Çözüldü Ethernet çalışmıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
ethernet kablosunun cat7 olması ile alakası var mı? Gerçi driverı görmüyor anakart. Neyse hafta içi tamirciye göndereyim 2 haftadır tamirdeydi bir daha gitsin
Bir de pek tasvip etmemekle birlikte ki ben şahsen driverleri donanımların sitesinden indirip kurarım ama bir istisna siz bu otomatik driver güncelleme proğramları var onlardan güvenilir birtane indirip driver tarasanız mesela realtek lan driver güncellemesi varsa içinde veya yapsanız bulursa tabi bir sonuç alınır mı diye.

KS

f3rdi20

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
kategori 7 kablo kategori 6 dan daha fazla bant genişliği ve daha yüksek veri akışı sağlar 6 ya göre daha gelişmiş bir yapıdadır daha kalın daha sağlamdır bir uyumluluk problemi yaratacağını sanmıyorum zaten sizin şu an donanımsal bir sorununuz var gibi görünüyor sorununuz Realtek® L8200A olması gereken bir donanım şu an sistemde görünmüyor bunun çözülmesi lazım. Kategori 7 kablonun RJ-45 jack i metal zırhlı mı pc den swicthe bir topraklama sağlıyormuş .
Yapılacak her şeyi yaptık hâlâ sorunun devam etmesini anlayamadım çok ilginç

KS

f3rdi20

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
Bir de pek tasvip etmemekle birlikte ki ben şahsen driverleri donanımların sitesinden indirip kurarım ama bir istisna siz bu otomatik driver güncelleme proğramları var onlardan güvenilir birtane indirip driver tarasanız mesela realtek lan driver güncellemesi varsa içinde veya yapsanız bulursa tabi bir sonuç alınır mı diye.
Hangisini önerirsiniz?

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Hangisini önerirsiniz?
Driver Booster ı deneyin ama tarayın sürücüleri güncellemeyin yalnızca Lan la ilgili Realtek® L8200A ile ilgili driver varsa onu yükleyin sadece ben daha önce kullanmadım bu proğramları gereksiz bir sürü yükleme de yapabilir kurulum sırasında dikkat edin özel seçip bakın bazen antivirüs programlarını da kurduruyor.

KS

f3rdi20

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
Driver Booster ı deneyin ama tarayın sürücüleri güncellemeyin yalnızca Lan la ilgili Realtek® L8200A ile ilgili driver varsa onu yükleyin sadece ben daha önce kullanmadım bu proğramları gereksiz bir sürü yükleme de yapabilir kurulum sırasında dikkat edin özel seçip bakın bazen antivirüs programlarını da kurduruyor.
İşe yaramadı

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
o zaman donanımsal bir problemdir tamir ettirin masrafı bir dönüştürücü den çoksa yaptırmak istemezseniz dönüştürücü alın aynı işlevi görüyor cat girişi var usb girişini de anakart usb girişine takıyorsunuz merak ettiğim her anakartta cat kabloyu taktığınız anakart girişinde yeşil turuncu ışıklar yanar baktınız mı o ışıklar anakartta yanıyor mu cat girişinde ?

Fenomend

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
517
Donanımsal olarak ethernet kartı arızalanmış gibi duruyor. Garantiye verin.
büyük ihtimalle öyle uğur bey benim aklıma takılan hiç sormadığımız için sorduğum anakartta ki ethernet port girişine cat kabloyu bağlayınca turuncu yeşil ışık yanar acaba tepki veriyor mu diye bir sordum merak ettim şimdi :)

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
büyük ihtimalle öyle uğur bey benim aklıma takılan hiç sormadığımız için sorduğum anakartta ki ethernet port girişine cat kabloyu bağlayınca turuncu yeşil ışık yanar acaba tepki veriyor mu diye bir sordum merak ettim şimdi :)
Işık yanıp sönse bile donanımı sistem algılamıyorsa ki 3 defa format atmış kullanıcı üçünde de aynı sorun olmuş ki ağ bağlantılarında bile görünmüyor ki sürücü odaklı olsaydı orada görünürdü başka bir sorun var demektir.

KS

f3rdi20

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
o zaman donanımsal bir problemdir tamir ettirin masrafı bir dönüştürücü den çoksa yaptırmak istemezseniz dönüştürücü alın aynı işlevi görüyor cat girişi var usb girişini de anakart usb girişine takıyorsunuz merak ettiğim her anakartta cat kabloyu taktığınız anakart girişinde yeşil turuncu ışıklar yanar baktınız mı o ışıklar anakartta yanıyor mu cat girişinde ?
Hayır yanmıyor

S C O

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,152
Windows 11 - Windows 10 Çözüm
( CMD Komut )

Komut İsteminde, Aşağıdaki Komutları Listelenen Sırayla Çalıştırın Ve Ardından Bağlantı Sorununun Çözülüp Çözülmediğine Bakın:

netsh winsock reset Yazın ve Enter'ı Seçin.

netsh int ip reset Yazın ve Enter'ı Seçin.

ipconfig /release Yazın ve Enter'ı Seçin.

ipconfig /renew Yazın ve Enter'ı Seçin.

ipconfig /flushdns Yazın ve Enter'ı seçin.

Birde Bu Kodları Deneyip , Bilgisayarı Yeniden Başlatmayı Deneyin Lütfen Eğer Bu Komutlarda Olmasa Başka Bir Seçenek Sunarız Sizlere..

İYİ FORUMLAR DİLERİM..

KS

f3rdi20

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
16
Windows 11 - Windows 10 Çözüm
( CMD Komut )

Komut İsteminde, Aşağıdaki Komutları Listelenen Sırayla Çalıştırın Ve Ardından Bağlantı Sorununun Çözülüp Çözülmediğine Bakın:

netsh winsock reset Yazın ve Enter'ı Seçin.

netsh int ip reset Yazın ve Enter'ı Seçin.

ipconfig /release Yazın ve Enter'ı Seçin.

ipconfig /renew Yazın ve Enter'ı Seçin.

ipconfig /flushdns Yazın ve Enter'ı seçin.

Birde Bu Kodları Deneyip , Bilgisayarı Yeniden Başlatmayı Deneyin Lütfen Eğer Bu Komutlarda Olmasa Başka Bir Seçenek Sunarız Sizlere..

İYİ FORUMLAR DİLERİM..
Denedim ancak bu da çalışmadı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri