Garantiden Gelen Harddiskte Arıza

ne0w

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Selam Dostlar,

PC hocası gg6 sistemini kullanıyorum aldığım zaman yanında harddisk de almıştım geldiği zaman taktım fakat arızalı çıkmıştı Kafa atıyordu garantiye gönderdim geldi ve taktiğimda bu sefer harddisk hasar görmüş sanırım cızırtı sesi gibi bir ses vardı steamden oyun yüklemeyi denediğimde hasarlı disk hatası alıyordum.

Sağlık testindede baya yavaş yaptığı için tamamlamamiştim ama çoğu kırmızı gösteriyordu ürünün 2 yıl garantisi var gonderiyim mi? Yeniden farklı sata kablosuyla denedim bu arada.

Moderatörün son düzenlenenleri:

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Diski yeniden göndermeniz şart evet ama bu sefer firmaya ürünün kargoda hasar aldığını ve buna göre gönderim yapılması gerektiğini belirtin.

MAO

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
62
Kargoda hasar aldı dediğinde bu sefer saçma bi şekilde tutanak istemesinler @ugur.gozaydin hocam firmaları biliyorsunuz it ite it kuyruğuna buyuruyor. Direk bişey demeden yine arızalı geri geldi deyip gönderse misli ile değişim yada ücret talebi istese?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Kargoda hasar aldı dediğinde bu sefer saçma bi şekilde tutanak istemesinler @ugur.gozaydin hocam firmaları biliyorsunuz it ite it kuyruğuna buyuruyor. Direk bişey demeden yine arızalı geri geldi deyip gönderse misli ile değişim yada ücret talebi istese?
Ürün kargoda bana sağlam ulaşmıyor demesinde ne sorun var ki bilemedim? Ancak yine üründe sorun var deyip gönderdiğinde sorun çıkartacakları varsa yine çıkartırlar. Belki kargo firmasını değiştirirler yada kargoyu standart değil de özel olarak değiştirirler diye demiştim ben.

MAO

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
62
Ürün kargoda bana sağlam ulaşmıyor demesinde ne sorun var ki bilemedim? Ancak yine üründe sorun var deyip gönderdiğinde sorun çıkartacakları varsa yine çıkartırlar. Belki kargo firmasını değiştirirler yada kargoyu standart değil de özel olarak değiştirirler diye demiştim ben.
Firmalar kargo firmalarına kitlemek için yer arıyorlar malesef, hdd gibi bir ürünün dışında fiziksel hasar yokken içi hasar alabilir evet bunu kargo firması bilemez ancak kullanıcı ürünü test ettiğinde anlayabilir.. Kargoda hasar almış deyince satıcı kargoyu teslim alırken kontrol edip hasar varsa tutanak tutturmanız lazımdı gibi saçma bi istekte bulunabilir zamanında başka bir üründe başıma gelmişti o yüzden dedim.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Firmalar kargo firmalarına kitlemek için yer arıyorlar malesef, hdd gibi bir ürünün dışında fiziksel hasar yokken içi hasar alabilir evet bunu kargo firması bilemez ancak kullanıcı ürünü test ettiğinde anlayabilir.. Kargoda hasar almış deyince satıcı kargoyu teslim alırken kontrol edip hasar varsa tutanak tutturmanız lazımdı gibi saçma bi istekte bulunabilir zamanında başka bir üründe başıma gelmişti o yüzden dedim.
2 ürününde kullanıcıya bozuk gitmesi tuhaf bir rastlantı. Ya o kullanıcı çok şansız bozuk ürünler denk geldi 2 defa yada kargoda hasar alıyor. Ancak kargoyu işin için katman mantıksız diyorsanız benim ki sadece bir fikirdi. Katmasın kullanıcı kargoyu işin içine o halde. Ürün arızalı deyip yollasın.

MAO

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
62
2 ürününde kullanıcıya bozuk gitmesi tuhaf bir rastlantı. Ya o kullanıcı çok şansız bozuk ürünler denk geldi 2 defa yada kargoda hasar alıyor. Ancak kargoyu işin için katman mantıksız diyorsanız benim ki sadece bir fikirdi. Katmasın kullanıcı kargoyu işin içine o halde. Ürün arızalı deyip yollasın.
Estağfurullah hocam benimkide bir fikir elbette, şikayet notuna belirtsin acaba kargoda mı hasar alıyor diye, firmada dediğiniz gibi (sağlam ürün gönderiyorsa şayet) paketlemesine dikkat etsin yada kargo firmasını değiştirsin. Arızalı ürünü bilerek gönderiyorsa o zaman iş bambaşka zaten

KS

ne0w

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Diski yeniden göndermeniz şart evet ama bu sefer firmaya ürünün kargoda hasar aldığını ve buna göre gönderim yapılması gerektiğini belirtin.
Bugün garantiye göndericem gönderilen ürün kargoda bana sağlam ulaşmıyor diye yazıcam. Umarım bu sefer elime sağlam ulaşır çünkü artık ssd doldu ve yer kalmadı.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri