Çözüldü Ethernet çalışmıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
KS

f3rdi20

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
Ağ kartınız yok burada o yüzden sorun yaşıyorsunuz. Aşağıdaki ünlem işareti olan sürücüleri bir güncelleyin sağ tıklayıp. Ayrıca buradan Chipset sürücüsünü kurun.
kurdum, windows update güncelleştirmelerini de yaptım ancak ağ bağdaştırıcıları hala aynı değişen bir şey yok

KS

f3rdi20

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
Aygıt yöneticisinde Ağ bağdaştırıcıları sekmesi açıkken üst menüden Görünümü tıklayıp gizli aygıtları gösteri seçip altta ki ağ bağdaştırıcıları kısmına silik şekilde eklenen seçenekler oluyor mu oluyorsa fotoğrafını atar mısınız bakalım? Uğur beyin attığı linkten chipseti kurduğunuz halde sorun çözülmediyse bios ayarlarından lan la ilgili kısımları araştırıp devre dışı mı diye bakalım olmadı bios unuz güncel mi ona da bakalım?
gizli aygıtları göstere bastım sadece 'Microsoft Kernel Debug Network Adapter' göründü. Biosun ekran görüntüsünü atayım hemen

KS

f3rdi20

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16

Ekli dosyalar

• IMG_20220819_225754.jpg
    IMG_20220819_225754.jpg
    3.6 MB · Görüntüleme: 55

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
gizli aygıtları göstere bastım sadece 'Microsoft Kernel Debug Network Adapter' göründü. Biosun ekran görüntüsünü atayım hemen
Microsoft Kernel Debug Network Adapter a sağ tıklayıp özelliklerden sürücü sekmesinden cihazı devredışı bırak deyip tamama basın eğer devre dışı ise sürücüyü güncelleştir deyin bir gelişme olmazsa bios ta advanced kısmından onboard devices configuration sekmesine girip orada disabled olan varsa enabled seçip orada intel lan controller gibi bir seçenek varsa ve off ise on yapın kaydedip yeniden başlatın olmazsa bios default çekin.

KS

f3rdi20

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
Microsoft Kernel Debug Network Adapter a sağ tıklayıp özelliklerden sürücü sekmesinden cihazı devredışı bırak deyip tamama basın eğer devre dışı ise sürücüyü güncelleştir deyin bir gelişme olmazsa bios ta advanced kısmından onboard devices configuration sekmesine girip orada disabled olan varsa enabled seçip orada intel lan controller gibi bir seçenek varsa ve off ise on yapın kaydedip yeniden başlatın olmazsa bios default çekin.
Realtek lan controller var ama bu da enable zaten. Diğerleri auto

Ekli dosyalar

• IMG_20220819_232632.jpg
    IMG_20220819_232632.jpg
    3.9 MB · Görüntüleme: 23
KS

f3rdi20

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
Garanti varsa garantiye verin neden çöp olsun ki. Birde son kullanıcı bir şey önermiş deneyin. Olmadı bir tekrar format atın bir şeyler ters gitti belli ki.
Hangi öneri hocam hepsini denedim tek tek gözümden kaçan hangisi, 3.defs format attım hâlâ aynı. Windows 11 kursam farklılık olur mu?

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Bios default yaptım yine aynı değişen bir şey yok. Sanırım anakartı çöpe atacağım
yakın olsanız gelip yardımcı olurdum ama siz yine de tam modelinizi asus sitesinden anakartınızı bulun windows kaç sa mimarisiyle seçip srürücüler ve araçlar kısmından orada ki her şeyi indirip kurun ai suite 3 dahil o programda lan control olması lazım.

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Bios default yaptım yine aynı değişen bir şey yok. Sanırım anakartı çöpe atacağım
çöpe atmak olmaz garanti varsa garantiye tamiri ucuzsa tamir uğraşamam derseniz ethernet to usb dönüştürücü alın kullanın link>>>

KS

f3rdi20

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
çöpe atmak olmaz garanti varsa garantiye tamiri ucuzsa tamir uğraşamam derseniz ethernet to usb dönüştürücü alın kullanın link>>>
ethernet kablosunun cat7 olması ile alakası var mı? Gerçi driverı görmüyor anakart. Neyse hafta içi tamirciye göndereyim 2 haftadır tamirdeydi bir daha gitsin

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
kategori 7 kablo kategori 6 dan daha fazla bant genişliği ve daha yüksek veri akışı sağlar 6 ya göre daha gelişmiş bir yapıdadır daha kalın daha sağlamdır bir uyumluluk problemi yaratacağını sanmıyorum zaten sizin şu an donanımsal bir sorununuz var gibi görünüyor sorununuz Realtek® L8200A olması gereken bir donanım şu an sistemde görünmüyor bunun çözülmesi lazım. Kategori 7 kablonun RJ-45 jack i metal zırhlı mı pc den swicthe bir topraklama sağlıyormuş .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri