frequency out of range hatası ve Oyun kasma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Ice-Man' Alıntı:
İnternette i3 işlemci 45 100 tl arası değişiyor gerçekten bu kadar ucuz mu yoksa yanlış siteden mi bakıyorum

Sizdeki işlemci ile o işlemcinin tam model ismini verir misiniz. Çok eski işlemciler ucuz olur zaten.

KS

Ice-Man

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Intel(R) Core(TM) i3-5005U CPU @ 2.00 GHz 2.00 GHz bununla karşılaştırınca

Ek bilgi, sistem ölçeklendirmede oyun performansı düşük puanla değerlendirilmiş

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Ice-Man' Alıntı:
Intel(R) Core(TM) i3-5005U CPU @ 2.00 GHz 2.00 GHz bununla karşılaştırınca

Ek bilgi, sistem ölçeklendirmede oyun performansı düşük puanla değerlendirilmiş

Sizdeki E5700 işlemci ile i3 5005U işlemcisi arasında ki fark oyunda ortalama %7 i3 daha güçlü ve toplamda diğer işlerde ortalama %30 daha güçlü bir işlemci.

KS

Ice-Man

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Peki hangisi daha iyi i5 mi i3 mü bunu belirtir misiniz? Bir de link atabilir misiniz nereden alacağıma dair. Ben emin olmadım farklı şeyler yazıyor.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Ice-Man' Alıntı:
Peki hangisi daha iyi i5 mi i3 mü bunu belirtir misiniz? Bir de link atabilir misiniz nereden alacağıma dair. Ben emin olmadım farklı şeyler yazıyor.

Bakın size şöyle bir sıralama yapayım.

INTEL güçsüzden güçlüye doğru isimlendirmeleri şu şekilde.

PENTIUM
i3
i5
i7
i9

Bu şekilde en güçsüz ile en güçlü bu sırada gidiyor. 

İşlemci alsanız bile hala PSU 'nuz çok zayıf ve kötü bir PSU 'u oda sorun olabilir yani kesin bir durum yok işlemci diye. 2 olasılık var ya işlemci ya PSU sizin anlattıklarınız doğrultusunda ve PSU + İşlemcinizi söyledikten sonra bu sonuç çıkıyor.

İşlemci seçimi için anakartınızın tam model adı gerekiyor.

KS

Ice-Man

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
PSU getirtiyorum yakında. İ5 işlemci internette bulamadım. Ya 1000 liradan başlıyor ya 40 liradan hangisi doğru yanlışına mı bakıyorum bilmiyorum. Link atar mısınız? Kusura bakmayın çok uğraştırdım sizi. Çok yardımcı oldunuz ama ben bu işlerde cahil olduğum için size danışıyorum.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Ice-Man' Alıntı:
PSU getirtiyorum yakında. İ5 işlemci internette bulamadım. Ya 1000 liradan başlıyor ya 40 liradan hangisi doğru yanlışına mı bakıyorum bilmiyorum. Link atar mısınız? Kusura bakmayın çok uğraştırdım sizi. Çok yardımcı oldunuz ama ben bu işlerde cahil olduğum için size danışıyorum.

Anakart modelin olmadan işlemci bakamam. Her anakarta her işlemci olmaz. Senin bakacağın işlemciler anakartın ile sınırlı. Bana anakartının modelini vereceksin ki hangi işlemciler takılıyormuş bakacağım.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Sizin anakartınız i serisini desteklemiyor. Alabileceğiniz anakartınız için 3 işlemci modelini en güçlüden başlayarak sıralıyorum aşağıya.

1. Core 2 Quad Q9650
  2. Core 2 Quad Q9550S
  3. Core 2 Quad Q9550
Bulabilirseniz kesinlikle Core 2 Quad Q9650 bunu alın derim.

KS

Ice-Man

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam işlemci güç kaynağı vb şeyler alacağıma yeni kasa alayım bu kasa uzun süredir var anlaşılan baya eskimiş. Şu kasa nasıl sizce? 

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Ice-Man' Alıntı:
Hocam işlemci güç kaynağı vb şeyler alacağıma yeni kasa alayım bu kasa uzun süredir var anlaşılan baya eskimiş. Şu kasa nasıl sizce? 

Piyasada 2.500 TL altına oyun oynamak için bir sistem olamaz ve bu fiyatada APU sistemler var. Adam gibi oyun oynayabileceğiniz bir sistem 2.800 TL civarından başlar.

Bulduğunuz gibi tarz saçma sistemlere güvenip paranızı çarçur etmeyin derim. n11.com / gittiigidiyor / letgo / trendyol vs. gibi yerlerde bu tarz saçma ve eski tarihi eser sistemler çok aldanmayın.

KS

Ice-Man

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bana normal bir kasa önerir misin yani LoL tarzı oyunları rahat oynayabileceğim. Siz 2500 diyorsunuz ama o kadar pahalı ve yüksek performanslı oyunlar oynayabileceğim bir şey istemiyorum. İdeal olsun yeter. Mesela arkadaşımın bilgisayarı 1500 TL ama LoL çok akışkan güzrl oynanıyor bu tarz istiyorum. Arkadaşımın size belirttiğim işlemcisi, Rami var.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Ice-Man' Alıntı:
Bana normal bir kasa önerir misin yani LoL tarzı oyunları rahat oynayabileceğim. Siz 2500 diyorsunuz ama o kadar pahalı ve yüksek performanslı oyunlar oynayabileceğim bir şey istemiyorum. İdeal olsun yeter. Mesela arkadaşımın bilgisayarı 1500 TL ama LoL çok akışkan güzel oynanıyor bu tarz istiyorum. Arkadaşımın size belirttiğim işlemcisi, Rami var.

LOL gibi oyunlarda GT 1030 olan bir sistem yada Ryzen 2200G veya 2400G APU bir sistem alınabilir hem ucuz hemde sizin istediğiniz şekilde bir sistem olur. Hazır sistemlere bakabilirsiniz.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Öneririm tabi hatta notebook önerisi isteyenlere ilk önerim Monster markasından yana ama şunu anlamıyorum Monster notebook alacak paranız varken neden daha ucuza RX 570 olan bir masaüstü almıyorsunuz. Monster notebook 4.500 TL den aşağısına bulamazsınız. Bu paraya RX 590 sistem alınır. Monster notebook 2. el alacaksanız bilemiyorum tabi.

KS

Ice-Man

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Liseyi yeni bitirdim eğer üniversiteyi kazanabilirsem bana leptop lazım olacak taşınabilirlik açısından. Yoksa ben uzun zamandır masaüstü bilgisayar kurmak, oynamak istiyordum.

KS

Ice-Man

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam bir bilene bilgisayarın logunu attım dedi ki bilgisayarında ekran kartı yok bundan kaynaklanıyor dedi. Bu bilgisayar bize geldiğinde açılmıyordu bilgisayarcı ekran kartını çıkarmış anakarta bağlamış sanırsam. Şu an bilgisayarda ekran kartı yok yani. FPS sorununun büyük kısmı bundan kaynaklanıyor olabilir mi? Şu an 30 FPS alıyorum 60 alsam yeter

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri