Gıbırnet Alınır mı?

hhmertt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Merhaba Dostlar,

Şu an hali hazırda türktelekom kullanıyoruz ve şahsen hızdan hiç memnun değilim 16 mbps pakette 10 mbps zor görüyoruz binada fiber altyapı var.

kKomşumuz 35 mbps almış sıkıntı yok bizim internet 8 mbps 10 mbps yeri geliyor 2 görüyorum aradığımızdaki cevap binanızda dairenizde sorun var halbuki modem açılırken modem arayüzünde internet 70-80 mbps kapasiteli görünüyor ve de kabloları değiştirdik bizzat biz.

Gel gelelim konuya gıbırnete baktım fiyatı oldukça uygun ve herkes memnun gibi duruyor kullanan varsa yardımcı olabilir mi? Fikirlerini söylemesi yeterli olur.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Bende interneti değiştireceğim ve araştırma yapıyorum. Dün akşam bir akrabamla sohbet ettik ve oda bana GIBIRNet önerdi. Önermesindeki gerekçesini sordum birkaç arkadaşı 2 yıl kadar olmuş sorunsuz kullanıyorlarmış 100mbps paketini. Bende üzerine araştırmamı yaptım ve bazı yayıncılar dahil bu firmaya geçtiğini gördüm. Bence değerlendirilebilir.

KS

hhmertt

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bende interneti değiştireceğim ve araştırma yapıyorum. Dün akşam bir akrabamla sohbet ettik ve oda bana GIBIRNet önerdi. Önermesindeki gerekçesini sordum birkaç arkadaşı 2 yıl kadar olmuş sorunsuz kullanıyorlarmış 100mbps paketini. Bende üzerine araştırmamı yaptım ve bazı yayıncılar dahil bu firmaya geçtiğini gördüm. Bence değerlendirilebilir.
Teşekkür ederim cevabınız için :}

ibrahimbbk

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
7
Eğer fiber alt yapınız var ise netspeed firmasinida tercih edebilirsiniz. Ben kullaniyorum memmunum.

Arax

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
12
Bence tercih edilmez netspeed daha mantıklı geliyor bende netspeed'e geçmeyi planlıyorum.

sezer3636

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
11
türk telekomda adsl deydim bir öğrendimki alt yapı vdsl imiş, 35 e yükseltim. tahadüt doldu türknete geçtim dediler 50 destekliyor 50 yaptılar hızı 3 ay kullandım fiyat oldu 180tl dedim ben kaçar. gıbırnete geçtim 100mbps ve 35 vardı mecburen 100 aldım 110tl ye. hızım 80 oldu :D bence benim alt yapı 1000 e kadar destekliyor :D bakalım şimdi gıbır nasıl olacak. ping kesinti vs durumu yaşamadım henüz.

Genzo

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
286
Abi daha güzel bir isim bulamamışlar mı ? :)
Taahütün dolduysa denemekte yarar var.
Yaklaşık 8 yıldır supeeonline fiberdeyim hiç başka ıss sağlayıcısına geçmedim. Umarım bu ülkenin insanları olarak hakettiğimizi kullanabiliriz.

• Beğen
Reactions: MAO

MAO

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
62
Türknet kullanıcı olarak zam gelince bende alternatif sağlayıcıları araştırmaya başladım gibirnetle görüştüm hiçbir fiziksel müdahale olmadan 2 gün içinde halihazırda türknet in verdiği fiber modemle hizmetime 100 mbps 110 lira olarak devam edebileceğimi söyledi.
Diğer Türk Telekom taahhütlü vdsl İnternetim içinde taahhüt bitimine 1 hafta kala başvuru yapıp evrakları gönderdiğimde herhangi bir bedel ve fiziksel müdahale olmadan hizmeti başlatabileceklerini söylediler. Ama insan ister istemez gerçek kulanıcı yorumlarını da merak ediyor kullanan varsa lütfen fikir beyan etmekten çekinmesin.

PoizDev!

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
84
Uğur hocam siz geçerseniz bilgilendirmek için bir konu açar mısınız? Bende internet değiştirmeyi düşünüyorum.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Uğur hocam siz geçerseniz bilgilendirmek için bir konu açar mısınız? Bende internet değiştirmeyi düşünüyorum.
Vallahi şuan 3 firma var aklımda. Birincisi D-Smart, diğer Comnet ve birde bu GIBIRNet var. Bu 3 firmadan birisine geçeceğim ortalama 1 ay içinde. Geçiş yaptığımda bildiririm.

• Beğen
Reactions: MAO

PoizDev!

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
84
Vallahi şuan 3 firma var aklımda. Birincisi D-Smart, diğer Comnet ve birde bu GIBIRNet var. Bu 3 firmadan birisine geçeceğim ortalama 1 ay içinde. Geçiş yaptığımda bildiririm.
Teşekkürler hocam sizden bilgi almak çok güzel olur.

ramazanjk34

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Hocam yorumunuza saygı duyarım fakat D-smart neden tercihler arasında o firma yerine Turk Telekom daha mantıklı değil mi ?
Genelde milleti arayıp abone yapmak için rahatsız ediyorlar.
Comnet,Gibirnet,Netspeed,Süperonline ve kablonet bu firmalar daha iyidir. Verdikleri ping oturduğunuz yere göre değişir bunu bilirsiniz zaten.
Superonline çok fazla sansür uyguluyormuş ama normal kullanıcı için ideal Kablonetin de pingi Telekom alt yapısına göre iyi değilmiş galiba tabii ki araştırmak sizlere düşüyor ve alt yapınıza bağlı.
D-smart 100 mbps 190 TL satıyor neden o kadar para veresiniz ki Gibirnet,Comnet, Netspeed 100 TL bandında satıyorken veya diğerleri. Üstelik demirören holding bağlı bir firma

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Hocam yorumunuza saygı duyarım fakat D-smart neden tercihler arasında o firma yerine Turk Telekom daha mantıklı değil mi ?
Genelde milleti arayıp abone yapmak için rahatsız ediyorlar.
Comnet,Gibirnet,Netspeed,Süperonline ve kablonet bu firmalar daha iyidir. Verdikleri ping oturduğunuz yere göre değişir bunu bilirsiniz zaten.
Superonline çok fazla sansür uyguluyormuş ama normal kullanıcı için ideal Kablonetin de pingi Telekom alt yapısına göre iyi değilmiş galiba tabii ki araştırmak sizlere düşüyor ve alt yapınıza bağlı.
D-smart 100 mbps 190 TL satıyor neden o kadar para veresiniz ki Gibirnet,Comnet, Netspeed 100 TL bandında satıyorken veya diğerleri. Üstelik demirören holding bağlı bir firma
D-Smart 'mı yazmışım ben oraya ya :) Digitürk firması olacak o. Neden Digitürk listemde var onu soruyorsanız 1 sebebi var oda sözleşme olması. Vallahi benim ve ailemin kafa yapısına göre sabit fiyat garantisi ve en az 1 yıl tekrar düşünmeyeceğimiz bir sistem bizim için en önemli şey. Ben öyle çok bir hız delisi değilim ki kendimi bildim bileli 16mbps net kullanıyorum. Daha yeni geldi sokağa VDLS altyapı 16mbps üzeri her 1mbps benim için ekstra iyi öyle 100 olsun 1000 olsun gibi bir isteğim yok. Ping durumu da önemli değil benim için ben Online oyun oynamıyorum. Sözleşme olsun yeterli. Comnet ve GIBITNet firmalarında sözleşme yok ama 1 yıllık peşin ödeme yapabiliyorsunuz ve ekstra başka ücret ödemiyorsunuz zam vs. gelirse o 1 yıl içinde. Firmaları da araştırdım Milennicom ve Türknet firmasını eledim ki sebebi son zamanlardaki tutumları. Netspeed firmasına baktım ama oda son 1 yılda çok iyi bir şöhrete sahip değil arkadaş çevremdeki kullanıcıların yorumlarına göre ki onlarda ön ödeme veya sözleşme var mı bilmiyorum ki yoksa zaten düşünmezdim de. Genel olarak durum bu yani.

ramazanjk34

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Sözleşmesiz firmalar benim gördüğüm ne kadar zam yaparsa yapsın yine uygun oluyor sözleşmelilere göre ama paket hızına göre değişebilir çok araştırma gereği duymadım. Her ne olursa olsun sözleşmesiz kaliteli firmadan hizmet alırdım.
Çok uyguna hizmet veren firmalarda var ama akşamları hız düşmesi kopma vb sorunlarda oluyor.
Comnet konusunda toplu paket almanızı en başta önermem ilk önce hizmet almanızı öneririm arkadaşını getir koduyla 2 ay kullanacaksınız 1 ay daha kullansanız 3 ay doldu diyelim baktınız iyi hoş güzel sorun yaratmıyor o zaman toplu paket alabilirsiniz. Zam gelmeden önce haber veriyorlar

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,132
Sözleşmesiz firmalar benim gördüğüm ne kadar zam yaparsa yapsın yine uygun oluyor sözleşmelilere göre ama paket hızına göre değişebilir çok araştırma gereği duymadım. Her ne olursa olsun sözleşmesiz kaliteli firmadan hizmet alırdım.
Çok uyguna hizmet veren firmalarda var ama akşamları hız düşmesi kopma vb sorunlarda oluyor.
Comnet konusunda toplu paket almanızı en başta önermem ilk önce hizmet almanızı öneririm arkadaşını getir koduyla 2 ay kullanacaksınız 1 ay daha kullansanız 3 ay doldu diyelim baktınız iyi hoş güzel sorun yaratmıyor o zaman toplu paket alabilirsiniz. Zam gelmeden önce haber veriyorlar
Ben sizin gibi düşünmüyorum. Şuan kullandığım internet 2 yıldır sabit fiyat 70 TL ödüyoruz ki hiçbir zamdan vs. etkilenmedik kafamız rahat ve düşünmüyoruz. Dediğim gibi hız vs. şu durumda umurumuzda değil 16mbps bize yetiyor yıllardır. Birde o peşim ödeme olayına şuan için pek iyi bakmıyoruz ama sözleşme durumuna en yakın seçenek olduğu için listemde ki zaten dediğiniz gibi yaparım eğer düşünürsem o firmaya geçmeyi o aklımda zaten.

Son olarak dene zam yaparsa bir daha aynı strese gir başka firma ara yok onda şu fiyat yok bunda şu fiyat gibi şeyler beni yoruyor hiç o kafaya giremem. En az 1 yıl kafamın rahat olması lazım.

ramazanjk34

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
3
Merhaba,
Görüşlerinize saygım var sizler daha iyi bilirsiniz. Digitürk baktım fiyatı verdiği hız kampanya vb bana da makul geldi kafaya yatıyor biraz.
Doğru tercih yapmak için iyi bir araştırma yapmak gerekiyor diye düşünüyorum. Herkese aynı hizmet sunulmuyor sonuçta. Şu anki zamanda sözleşme yapmaya itiyor kullanıcıları telekom veya başka kurumlar eskiden çok daha iyiydik.
Hayırlısı olur inşallah.

Genzo

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
286
Ben sizin gibi düşünmüyorum. Şuan kullandığım internet 2 yıldır sabit fiyat 70 TL ödüyoruz ki hiçbir zamdan vs. etkilenmedik kafamız rahat ve düşünmüyoruz. Dediğim gibi hız vs. şu durumda umurumuzda değil 16mbps bize yetiyor yıllardır. Birde o peşim ödeme olayına şuan için pek iyi bakmıyoruz ama sözleşme durumuna en yakın seçenek olduğu için listemde ki zaten dediğiniz gibi yaparım eğer düşünürsem o firmaya geçmeyi o aklımda zaten.

Son olarak dene zam yaparsa bir daha aynı strese gir başka firma ara yok onda şu fiyat yok bunda şu fiyat gibi şeyler beni yoruyor hiç o kafaya giremem. En az 1 yıl kafamın rahat olması lazım.
hocam kesinlikle kafa rahatlığı arıyorsanız superonline tavsiye ederim.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri