Fırsat GencerGaming BONUM RX 6600 Sistem 12.999 TL

sercann0011

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
136
en iyisi mi dedim fp odaklı en iyisi dedim ne anlatıyorsun kanka sen monitörüm klavyem kasam psum hepsi gamepower 1 kez sorun çıkartmadılar yıllardır kullanıyorum denk ürünlerine kıyasla yarı yarıya param cebimde kaldı onu da boğazıma harcadım siz de markaya yedirdiniz ahahha
Öncelikle Biraz Daha Ciddi Konuşmaya Davet Ediyorum Seni Monitörün Klavye Kasa PSU Gamepower Olabilir Senin Memnun Olman Herkesin Olacağı Anlamına Gelmiyor Bilmeden Konuşmayalım 10 Gamepower Alan Kişiden 2 Bilemedin 3 Memnun İnsan Gördüm Ayrıca Kendim de Kullanmış Biri Olarak Memnun Olmayan Kişiler İçerisindeyim Senin Denk Ürünler Diye Bahsettiğin Ürünlerden Örnek Rica Ediyorum Bir Karşılaştırma Yapalım :D

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Kioxia sıkıntılı SSD neyse onu geçelim. Attığın sistemle bile arasında 500 TL fark var daha ucuza toplayamıyorsun şuan muadil bir sistemi. 500 TL bile fırsattır. Senin için olmayabilir. 500 TL fark ile işlemci soğutucu falan alınabilir biliyorsun değil mi ?
Sende çıkartmıyor olabilir buna bir şey demiyorum ama bu iyi olduğu anlamına gelmez. Gamepower PSU fiyatına sharkoon var biraz daha arttırsan FSP falan var F/P de değil.

KS

ckribrahim

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,099
Tamam kardeşim, ben şimdi sana xfx almam sapphire alırım yine alırım o soğutucuyu demeyeceğim. En iyisi senin dediğin gibi 500 TL toplama bir bilgisayar için bulunmaz fırsattır. Senin fırsatları bildiğin halde bu kadar savunmana şaşırdım sadece.
Ben sürekli indirim kovalıyorum beni tanıyorsun muhtemelen. Doğruyu savunurum sürekli bu adamlar muadil bir sistemi 500TL fark ile toplanacağının farkında olabilir veya olmayabilir orasını tam bilemem. Ama sonuç şu 13000 TL için 500 TL güzel bir fiyat. Zamanında 2000 TL indirimli sistemlerde gördük görmedik diyemeyiz. Elinden geldiğinde bu arkadaşlarda güzel sistem çıkarıyor çıkarmıyor değil. Sadece bu site için konuşmuyorum. Fırsat diyip bir sürü sistem çıkaranlarda var sonra bir bakıyorsun muadili daha ucuza toplanabiliyor. Yalandan indirim yapmamışlar en azından.

bartu115

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
42
Ben sürekli indirim kovalıyorum beni tanıyorsun muhtemelen. Doğruyu savunurum sürekli bu adamlar muadil bir sistemi 500TL fark ile toplanacağının farkında olabilir veya olmayabilir orasını tam bilemem. Ama sonuç şu 13000 TL için 500 TL güzel bir fiyat. Zamanında 2000 TL indirimli sistemlerde gördük görmedik diyemeyiz. Elinden geldiğinde bu arkadaşlarda güzel sistem çıkarıyor çıkarmıyor değil. Sadece bu site için konuşmuyorum. Fırsat diyip bir sürü sistem çıkaranlarda var sonra bir bakıyorsun muadili daha ucuza toplanabiliyor. Yalandan indirim yapmamışlar en azından.
ya cevap vermeye bile değmez 3 ay önce dolar 2 lira daha ucuzken enflasyon daha düşükken da m1 gibi b450 anakartlı daha kötü kasalı sistemler 11300tlye çıktı şimdi dolar 2tl artmış her şey uçmuş ona rağmen b550 anakartlı daha iyi kasası falan olan sistem 13k sudan ucuz

KS

ckribrahim

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,099
Sende çıkartmıyor olabilir buna bir şey demiyorum ama bu iyi olduğu anlamına gelmez. Gamepower PSU fiyatına sharkoon var biraz daha arttırsan FSP falan var F/P de değil.
Sharkoon SHP v2 den mi bahsediyoruz. O psu gamepowerdan bile kötü olabilir bu arada. FSP zaten özelleştirmede var. Arttırmak işin içine girince sistemlerin bir anlamı kalmıyor.

KS

ckribrahim

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,099
ya cevap vermeye bile değmez 3 ay önce dolar 2 lira daha ucuzken enflasyon daha düşükken da m1 gibi b450 anakartlı daha kötü kasalı sistemler 11300tlye çıktı şimdi dolar 2tl artmış her şey uçmuş ona rağmen b550 anakartlı daha iyi kasası falan olan sistem 13k sudan ucuz
Olayın dolarla veya başka bir şeyle ilgisi yok dostum. Konuya muadil diye bir sistem atıldı ve bu parçalara daha iyi denildi. Bakıyorsun atılan parçalara hepsi sistemdekinden kötü. 13000 TL ye aynı hazır sistem varken adam daha kötü parçalarla 13000 TL ye sistem toplayıp buraya atıyor. Sonra fırsat değil diyor. Aynı kalitede sistemi 13500 TL ye topluyor soğutucu alırsın diyorum. XFX almam sapphire alırım diyor soğutucuyu öyle alırım diyor :D Ya olum daha iyisi varken niye bileşenlerden kısıyoruz ben bunu anlamıyorum sırf bana inadından sapphire alırım diyip soğutucuyu öyle alırım diyor :D

Syqex

Bilgisayar Uzmanı
Bilgisayar Uzmanı
Tepki
5,198
Sharkoon SHP v2 den mi bahsediyoruz. O psu gamepowerdan bile kötü olabilir bu arada. FSP zaten özelleştirmede var. Arttırmak işin içine girince sistemlerin bir anlamı kalmıyor.
Ben ayrı olarak almaktan bahsetmiştim. 650W Sharkoon almak 550w Gamepowerdan daha iyi bence. Ben çok bilmiyorum ama PSU Tier List lere baktığımda Gamepower göremedim.

Meraklı Genç

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
54
Ne durumda direk almak için mi ? Genelde hazır sistemlerde kullanılan bir ssd öyle çok fazla iyi diyemem. Ekstra olarak alınmak istenirse o fiyat bandında daha iyileri gelebiliyor.
Şu anda sistemimde bundan var abi değiştirmemi tavsiye eder misin yine 500 gblik alabilirim ama yoksa bu idare eder sorun yaratmaz mi?

Birde tavsiye ettiğin kaliteli uzun ömürlü bir SSD var mı abi maximum 1500₺ bütçe

KS

ckribrahim

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,099
Şu anda sistemimde bundan var abi değiştirmemi tavsiye eder misin yine 500 gblik alabilirim ama yoksa bu idare eder sorun yaratmaz mi?

Birde tavsiye ettiğin kaliteli uzun ömürlü bir SSD var mı abi maximum 1500₺ bütçe
Bir süre idare eder. Acil bir durum yok indirim bekleyip pcie 4.0 ssd alabilirsin geçen Aorus 999 TL ye denk geldi mesela öyle ssd ler denk gelirse alırsın acelen yok.

Kerimhan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
219
Olayın dolarla veya başka bir şeyle ilgisi yok dostum. Konuya muadil diye bir sistem atıldı ve bu parçalara daha iyi denildi. Bakıyorsun atılan parçalara hepsi sistemdekinden kötü. 13000 TL ye aynı hazır sistem varken adam daha kötü parçalarla 13000 TL ye sistem toplayıp buraya atıyor. Sonra fırsat değil diyor. Aynı kalitede sistemi 13500 TL ye topluyor soğutucu alırsın diyorum. XFX almam sapphire alırım diyor soğutucuyu öyle alırım diyor :D Ya olum daha iyisi varken niye bileşenlerden kısıyoruz ben bunu anlamıyorum sırf bana inadından sapphire alırım diyip soğutucuyu öyle alırım diyor :D

Israrla polemik çıkarmaya çalışıyorsun hocam. Bileşenlerden kıstığımız yok. Ha XFX almışsın ha sapphire almışsın, saçmalama artık lütfen. Benim attığım sistemin bundan bir farkı yok. İnsanlara yalan yanlış bilgi verme lütfen bir de direk bana söyle aracı kullanma bir dahakine. İnadım falan da yok en iyisi sensin diyorum daha ne diyim sadece hakkımda atıp tutma durduk yere nerden çıktın ya işin mi yok :D Sapphire ile xfx karşılaştırmalarına bak internetten verdiğin fiyat farkına değmiyor bile ya.

BİLGİSAYAR HAKKINDA TECRÜBELİ VE BİLEN BİR ARKADAŞI AŞAĞIDAKİ SİSTEMİ, KONUDAKİ SİSTEMLE KARŞILAŞTIRIP YORUMLAMAYA DAVET EDİYORUM.

AMD CPU AM4 BOX RYZEN 5 5500 - 2.379 TL

GIGABYTE B550M-DS3H - 1.749 TL

XFX Speedster SWFT 210 AMD Radeon RX 6600 - 5.706 TL

Team T-Force Vulcan Tuf Gaming Alliance 16GB (2X8GB) 1.049 TL

KIOXIA Exceria Plus 500GB NVMe Gen3 M.2 SATA SSD R: 3400MB/s W: 2500 MB/s - 1096,90 TL

Dark Flash Darkflash Aquarius-mesh 650w 80+ - 1.499 TL

Son düzenleme:
KS

ckribrahim

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,099
Israrla polemik çıkarmaya çalışıyorsun hocam. Bileşenlerden kıstığımız yok. Ha XFX almışsın ha sapphire almışsın, saçmalama artık lütfen. Benim attığım sistemin bundan bir farkı yok. İnsanlara yalan yanlış bilgi verme lütfen bir de direk bana söyle aracı kullanma bir dahakine. İnadım falan da yok en iyisi sensin diyorum daha ne diyim sadece hakkımda atıp tutma durduk yere nerden çıktın ya işin mi yok :D Sapphire ile xfx karşılaştırmalarına bak internetten verdiğin fiyat farkına değmiyor bile ya.

BİLGİSAYAR HAKKINDA TECRÜBELİ VE BİLEN BİR ARKADAŞI AŞAĞIDAKİ SİSTEMİ, KONUDAKİ SİSTEMLE KARŞILAŞTIRIP YORUMLAMAYA DAVET EDİYORUM.

AMD CPU AM4 BOX RYZEN 5 5500 - 2.379 TL

GIGABYTE B550M-DS3H - 1.749 TL

XFX Speedster SWFT 210 AMD Radeon RX 6600 - 5.706 TL

Team T-Force Vulcan Tuf Gaming Alliance 16GB (2X8GB) 1.049 TL

KIOXIA Exceria Plus 500GB NVMe Gen3 M.2 SATA SSD R: 3400MB/s W: 2500 MB/s - 1096,90 TL

Dark Flash Darkflash Aquarius-mesh 650w 80+ - 1.499 TL
Kardeşim benim senin sisteminde 500 TL fark verecek ne var ? Sen bu sistemi 13500 e topladın. Konudaki sistem 13000 TL niye 500 TL fazla veriyoruz ? Yanlış bilgi olan yeri raporlayabilirsin. Konuda yanlış bir yer yok. Sana göre yanlış olan yer var sanırım. Hayır sapphire olsa bile daha ucuza yine toplayamıyorsun kasayı. Ben bildiğim için zaten XFX daha iyi diyorum. Hala inat değil diyorsun.

Kerimhan

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
219
Kardeşim benim senin sisteminde 500 TL fark verecek ne var ? Sen bu sistemi 13500 e topladın. Konudaki sistem 13000 TL niye 500 TL fazla veriyoruz ?
Tartıştığımız konu 13.500 vermemiz mi yoksa 500 tl farkla alınabilen sistemin fırsat olup olmaması mı? Fırsat anlayışımız bu mu ya da? Bu sistemin tanıtımını yapsalar fırsat diye mi yaparlar ya da kardeşim benim?

Ben bu sistemin f/p olduğunu düşünüyorum fırsat falan değil net. Aksini düşünenler yorumunu yazsın aydınlanalım.

KS

ckribrahim

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,099
Tartıştığımız konu 13.500 vermemiz mi yoksa 500 tl farkla alınabilen sistemin fırsat olup olmaması mı? Fırsat anlayışımız bu mu ya da? Bu sistemin tanıtımını yapsalar fırsat diye mi yaparlar ya da kardeşim benim?

Ben bu sistemin f/p olduğunu düşünüyorum fırsat falan değil net. Aksini düşünenler yorumunu yazsın aydınlanalım.
Tamam 500 TL fırsat değilse iban atıyorum gönder kardeşim bana çok paranız varya etrafa saçıyorsunuz. Gönder atıyorum iban

KS

ckribrahim

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
1,099
Attım iban 500 TL sana göre fırsat değilse çok paran var demektir. Ben sana bulduğum indirimlerle 500 TL kazandırırım. Şimdi onun karşılığında bana 500 TL gönder.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Geri