HDD'de "yeni bir bölüm oluşturamadık"hatası

Ariseks

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Çok bir bilgim yok sadece oyun için kullandığım HDD'ye Win kuracaktım SSD Firmware yüklemek için böyle hata veriyor. Veri kaybı yaşanmadan nasıl düzeltirim?

KS

Ariseks

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Daha önceki konunuzu kapatıyorum.

Sorunuzu tam olarak anlamadım. HDD ile sorununuz nedir, SSD ile sorununuz nedir?
Hocam ssd de firmware sıkıntısı var onu düzeltmek için sadece oyun/dosya için kullandığım hdd ye win kurup ordan firmware indirip düzeltmeyi denicektim ama wini kurarken Yeni bir bölüm oluşturmadık diyor F1B483E6-B2BE-4255-B2EB-5E8E3F2E2553.jpeg
Bu hatadan veriyor(foto bana ait değil)

ibrahimunaLife

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
346
Bu adımda tamam seçeneğini seçerek ilerlemen gerekiyor. C sürücüsü altında eski sisteme ait dosyalar oluşturacağını ve bu dosyalardan verilerine erişim yapabileceğini söylüyor.

KS

Ariseks

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bu adımda tamam seçeneğini seçerek ilerlemen gerekiyor. C sürücüsü altında eski sisteme ait dosyalar oluşturacağını ve bu dosyalardan verilerine erişim yapabileceğini söylüyor.
işte tamama basınca yeni bir bölüm oluşturamadık hatası veriyor resimde de var

ibrahimunaLife

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
346
Sürücü 1 bölümünü silip dener misiniz tekrar.
Bu adımı denedikten sonra yine işlem başarısız olursa kurulum ekranından tamamen çıkıp normal oturum açın.
1. Bilgisayarım > Yönet > Depolama > Disk Yönetimi
2. C Sürücü ( İşlem yapmak istediğin sürücü ) sağ tık yaparak birimi küçült seçeneğini seç
3. Karşına sürücüyü küçültebilecek alan miktarı MB olarak gelecek.
4. Küçült dediğinde sana Ayrılmamış alan olarak Yeni Basit Birim verecek

Bu adımları uyguladıktan sonra tekrar format atma aşamasına dönerek yeni oluşturduğun sürücüye işletim sistemi kurabilirsin.

KS

Ariseks

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Bu adımı denedikten sonra yine işlem başarısız olursa kurulum ekranından tamamen çıkıp normal oturum açın.
1. Bilgisayarım > Yönet > Depolama > Disk Yönetimi
2. C Sürücü ( İşlem yapmak istediğin sürücü ) sağ tık yaparak birimi küçült seçeneğini seç
3. Karşına sürücüyü küçültebilecek alan miktarı MB olarak gelecek.
4. Küçült dediğinde sana Ayrılmamış alan olarak Yeni Basit Birim verecek

Bu adımları uyguladıktan sonra tekrar format atma aşamasına dönerek yeni oluşturduğun sürücüye işletim sistemi kurabilirsin.
Nasıl normal oturum açcam herhangi bi işletim sistemi yok?

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
Disk ekranında Shift Tuşu + F10 tuşuna basıp CMD yani Komut İstemi penceresini açın. Daha sonra bu ekranda önce diskpart yazın ve ENTER 'a basın. Daha sonra list disk yazıp ENTER 'a basın ve listedeki diskinizin numarasını select disk # bu kod ile # yerine o numarayı yazıp ENTER 'a basın. Yani örnek select disk 0 böyle olacak. Daha sonra create partition primary yazıp ENTER 'a basın. Eğer hata almazsanız active yazın ve exit yazıp disk ekranını yenileyip tekrar deneyin. Eğer olmazsa yeniden başlatıp sistemi o ekrana geldiğinizde tekrar seçip ilerlemeyi deneyin.

Bu yöntem işe yaramazsa veri kaybı olmadan başka önerim yok.

KS

Ariseks

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Disk ekranında Shift Tuşu + F10 tuşuna basıp CMD yani Komut İstemi penceresini açın. Daha sonra bu ekranda önce diskpart yazın ve ENTER 'a basın. Daha sonra list disk yazıp ENTER 'a basın ve listedeki diskinizin numarasını select disk # bu kod ile # yerine o numarayı yazıp ENTER 'a basın. Yani örnek select disk 0 böyle olacak. Daha sonra create partition primary yazıp ENTER 'a basın. Eğer hata almazsanız active yazın ve exit yazıp disk ekranını yenileyip tekrar deneyin. Eğer olmazsa yeniden başlatıp sistemi o ekrana geldiğinizde tekrar seçip ilerlemeyi deneyin.

Bu yöntem işe yaramazsa veri kaybı olmadan başka önerim yok.
5944196D-B4D2-40A2-AAAB-8B9656258728.jpeg
böyle dedi hocam galiba olmuyor yine de teşekkürler

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri