Gecikme Sorunu

LegendJPG

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
Selam Dostlar,

1-2 haftadır download hızımda vs. bir şey olmamasına rağmen, normalde normal bir şey şekilde çalışan internetim ben her hangi bir oyuna girince ping yapmaya başlıyor ve oyunu oynanamaz duruma getiriyor.

Var mıdır bir çözüm yolu?

Moderatörün son düzenlenenleri:

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
2 Hafta önceye kadar nasıldı bilmiyorum ama oyuna girince ping yapmasının sebebi modemin yük altındayken internette verdiği değerler düşüyordur. Normal video izlerken yaptığınız test 24mbps çıktıysa diyelim yük altında çok fazla düşüyordur bu da dediğiniz ping sebebine yol açıyor olabilir.

KS

LegendJPG

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
1
2 Hafta önceye kadar nasıldı bilmiyorum ama oyuna girince ping yapmasının sebebi modemin yük altındayken internette verdiği değerler düşüyordur. Normal video izlerken yaptığınız test 24mbps çıktıysa diyelim yük altında çok fazla düşüyordur bu da dediğiniz ping sebebine yol açıyor olabilir.
Normalde bu tarz sorunları pek yaşamam, internet ile ilgili sorunlarım cihazımı yeniledikten sonra başladı acaba bir şeyi eksik mi yapıyorum diye düşünüyorum.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Normalde bu tarz sorunları pek yaşamam, internet ile ilgili sorunlarım cihazımı yeniledikten sonra başladı acaba bir şeyi eksik mi yapıyorum diye düşünüyorum.
Oyunlardaki Ping sorunu pek indirme hızınızla alakalı değil aslında. Modem ayarlarınızı sıfırlayın ve işe yaramazsa belirtin bir yöntem daha önereceğim.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Akıllı kuyruk yönetimi ile ping sorununu çözebilirsiniz.
Öncesinde sorunu yoksa kullanıcının ki öyle demiş, yeni bir şey denemesinden önce var olan sorun neyden kaynaklandı onu çözmek gerek. Sonrasında bahsettiğiniz SQM yönetimi için bakarız neler yapılabilir.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri