frequency out of range hatası ve Oyun kasma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Ice-Man' Alıntı:
Hocam bir bilene bilgisayarın logunu attım dedi ki bilgisayarında ekran kartı yok bundan kaynaklanıyor dedi. Bu bilgisayar bize geldiğinde açılmıyordu bilgisayarcı ekran kartını çıkarmış anakarta bağlamış sanırsam. Şu an bilgisayarda ekran kartı yok yani. FPS sorununun büyük kısmı bundan kaynaklanıyor olabilir mi? Şu an 30 FPS alıyorum 60 alsam yeter

İyide siz bana ekran kartım var dediniz bu kadar sayfayı bunun üzerine konuştuk. Şimdi yok diyorsunuz bir çareniz yok ekran kartı almadan bir FPS artışı sağlayamazsınız.

KS

Ice-Man

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Benim sistemime uygun ekran kartı fiyatı ne kadar olur? Uygun bütçeli hali ne kadar olur tam olarak

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Ice-Man' Alıntı:
Abi bu kasa hakkında fikrin nedir 

Ekran kartı 1030 ve 8 GB RAM var ama işlemci tarihi eser ki anakart ve diğer şeylerde ona göredir. 1.650 TL ben kimseye önermem bu tür kasaları ama senin işini görebilir bilemiyorum. Altını çiziyorum görebilir %100 demiyorum.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Ice-Man' Alıntı:
bu nasıl ve bu 

Ben sizi gerçekten anlamıyorum. 2.800 TL bütçeniz var madem neden bu 5 para etmez ürünlere bakıyorsunuz.

- Bu sisteme 1 TB aşağıdan HDD ekleyip +   Bu RAM 'i 'de ayrı alıp toplam : 2.648,94 TL 'ye APU sistem sizin istediğiniz oyunlarda sorun yaratmayacak bir sistem alınabilir.

Veyahut,   direkt bu RX 570 ekran kartlı sistem alınabilir. Bu sistem ile 1080p 'de oynayamayacağınız oyun yok.

KS

Ice-Man

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Abi bilgisayar özelliklerinden fazla anlamıyorum reklamlar etkileyici mi geliyor onu da bilmiyorum. En son attığınız kasa her oyunu üst performansla götürür mü ve ekstra olarak şu nasıl 

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Ice-Man' Alıntı:
Abi bilgisayar özelliklerinden fazla anlamıyorum reklamlar etkileyici mi geliyor onu da bilmiyorum. En son attığınız kasa her oyunu üst performansla götürür mü ve ekstra olarak şu nasıl 

Bak buda bildiğin dolandırıcı. GTX 1050 Ti GALAX markasının bu iyi ama gerisi çöp. DDR3 1600 mhz RAM 16 GB ama yani DDR5 gelecek önümüzdeki sene kaç senelik birde 1600mhz RAM 'i satıyor. 500 GB HDD buna güleriz. i5 işlemci ama neredeyse 6-7 senelik ve en komiği 300W PSU sadece 300W ama başka bilgi yok. :D Geç şu dolandırıcılar. Son attığım Ryzen 2300X + RX 570 kasayı alabilirsin. 60 FPS genel ortalaman olur ideal bir oyuncu sistemi.

KS

Ice-Man

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Peki Monster Notebook düzeyinde bir kasa var mı arkadaşım 300 FPS alıyormuş canım çekti :D

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Ice-Man' Alıntı:
Peki Monster Notebook düzeyinde bir kasa var mı arkadaşım 300 FPS alıyormuş canım çekti :D

Son attığım 2300X ve RX 570 kartı 5K ya satılan Notebook cihazları ile aynı performansta. 300 FPS hangi oyunda alıyormuş. Benim dediğim 60 FPS baba oyunlar için olan değer. CSGO / LOL vs. gibi oyunlar bu sistem 300 FPS 'te alır. Baba oyunlar yani AAA bütçeli oyunlar ne gibi derseniz AC , Battlefield , gibi büyük oyunlarda Ultra ayarlar için o FPS değeri. Yani yanlış bir fikre sahip olmayın. Sizde LOL ve CSGO gibi oyunlarda 300 FPS alacaksınız bu önemli değil. Önemli olan güçlü grafikleri olan oyunlarda kaç FPS aldığınız aşağısı zaten uçacak.

KS

Ice-Man

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Uğur abi çok teşekkür ederim bu kadar görüş belirtip yardımcı olduğun için. Sana güveniyorum önerdiğin kasayı alacağım uzun zamandır yüksek performanslı bir masaüstü bilgisayar istiyordum inşallah hayalime kavuşacağım. İyi akşamlar dilerim.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Ice-Man' Alıntı:
Uğur abi çok teşekkür ederim bu kadar görüş belirtip yardımcı olduğun için. Sana güveniyorum önerdiğin kasayı alacağım uzun zamandır yüksek performanslı bir masaüstü bilgisayar istiyordum inşallah hayalime kavuşacağım. İyi akşamlar dilerim.

Önemli değil bir sistem alırken darboğaz yoksa bir parçada ki önerdiklerimi kast etmiyorum onlarda hiçbir sorun yok bakacağınız ilk şey Ekran kartıdır. RX570 kartı için FPS testlerine bakın Ultra yada LOW ayarlarda hangi oyunlarda nasıl FPS değerleri alacaksınız fikir sahibi olursunuz.

Başka sorularınız için foruma yine bekleriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri