Hazır sistem ve kendi topladığım sistem arasında tavsiye istiyorum.

Seyamu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
24
Selamlar dostlar. Yeni bir sistem arayışındayım ama doların fırlayışıyla seçenekler çok daraldı. Birkaç sistem 13k ile 14k arasında dolanmakta benim de bütçem bu kadar. Modart pc sistemini bekliyecektim fakat 12k altına 3050den de düşük bir kartla çıkacağının öğrenince ondan vazgeçtim.

Gamegarajın 3060lı 14k bu sistemini düşünüyorum fakat işlemci ve ekran kartı harici tüm parçalarda şüpheye düşüyor insan hazır sistemlerde. Bende ekran kartından taviz vererek işlemciyi arttırıp 13.5kya şöyle bir sistem topladım. Sizce gamegarajın hazır sistem ve kendi sistemin arasında hangisini tercih etmeliyim.

Ekran kartı: Rx6600

İşlemci: R5 5600

Anakart: Gigabyte b450m s2h

Ram: Team t force vulcan 16gb 3200mhz cl16
Ssd: WD blue sn570 500gb

Kasa: Zalma i3
Psu: Sharknoon 750w gold zero

Syqex

Moderatör
Moderatör
Tepki
5,166
Gamegaraj sistemde ekran kartı daha iyi. Bence tek şüphelenmesi gerekilen bileşen PSU. O da çok kötü değil idare eder en azıdan. Senin sistemde ise ekran kartı düşük ama geriye kalan parçalar iyi. Bence senin sistemin FPS oyunları için de daha iyi ve alınabilir gibi. 5600 İçin kule tipi soğutucu da alınırsa çok güzel olur.

KS

Seyamu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
24
Gamegaraj sistemde ekran kartı daha iyi. Bence tek şüphelenmesi gerekilen bileşen PSU. O da çok kötü değil idare eder en azıdan. Senin sistemde ise ekran kartı düşük ama geriye kalan parçalar iyi. Bence senin sistemin FPS oyunları için de daha iyi ve alınabilir gibi. 5600 İçin kule tipi soğutucu da alınırsa çok güzel olur.
Aynen, ekran kartında taviz veriyorum ama en azından tüm parçalara güvenebiliyorum. O yüzden toplama sisteme daha yakınım.

hüsoouuee

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
54
hocam sapphireden baska marka tercih etme şansınız varsa xfx almanızı öneririm sapphirede coil whineden korkuyorum o yüzden xfx tercih edilebilir fazla fiyat farkı yoktur hatta bir kaç sitede xfx modelleri indirimdeydi

KS

Seyamu

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
24
hocam sapphireden baska marka tercih etme şansınız varsa xfx almanızı öneririm sapphirede coil whineden korkuyorum o yüzden xfx tercih edilebilir fazla fiyat farkı yoktur hatta bir kaç sitede xfx modelleri indirimdeydi
Evet xfx 5690 tl şuan. Minimum tutarları hesapladım. Muhtemelen ben de xfx tercih edeceğim.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri