Hangi B550 Anakart'ı Tercih Etmeliyim?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Genzo

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
286
inş güzel olur yada kabloçekicez en kötü

Hocam açıkçası öncelikle usb dongle olayını iyice bir araştırmanızı öneririm. Üstelik kablo çekme imkanınız varsa. Arkdaşımın dediği gibi dolu dolu bir ana kart daha güzel olur.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
hocam aralarındaki performans farkı ne tam olarak Gigabyte B550m ds3h ile asus prime wifi 2 nin
Anakart modellerinin detaylarına çok hakim değilim ama yonga setleri veya soğutmasından dolayı wifi yerine diğer daha dolu olan anakart önerilmiş olabilir hocam bilen birisi varsa daha net bilgi verir.

KS

coban

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
33
Anakart modellerinin detaylarına çok hakim değilim ama yonga setleri veya soğutmasından dolayı wifi yerine diğer daha dolu olan anakart önerilmiş olabilir hocam bilen birisi varsa daha net bilgi verir.
tamam hocam asusun wifi 2 modeline baktım 2.4ghz veriyor şaka gibi 500mbps nin üzerine çıkmaz sanırsam

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
tamam hocam asusun wifi 2 modeline baktım 2.4ghz veriyor şaka gibi 500mbps nin üzerine çıkmaz sanırsam
Hep eski düzen yaptım hocam kendi bilgisayarimda da wi-fi desteği var uğraşmadım, geçenlerde wifi için cashbackle ürün gelmişti onu da almadım tercih sizin ama hız önemli derseniz son ve garanti çare kablo

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Anakartlar arasında desteklediği özellikler de fark olabiliyor onun dışında daha kaliteli bir soğutmaya sahip oluyor ısınmaması önemli.

BatuhanKLC

Sözü Geçen
Sözü Geçen
Tepki
757
Sınırlama olacağını düşünmüyorum hocam, muhtemelen sizin internet hızınıza bağlı bir değer verir. Kablo ile kullandığım için ne kadar verimli olur kestiremedim
Lan portuna bağlı olarak hız sınırlaması olabilir. Örnek vermek gerekirse 2.5 gbe lan portuyla gelir kimi anakart. 500 MBS de sorun olacağını düşünmüyorum ama bakılmalı.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Lan portuna bağlı olarak hız sınırlaması olabilir. Örnek vermek gerekirse 2.5 gbe lan portuyla gelir kimi anakart. 500 MBS de sorun olacağını düşünmüyorum ama bakılmalı.
Doğrudur hocam da enteresan ben wifi için sınırlama yoktur diye tahmin etmiştim yanıldım demekki

Genzo

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
286
Eskiden hız herşey sanırdım. Artık ping deli ediyor , çıldırıyorum. Online oyun oynuyorsan , kablo en sağlıklısı. İsterse 500 mb al ping şöyle 40-50 arasıyken bi anda şöyle 190-200 yaptımı bırak o oyunu çay iç..

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Eskiden hız herşey sanırdım. Artık ping deli ediyor , çıldırıyorum. Online oyun oynuyorsan , kablo en sağlıklısı. İsterse 500 mb al ping şöyle 40-50 arasıyken bi anda şöyle 190-200 yaptımı bırak o oyunu çay iç..
Hele LoL oynarken skill atiyordum 2 yıl sonra gidiyordu harbiden ping herşey ya kötü internette ancak offline sarıyor :)

Genzo

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
286
Hele LoL oynarken skill atiyordum 2 yıl sonra gidiyordu harbiden ping herşey ya kötü internette ancak offline sarıyor :)

Dün akşam 3800 hasar atmışım allah ne verdiyse gidiyorum.. aaa oda ne ping oldu 300 bi an da 5-6 saniye sonra 50 ye düştü o arada zaten beni elek gibi yapmışlar neyse kendimş güvene aldım derken watmann :) kaderde oyunu bitirmemek varmış zaten :) :)

Ping bence herşey..

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Dün akşam 3800 hasar atmışım allah ne verdiyse gidiyorum.. aaa oda ne ping oldu 300 bi an da 5-6 saniye sonra 50 ye düştü o arada zaten beni elek gibi yapmışlar neyse kendimş güvene aldım derken watmann :) kaderde oyunu bitirmemek varmış zaten :) :)

Ping bence herşey..
Hangimiz internet düzeldiğinde kevgire dönmedi be hocam yeri geldi afk kaldık ölü olarak bile devam ettik :D

KS

coban

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
33
Hocam kablo uzatırsam ne türk kablo olmalı 1000mpbs den bahsediyoruz bildiğimiz kablo yetmez diye tahmin ediyorum

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Hocam kablo uzatırsam ne türk kablo olmalı 1000mpbs den bahsediyoruz bildiğimiz kablo yetmez diye tahmin ediyorum
Kablo hakkında bilgim yok ama dediğiniz gibi illaki kabloların da hız desteği vardır her kablo o kadar hızı veremez diye tahmin ediyorum.

Genzo

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
286
Hocam zaten hattı çeken kişiler bu bilgiyi verir. Bildiğime göre cat6 yeterli olur yanlışsa arkadaşlar düzeltir.

rkarayel

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
881
Hocam zaten hattı çeken kişiler bu bilgiyi verir. Bildiğime göre cat6 yeterli olur yanlışsa arkadaşlar düzeltir.
Cat6 iyidir güzeldir de birkaç kaynakta kısa mesafeden ziyade uzunken daha etkili olduğunu duymuştum. Ama afaki fiyat farkı yok bence Cat6 tercih edebilirsiniz, kafanız rahat olur

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri