Çözüldü FX 8350 Isınma sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

P03T4R

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Arkadaşlar merhaba,

öncellikle size sistemimden bahsetmek isterim.

İşlemci AMD FX 8350 4.0GHZ
Ram G.SKİLL DDR3 1600MHZ 4+4
Ekran Kartı HP OEM GTX1050 2GB
Anakart GİGABYTE GA-990XA-UD3 (REV.1.0)
Depolama SAMSUNG 500 GB 7200RPM
2 Adet Xigmatek Fan
Deep Coller 8cm İşlemci Soğutucu (Stok amd fanıda mevcut)

Termal macun yeni değiştim

Arkadaşlar sorunum işlemcimin çok ısınması o kadar ısınıyor ki kapanıyor core booste özelliğini anakart üzerinden kapatıp 4 GHZ sınırladım ama yinede çok ısınıyor güç ayarlarından nihai performansı kullanıyorum gelişmiş güç ayarlarından en yüksek işlemci durumunu %99 yaptım ve şu an 3,4GHZ de çalışıyor şu an ısınmıyor 40 50 derecede geziyor ama ben tam performans almak istiyorum bunu nasıl düzeltebilirim?

4GHZ de boşta 40 50 derecede geziyor cpu stress testine sokuyorum en fazla 1 dk sonra kapanacak duruma geliyor.

Moderatörün son düzenlenenleri:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Bu CPU serisi zaten genel olarak ısınan bir seri. Yapacağınız 4 şey var. 1. olarak macun kaliteniz iyi değilse iyi bir macun kullanın. 2. olarak stok soğutucuyu yerine iyi bir kule tipi hava soğutucu alın. 3. olarak kasanız hava akışı iyi bir kasa değilse hava akışını arttırmak için ya kasayı modifiye edin yada kasayı değiştirin. Son olarak işlemciye Undervolt işlemi uygulayabilirsiniz.

KS

P03T4R

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Hocam undervolt nedir nasıl yapılır biraz açar mısınız

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,133
Hocam undervolt nedir nasıl yapılır biraz açar mısınız
İşlemcinizin anakart tarafından verilen varsayılan stok otomatik voltajı frekans ve performans düşüşü olmadan bir sıra test döngüsüyle minimum seviyeye düşürmeye Undervolt deniyor. İşlemcinin voltajını düşürüyorsunuz yani özetle.

KS

P03T4R

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
İşlemcinizin anakart tarafından verilen varsayılan stok otomatik voltajı frekans ve performans düşüşü olmadan bir sıra test döngüsüyle minimum seviyeye düşürmeye Undervolt deniyor. İşlemcinin voltajını düşürüyorsunuz yani özetle.
Hocam teşekkür ederim düşürdem 4.0 ghz çalışıyor 60 derecelerde

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri