Foruma Yeni Rozet Sistemi Geliyor!

Mr. Bean

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
2
Hocam aslında foruma çözüm diye bir özellikte getirilebilir. Yani mesela bir kullanici bir konu hakkinda sorun yaşıyorsa ve başka bir kullanici da o sorunu cozerse sorunun çözümü olan cevap " Cozum" olarak isaretlenebilir. Çok fazla sorun çözen üyeye de bunu belirten bir rozet verilebilir.

KS

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,059
İşe yaramadı, çerezleri de temizledim şimdi o da olmadı

Tamam çözdük şu sağ taraftaki paranteze tıklarsan aktif hale gelmesi lazım.

Screenshot_6.png

Ekli dosyalar

• 1655458865635.png
    1655458865635.png
    10.7 KB · Görüntüleme: 7
KS

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,059
Hocam aslında foruma çözüm diye bir özellikte getirilebilir. Yani mesela bir kullanici bir konu hakkinda sorun yaşıyorsa ve başka bir kullanici da o sorunu cozerse sorunun çözümü olan cevap " Cozum" olarak isaretlenebilir. Çok fazla sorun çözen üyeye de bunu belirten bir rozet verilebilir.

O özelliğimiz var zaten. Konu çözüldükten sonra "Çözüldü" olarak yeşil bir ibare alıyor @Mr. Bean ve bunu 3 haftadır kullanıyoruz. Şimdi sen görmediğin için forumca bir ceza vermek lazım girmiyorsun foruma diye :D

Screenshot_7.png

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757
Birkaç birşey söyleyeyim , kullanıcı son mesajı yazdıktan sonra yeni bir mesaj yazacak ya da başkasına cevap verecekse , üstteki mesajla birleştirilmeli bence.
Konu kilitleme süreleri uzatılmalı , teşekkür bile edemiyoruz bazen kimi zaman bir bilgiyi eksik aktarıyoruz ya da aktaramıyoruz.
Forum ana başlıklar arttırılmalı , spesifik şeyler için demiyorum ama eksik başlıklar var. Mesela ; Bilgisayar iç donanım birimlerinde kasa içi led için bir kısım yok , ssd heatsink için yok , tablet , onboard lcd bunlara genel bir isim verilebilir.
Ayrıca Ram hızları üstünden de yapılabilir rütbe;
2666 mhz
3000 mhz
3200 mhz
3600 mhz
4000 mhz
4400 mhz
4800 mhz
5200 mhz
6000 mhz
DDR5 gibi .
Ya da ddr 1 den başlar skala daha geniş olur ddr5 de sonlanır .
Bana elderimi geri verin başka birşey istemem :)

KS

OceanLaB

Administrator
Admin
Tepki
5,059
Birkaç birşey söyleyeyim , kullanıcı son mesajı yazdıktan sonra yeni bir mesaj yazacak ya da başkasına cevap verecekse , üstteki mesajla birleştirilmeli bence.
Konu kilitleme süreleri uzatılmalı , teşekkür bile edemiyoruz bazen kimi zaman bir bilgiyi eksik aktarıyoruz ya da aktaramıyoruz.
Forum ana başlıklar arttırılmalı , spesifik şeyler için demiyorum ama eksik başlıklar var. Mesela ; Bilgisayar iç donanım birimlerinde kasa içi led için bir kısım yok , ssd heatsink için yok , tablet , onboard lcd bunlara genel bir isim verilebilir.
Ayrıca Ram hızları üstünden de yapılabilir rütbe;
2666 mhz
3000 mhz
3200 mhz
3600 mhz
4000 mhz
4400 mhz
4800 mhz
5200 mhz
6000 mhz
DDR5 gibi .
Ya da ddr 1 den başlar skala daha geniş olur ddr5 de sonlanır .
Bana elderimi geri verin başka birşey istemem :)

Bu detayları da @Celil etiketleyerek bildirmiş olalım :D

Rütbe olarak da RAM hızlarını not alıyorum. Finalde hep birlikte bir değerlendirme yaparız ortak karar almış oluruz.

ReCFeR

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
30
@BatuhanKLC arkadaşımızdan esinlenerek İşlemci çekirdek sayısı olarakta girile bilinir 2çekirdek 4çekirdek 6 çekirdek. 10. 12. 14. 16 .18.20 Gibi yükseltile bilir derken çay çekirdek çekiyor insanın canı :) şahsende Ram mhz leri daha uygun :D

Mertay

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
905
Bence çok basit olur. Hoş olmaz diye düşünüyorum. Biraz daha ciddi olsa daha güzel olur. Ciddi bir hava katması önemli

katılıyorum ekran kartı ismi saçma olacaktır. Aklıma da bir şey gelmiyor şuan ama gelirse güncellerim :)

PurpleWebb

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
446
Selamlar arkadaşlar,

Forumda tüm kullanıcılar artık belli mesaj sayısı, tepki sayısı ve konu adedine ulaştıkça "rozet sahibi" olacaklar. Bu rozetler kullanıcın profesyonelliğini, bazen amatörlüğünü, bazen de gelişmesi gerektiğini yansıtabilecek.

• v1 Örnek: Mesela 500 tepki alan bir kullanıcı, aynı zamanda 100 konusu varsa "SÖZÜ GEÇEN" mantığında bir rozet sahibi olacak. (Rozetlerin adı henüz belli değil. Örnek olsun diye yazıyorum.)

• v2 Örnek: Aynı zamanda foruma 3 haftadır girmemiş bir kullanıcı otomatik olarak "Sesi Soluğu Çıkmıyor" mantığında rozete dönüşecek.

ROZET SAHİBİ OLUNCA NE OLACAK?

Bu sayede iyi rozetlere sahip kullanıcılar ile yeni kullanıcılar veya foruma katkısı az olan kullanıcılar daha rahat ayırt edilebilecek. Haliyle fiyat/performans kralı ürünleri foruma özel ayarladığımızda bu kullanıcılara öncelik tanıyacağız.

Yine ödül sistemi olacak. En iyi rozete sahip 5 kullanıcı arasından çekiliş ile sağlam ürünler de verebiliyor olacağız.

PEKİ KONUYU NEDEN AÇTIM?

İstiyoruz ki rozetleri birlikte belirleyelim. Yani bu rozet bir ekran kartı modeli de olabilir. GT 730 nasıl çok ölü ve giriş seviye bir kart ise, ilk katılan ve yeni olan kullanıcılara bu rütbeler de ayarlanabilir. Fikir alışverişi yaparak güzel rozet isimleri belirleyelim.

Konu altına rozet önerilerinizi bekliyor olacağım :)
Güzel düşünülmüş hocam elinize sağlık. Rozet olarak mesela öğrenci, stajyer, deneyimli, hoca gibi seviyeli rozetler belirlenebilir hocam. :)

Moas

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
104
Selamlar arkadaşlar,

Forumda tüm kullanıcılar artık belli mesaj sayısı, tepki sayısı ve konu adedine ulaştıkça "rozet sahibi" olacaklar. Bu rozetler kullanıcın profesyonelliğini, bazen amatörlüğünü, bazen de gelişmesi gerektiğini yansıtabilecek.

• v1 Örnek: Mesela 500 tepki alan bir kullanıcı, aynı zamanda 100 konusu varsa "SÖZÜ GEÇEN" mantığında bir rozet sahibi olacak. (Rozetlerin adı henüz belli değil. Örnek olsun diye yazıyorum.)

• v2 Örnek: Aynı zamanda foruma 3 haftadır girmemiş bir kullanıcı otomatik olarak "Sesi Soluğu Çıkmıyor" mantığında rozete dönüşecek.

ROZET SAHİBİ OLUNCA NE OLACAK?

Bu sayede iyi rozetlere sahip kullanıcılar ile yeni kullanıcılar veya foruma katkısı az olan kullanıcılar daha rahat ayırt edilebilecek. Haliyle fiyat/performans kralı ürünleri foruma özel ayarladığımızda bu kullanıcılara öncelik tanıyacağız.

Yine ödül sistemi olacak. En iyi rozete sahip 5 kullanıcı arasından çekiliş ile sağlam ürünler de verebiliyor olacağız.

PEKİ KONUYU NEDEN AÇTIM?

İstiyoruz ki rozetleri birlikte belirleyelim. Yani bu rozet bir ekran kartı modeli de olabilir. GT 730 nasıl çok ölü ve giriş seviye bir kart ise, ilk katılan ve yeni olan kullanıcılara bu rütbeler de ayarlanabilir. Fikir alışverişi yaparak güzel rozet isimleri belirleyelim.

Konu altına rozet önerilerinizi bekliyor olacağım :)
Aslında en pasif ve en aktifleri ekran kartı isimleri ile sıralamak çok mantıklı olabilir. Hem sayılı kişilerde olacaktır bunlar. Birine GT 730 derken diğerine fişek gibi herkes için uğraşan biri olduğu için RTX 4000 Serisi gibi bir ünvan verilebilir :) :) Herkese şimdiden hayırlı olmasını dilerim. Umarım biz de o rozetlerden birine sahip oluruz. Hadi bakalım! :) Sevgilerimle

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri