GAMEBOOSTER Mid Tower Kasa Fan Problemi

morphcn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Merhaba arkadaşlar, 2 yıl önce almış olduğum TEKNOZONE hazır sistemin kasasının ön fanları gevşemeye başladı. Fanların yuvasında en ufak oynama da acayip gürültülü bir ses çıkıyor. Acaba '' GAMEBOOSTER GB-L06B RGB Mesh Panel USB 3.0 Mid Tower Kasa '' bu kasa için 4 lü fan bulabilir miyim ? Ya da yeni bir kasa mı almalıyım ? Önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
Birlikte satılan 4 adet fan ve yanına kontrolcü olacaksa bir de kaliteli olsun dedik mi fiyatlar yükseliyor gibi. Yine de ben öneri yapayım.

Hava akışı yüksek güzel bir fan. 4 Tane alınırsa pahalı oluyor ama 3 adet alınır egzoz fanı yada öndeki 1 fan durabilir.

Kontrolcü yoksa aşağıdaki 3 fan alınabilir egzoz fanınız durabilir. Hem de kontrolcü de var.

Direk kasa almak isterseniz de aşağıdaki kasa bakılabilir.

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,161
Merhaba arkadaşlar, 2 yıl önce almış olduğum TEKNOZONE hazır sistemin kasasının ön fanları gevşemeye başladı. Fanların yuvasında en ufak oynama da acayip gürültülü bir ses çıkıyor. Acaba '' GAMEBOOSTER GB-L06B RGB Mesh Panel USB 3.0 Mid Tower Kasa '' bu kasa için 4 lü fan bulabilir miyim ? Ya da yeni bir kasa mı almalıyım ? Önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.
Bu kasa bir dönem en iyi F/P kasaydı.
Bence masrafa girmenize gerek yok.
Kasayı kullanmaya devam edebilirsiniz.
Tüm fanlarda mı aynı sorunu yaşıyorsunuz?

KS

morphcn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Bu kasa bir dönem en iyi F/P kasaydı.
Bence masrafa girmenize gerek yok.
Kasayı kullanmaya devam edebilirsiniz.
Tüm fanlarda mı aynı sorunu yaşıyorsunuz?
Bugun fan problemı ıcın gıttım. Orta fani devre disi biraktik fakat eve geldigimde ust fanda da otme problemi basladi. Yani en az 2 fan arizali. Acaba sizlerin onerdigi dark kasadan mi alsam ? Kardesime o kasadan aldim baya buyuk genis ve hosuma gitti. Yoksa Tekli fanlardan alip degistirmeli miyim ?

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,167
Bugun fan problemı ıcın gıttım. Orta fani devre disi biraktik fakat eve geldigimde ust fanda da otme problemi basladi. Yani en az 2 fan arizali. Acaba sizlerin onerdigi dark kasadan mi alsam ? Kardesime o kasadan aldim baya buyuk genis ve hosuma gitti. Yoksa Tekli fanlardan alip degistirmeli miyim ?
Tekli fan daha az masraf demek. Bence mantıklı olan o. 2 Fan alsanız çok tutmaz.

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,161
Fanları değiştirmek minimum masraf ile sorunu çözmek demek.
Tanesine 40~50 TL ödeseniz 150~200 TL'ye tüm fanları değiştirmiş olursunuz.
Kasa satın alma kısmı başka bir konu. Bütçenize göre farklı modeller önerilebilir.

Benim tavsiyem kasa zaten işini fazlasıyla yaptığı için masrafa girmemeniz yönünde.
11-12 Ekim'de Amazon'dan indirimlerden yeni fanlar alırsınız ve sorununuz çözülmüş olur.

KS

morphcn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Peki benim kasam icin alacagim fanlar uygun olur mu ? rgb kontrolcusu var. On fanlarda problem var arkada problem yok. RGB kismina da pek takilmiyorum acikcasi. En uygunu ne ise o benim icin iyi olur. Onerilerinizi bekliyorum ve simdiden tesekkur ediyorum. ^^

White Ravens

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,161
Peki benim kasam icin alacagim fanlar uygun olur mu ? rgb kontrolcusu var. On fanlarda problem var arkada problem yok. RGB kismina da pek takilmiyorum acikcasi. En uygunu ne ise o benim icin iyi olur. Onerilerinizi bekliyorum ve simdiden tesekkur ediyorum. ^^

Kasanıza uygun fanlar bulunur. O konuda sorun yok.
Eğer aydınlatma kısmına takılmam, fiyatı uygun olsun derseniz aşağıdaki fan 2'li. Tanesi 35 TL'ye geliyor.
1665248026111.png

Yine de 1-2 gün daha bekleyin, önce indirimlere bakalım. Sonrasında duruma göre bir model seçilebilir.
Eğer bütçe hazır değilse 11-12 Ekim tarihinden önce bütçe ayarlamaya çalışın. İndirimlerde sorun yaşamayın.

KS

morphcn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
O zaman indirimleri bekleyelim. Indirim gunu konuyu yukariya uplariz. Destekleriniz icin cok tesekkurler

KS

morphcn

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
O kasada fanlarda var bir sorun. Egzoz fanı ötüyordu bende de sonra kendi kendine gidiyordu ses.
Fan gobegi tam oturmamis. en ufak harekette fan yuvasindan cikiyor ve otmeye basliyor motor gibi. cok rahatsiz edici bir ses cikiyor. bozuk fani devre disi biraktik 2 fan idare edecektim fakat yukaridaki fanda ayni sesi yapmaya basladi. fan hizini dusurdum oyle kullaniyorum simdilik

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri