Ez Debug Sarı Ve Kırmızı Problemi

kirazmevsimi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
MSI EZ DEBUG KIRMIZI VE SARI IŞIK PROBLEMİM MEVCUT SİSTEMİ YENİ ALDIM 55BİNE FELAN ACİL YARDIM HİÇBİ TÜRLÜ GELMİYOR EKRAN

sorunu nasıl çözebiliriz çok aciliyeti var

Son düzenleme:

Nostrovia

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
Kullanma kılavuzunda yazıyor olması lazım. Hangi LED hangi renkte?

KS

kirazmevsimi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Ne yapacağım bilgisi olan birisi varsa aydınlatırsa iyi olur…

Sahuraka

Moderatör
Moderatör
Tepki
4,480
MSI EZ DEBUG KIRMIZI VE SARI IŞIK PROBLEMİM MEVCUT SİSTEMİ YENİ ALDIM 55BİNE FELAN ACİL YARDIM HİÇBİ TÜRLÜ GELMİYOR EKRAN

sorunu nasıl çözebiliriz çok aciliyeti var
anakartında kaç slot var ramler a1 b1 takılı eminsin değil mi ?

Nostrovia

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
Tek ram kullanarak dener misiniz ram slotlarını?

KS

kirazmevsimi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
İki ramide söktüm bellek sıfırlansın diye sonra tek ram taktım iki rami sökmeme rağmen sarı ışık yani dram yanmaya devam ediyordu tek ram takıp denedim yine aynı değişen bişey olmadı.

Nostrovia

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
Ne kadar süre açık olarak bekliyorsunuz.
birde ram olmadan tüm slotlar boş olarak dener misiniz bu şekilde sadece cpu ışığı yanması gerek diye düşünüyorum.

İki ramide söktüm bellek sıfırlansın diye sonra tek ram taktım iki rami sökmeme rağmen sarı ışık yani dram yanmaya devam ediyordu tek ram takıp denedim yine aynı değişen bişey olmadı
geriye anakart psu cpu kalıyor.

KS

kirazmevsimi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
birde ram olmadan tüm slotlar boş olarak dener misiniz bu şekilde sadece cpu ışığı yanması gerek diye düşünüyorum.
ram olmadan denedim iki ışık yanıyordu hocam yine üsttede belrittim cpu ve dram ışığı yanmakta

geriye anakart psu cpu kalıyor.
İşlemci ryzen 9 7950X3D hocam öyle kolay bozulacan bir işlemci olduğunu sanmıyorum ki pcyi alalı 2hafta oldu bozulsa bile güçlü birşey yapmam gerek ki bozulsun cpu öyle kolay bozulmaz diye biliyorum uygulanalarla vs

Nostrovia

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
ram olmadan denedim iki ışık yanıyordu hocam yine üsttede belrittim cpu ve dram ışığı yanmakta

İşlemci ryzen 9 7950X3D hocam öyle kolay bozulacan bir işlemci olduğunu sanmıyorum ki pcyi alalı 2hafta oldu bozulsa bile güçlü birşey yapmam gerek ki bozulsun cpu öyle kolay bozulmaz diye biliyorum uygulanalarla vs
2 haftadır çalışıyordu o zaman. Bios reset ve bios güncelleme denenebilir.

KS

kirazmevsimi

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Ek olarak amdnin bir uygulamasını indirmiştim sonra uygulama yeniden başlatmamı istedi madem pc kaldırmayacak neden hala yükleme yapıyor anlamış değilim kaldırmayacaksa desteklenmiyor diyebilirlerdi uygulama ismi sanırım amd ryzen masterdi sonra restart atıldı ve bu hale geldi.

2 haftadır çalışıyordu o zaman. Bios reset ve bios güncelleme denenebilir.
Ekran gelmeden nasıl bios update atayım ki

Nostrovia

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
Ek olarak amdnin bir uygulamasını indirmiştim sonra uygulama yeniden başlatmamı istedi madem pc kaldırmayacak neden hala yükleme yapıyor anlamış değilim kaldırmayacaksa desteklenmiyor diyebilirlerdi uygulama ismi sanırım amd ryzen masterdi sonra restart atıldı ve bu hale geldi.

Ekran gelmeden nasıl bios update atayım ki

Nostrovia

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
10
Yenilerin hepsinde olması lazım anakart modeli nedir?

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri