olabilir boştayken kaç derece

reflection

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
22
ekran kartının fanları düzgün çalışıyor mu? kasa dışından bir baksanız oyun içinde. Birde fanlarda kullandıkları dual ball fan ringler devri bozulmuş olabilir, tozlanmış olabilir. Termal macun kurumaya başlamış olabilir.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri