HDD'de "yeni bir bölüm oluşturamadık"hatası

ibrahimunaLife

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
346
En güvenilir kaynak tabi ki ve fakat internet ortamında içeriği değiştirilmiş ( modifiye edilmiş ) ve ek uygulamalar eklenmiş versiyonları da mevcut. Vermiş olduğum link üzerinden nasıl ve nereden başlayacağını anlatan döküman mevcut.

ugur.gozaydin

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
4,131
indirin aşağıdaki resimdeki gibi İmaj Seçeneği kısmına Windows To Go seçin ve yazdırın. Artık o USB bellek bir taşınabilir Windows olacak.

Ekran Alıntısı.PNG

KS

Ariseks

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Son düzenleme:

ibrahimunaLife

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
346
Yukarıda paylaşılan Rufus yazılımı ile winpe görselde ki gibi seçenekleri aynı yaparak usb belleğe dosya kurulumunu başlatın. İşlem bittikten sonra aynı usb ile bilgisayarı boot ederek açın ve yapmak istediğiniz işlemi gerçekleştirin.

KS

Ariseks

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Yukarıda paylaşılan Rufus yazılımı ile winpe görselde ki gibi seçenekleri aynı yaparak usb belleğe dosya kurulumunu başlatın. İşlem bittikten sonra aynı usb ile bilgisayarı boot ederek açın ve yapmak istediğiniz işlemi gerçekleştirin.
Hocam ben win yüklü bi hdd mi bağladım PC ye

ibrahimunaLife

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
346
Daha evvelden yukarıda paylaştığım " ve " sistemlerden birini indirdikten sonra rufus yazılımı yardımı ile elinde bulunan boş bir usb belleğe kurulum yaparak bilgisayarı bu usb bellek üzerinden çalıştırman gerekecek. WinPE üzerinden oturum açtığında işlem yapmak istediğin disk üzerinden gerekli düzeltmeleri (firmwire update) veya disk i tamamen silebilirsin. Öncelikle 1 adet WinPE oluşturman gerek.

KS

Ariseks

Stajyer Üye
Stajyer Üye
Tepki
0
Daha evvelden yukarıda paylaştığım " ve " sistemlerden birini indirdikten sonra rufus yazılımı yardımı ile elinde bulunan boş bir usb belleğe kurulum yaparak bilgisayarı bu usb bellek üzerinden çalıştırman gerekecek. WinPE üzerinden oturum açtığında işlem yapmak istediğin disk üzerinden gerekli düzeltmeleri (firmwire update) veya disk i tamamen silebilirsin. Öncelikle 1 adet WinPE oluşturman gerek.
Win Pe olmadan fw düzeltmem mi?

ibrahimunaLife

Klavye Delikanlısı
Klavye Delikanlısı
Tepki
346
HDD'yi biçimlendiremediğin için sana bu yöntemi önerdim. HDD'yi takabileceğin ikinci bir bilgisayar olmadığını belirttin ve senin için en uygun yöntem bu. Düz format atmak da istemiyorsunuz. WinPE'nin mantığı taşınabilir işletim sistemidir. USB Bellek üzerinden işletim sistemini açarak sisteminde oluşan sorunları vs gidermene yardımcı olur.

Şu anda bu konuyu okuyan kullanıcılar

Son mesajlar

Geri